اخبار سیاسی

شورای انتقالی سودان همچنان در اختیار نظامیان باقی می ماند

تهران - خبرنگاران - نظامیان سودان پس از مذاکره با نیروهای آزادی و تغییر با درخواست آنان مبنی بر تغییر در چینش شورای انتقالی و در اختیار داشتن اکثریت اعضا از سوی غیرنظامیان مخالفت کرد. بدین ترتیب اکثریت شورای انتقالی سودان در اختیار نظامیان باقی می ماند.

25 تیر 1398

کی روش و تحریم علیه ایران!

به نظر می رسد فضاسازی های اجرا شده از سوی سرمربی سابق تیم ملی علیه ایران و مسائل تحریم، مسائل جدی را در روند انتخاب سرمربی جدید تیم ملی به وجود آورده است.

23 تیر 1398

نخستین روز نمایشگاه کتاب چگونه گذشت؟

در اولین روز نمایشگاه کتاب تهران مانند همه اولین روزهای نمایشگاه های قبل، بخش هایی از نمایشگاه هنوز آماده نبود. همچنین نمایشگاه روز خلوتی را شروع کرد اما رفته رفته از عصر، بازدیدکنندگان بیشتری به نمایشگاه سر زدند.

21 تیر 1398

تحول راهبردی نظام صنفی رایانه ای با سند بیستون

تهران- خبرنگاران- فناوری اطلاعات این روزها در کوچک ترین الزامات زندگی مردم رسوخ کرده است. سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور (نصر) سعی دارد با سند تحول راهبردی بیستون در این راستا قدم هایی بردارد.

20 تیر 1398

ثبت کامنت مشروط به درج نام و آدرس می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، به نظر می رسد چین تنها کشوری نیست که تصمیم دارد از میزان ناشناس بودن افراد در فضای اینترنت بکاهد.

19 تیر 1398

غلامی: حق عضویت ایران در پروژه های علمی بین المللی به طور کامل پرداخت شده است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با راهکارهایی توانسته ایم تاکنون حق عضویت ایران را در پروژه های علمی بین المللی پرداخت کنیم.

19 تیر 1398

باقری: چرا هیات مدیره استقلال تصمیم فنی می گیرد؟

فرشید باقری هنوز بر سر مواضع قبلی خود باقی مانده و قصد ندارد حرف هایش را پس بگیرد. باقری در عین حال منتظر تصمیم باشگاه استقلال درباره آینده کاری اش است.

16 تیر 1398

تظاهرات ضد دولتی در پایتخت آلبانی در پی افزایش فساد و جرایم سازمان یافته

هزاران نفر با تظاهرات در شهر تیرانا پایتخت آلبانی خواستار کناره گیری نخست وزیر این کشور از قدرت و برگزاری انتخابات زود هنگام مجلس شدند.

15 تیر 1398

اتهامات واشنگتن علیه پکن درباره ونروئلا را رد می کنیم

به گزارش خبرنگاران، نماینده چین در نشست شورای امنیت سازمان ملل با موضوع آنالیز آخرین اوضاع در ونزوئلا در سخنانی خاطرنشان کرد: چین اوضاع ونزوئلا را زیر نظر دارد.

14 تیر 1398

اعلام آمادگی پاکستان برای یاری به مردم سیل زده کشورمان

نخست وزیر پاکستان در پیامی توییتری تاکید نمود که پاکستان آماده یاری رسانی به مردم ایران است.

13 تیر 1398

آموزش و پرورش ستاد اقتصادی راه اندازی می کند

تهران- خبرنگاران- معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از راه اندازی ستاد اقتصادی در وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: در این ستاد می توانیم کاربری مستغلات و زمین های فرسوده ای که قابل استفاده نیست را با نگاه اقتصادی، تغییر دهیم.

5 تیر 1398

سفیر بلژیک به وزارت خارجه ترکیه فراخوانده شد

وزارت خارجه ترکیه در خصوص تبرئه 36 شخص حقیقی و حقوقی وابسته به پ.ک.ک در نهاد قضائی بلژیک به سفیر این کشور اعتراض کرد.

4 تیر 1398

بیانیه هماهنگ کننده نشست کمیسیون مشترک برجام

کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه در سرانجام یازدهمین نشست خود در وین با صد ور بیانیه ای توضیح داد؛ برطرف تحریم ها که امکان عادی سازی روابط تجاری و مالی با ایران را می دهد، بخش حیاتی برجام است.

2 تیر 1398

حادثه جدید قطار در مصر یک کشته به جاگذاشت

تهران- خبرنگاران- تصادف جدید یک قطار در مصر که ساعاتی پیش رخ داد، دست کم یک کشته و 6 زخمی به جا گذاشت.

30 خرداد 1398

ایجاد زیرساخت های قضایی ضرورت جوامع توسعه یافته است

به گزارش خبرنگاران، همایون یوسفی امشب در شست و ششمین سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری و یکصد و نهمین سال تأسیس نهاد وکالت در اهواز اظهار کرد: کانون وکلای ایران یکی از قدیمی ترین نهاد های صنفی در تاریخ ایران است.

30 خرداد 1398

مسائل مالی خوزستان با سختی بیشتری حل می گردد

به گزارش خبرنگاران، همایون یوسفی پنجشنبه شب در جلسه کارگروه اشتغال خوزستان که با حضور وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی در استانداری خوزستان برگزار گردید با بیان اینکه خصوصی سازی با وجود رشد مالی امکان پذیر است، اظهار کرد: خصوصی سازی در کشورهای دیگر با...

26 خرداد 1398

توافق 3 نهاد اروپایی بر سر اصلاح قوانین حق مولف در عصر دیجیتال

هدف از اصلاح قانون حق مولف ، انطباق این مقررات با عصر دیجیتال است. اصلاحیه قانون حق مولف ابتدا در سال 2016 پیشنهاد و پس از دو سال بحث و مناظره در صحن مجلس اروپا به رای گذاشته شده بود.

23 خرداد 1398

مادورو دیپلمات های آمریکایی را اخراج کرد، گوآیدو: نروید!

رییس جمهوری ونزوئلا از قطع روابط دیپلماتیک کشورش با واشنگتن اطلاع داد و گفت، آمریکا به دنبال انجام کودتا در این کشور آمریکای لاتین است.

11 خرداد 1398

اروپا اطلاعی از زمان شروع به کار SPV نداده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان درباره بعضی حدس های رسانه ای مبنی بر شروع به کار ساز و کار اقتصادی ویژه اروپا موسوم به SPV تا انتها ماه ژانویه، توضیح داد: طرف اروپایی کماکان نسبت به نهایی کردن این ساز و کار...

6 خرداد 1398

قیمت نفت بیش از 2درصد جهش کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، تا ساعت 22:35 سه شنبه شب به وقت تهران، قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت، 1.40 دلار یا 2.44 درصد جهش کرد و به 58.73 دلار رسید. قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی...

1 خرداد 1398
تعداد: (36)