اخبار سیاسی

اختصاص 30 میلیون دلار از اموال ایران در کره برای خرید واکسن کرونا

رئیس اتاق مشترک ایران و کره جنوبی گفت: 30 میلیون دلار از پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی برای خرید واکسن کرونا پرداخت شده است.

23 اردیبهشت 1400

براساس آمار جدید صندوق بین المللی پول رتبه مالی ایران 23 است

خبرگزاری خبرنگاران- کارشناس مسائل مالی گفت: براساس آمار جدید صندوق بین المللی پول رتبه مالی ایران 23 است که در آخرین آمار بانک جهانی هم همین رتبه را داریم.

22 اردیبهشت 1400

فرایند اجرای واکسیناسیون کاروان المپیک ایران رضایت بخش بود

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، کیکاوس سعیدی با حضور در محل واکسیناسیون ورزشکاران المپیکی در مجموعه آزادی گفت: با پیگیری ها و کوشش ارزشمند وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک و همکاری شایسته فدراسیون پزشکی و ورزشی،...

18 اردیبهشت 1400

فرمانده ارشد آمریکا در حوزه اروپا: ریسک حمله روسیه به اوکراین متوسط به پایین است

خبرگزاری خبرنگاران- یک فرمانده ارشد ارتش آمریکا در اروپا اظهار کرد، ریسک حمله روسیه به اوکراین در چند هفته آینده متوسط تا پایین است.

16 اردیبهشت 1400

واکنش سخنگوی وزارت کشور به ادامه جوسازی ها درباره تردد مسافری ترکیه

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه جوسازی های رسانه ای در مورد تردد ترکیه نمونه شاخص بی اخلاقی رسانه ای است، گفت بر اساس مصوبه کمیته امنیتی انتظامی که از سوی وزیر کشور به رئیس جمهور پیشنهاد شد و با دستور صریح روحانی، همه تورهای مسافری ترکیه...

13 اردیبهشت 1400

سفر نماینده ویژه آمریکا در امور یمن به عربستان و عمان

وزارت خارجه آمریکا از سفر امروز نماینده ویژه واشنگتن در یمن به عربستان و عمان با هدف مذاکره با مقامات این دو کشور در خصوص جنگ یمن اطلاع داد.

11 اردیبهشت 1400

هشدار نسبت به مداخله شورای امنیت برای نظارت بر انتخابات عراق

به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، عون العادلی تحلیلگر سیاسی عراقی نسبت به کوشش ها برای نظارت شورای امنیت بر انتخابات پارلمانی این کشور هشدار داد.

7 اردیبهشت 1400

روسیه: اوضاع انسانی سوریه تنها درمناطق خارج ازکنترل دمشق وخیم است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، معاون وزیر خارجه روسیه گفت که وخامت اوضاع انسانی در سوریه تنها در مناطقی مشاهده می گردد که تحت کنترل دمشق قرار ندارد.

6 اردیبهشت 1400

وزیران خارجه روسیه و چین در باره برجام گفت و گو کردند خبرنگاران

سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه امروز دوشنبه وارد گویلین شد و با وانگ یی همتای چینی خود در باره موضوعات مختلف از جمله برجام گفت و گو کردند.

3 اردیبهشت 1400

راه اندازی سه کشتارگاه مرغ در سیستان و بلوچستان

خبرنگاران/سیستان و بلوچستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای تامین نیاز مرغ استان و جلوگیری از کمبود سه کشتارگاه مرغ در استان راه اندازی شده و یک کشتارگاه دیگر نیز در حال ساخت است.

1 اردیبهشت 1400

کرونا در اروپا، از طرح 2 بار تست گیری در هفته از انگلیسی ها تا اعمال محدودیت برای واکسیناسیون با آسترازنکا

نخست وزیر انگلیس به منظور قطع زنجیره کرونا اعلام نموده که به زودی از همه شهروندان انگلیسی دو بار در هفته تست کرونا گرفته می گردد و اسلوونی هم موقتا واکسیناسیون با آسترازنکا برای افراد زیر 60 سال را متوقف نموده است.

31 فروردین 1400

لایحه اصلاحیه بودجه 1400 تقدیم مجلس شد

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس از تقدیم لایحه اصلاحیه کلیات بودجه سال 1400 کل کشور از سوی دولت به مجلس اطلاع داد.

24 فروردین 1400

تشکیل کمیته تخصصی ساماندهی بازار مرغ و تخم مرغ

به گزارش خبرنگاران، بنا به مصوبات ستاد تنظیم بازار که صبح امروز 10 فرودین 99 و به ریاست رئیس جمهور محترم برگزار گشت، مقرر شد کمیته ای تخصصی جهت ساماندهی بازار مرغ و تخم مرغ تشکیل شود.

24 فروردین 1400

حمدوک امروز به عربستان می رود ، هشدار سودان درباره کاهش آب نیل با آبگیری سدالنهضه

نخست وزیر سودان در راس یک هیئت بلندپایه از مقامات این کشور امور راهی عربستان می گردد تا با ولیعهد این کشور و سایر مقامات بلندپایه ریاض به گفت وگو بنشیند.

21 فروردین 1400

یک روزنامه اتریشی آنالیز کرد؛ اروپا در آستانه جنگ واکسن

بد عهدی های شرکت آسترازنکا در قبال اتحادیه اروپا سبب شده تا کمیسیون اروپایی تهدیدهای خود مبنی بر توقف صادرات علیه این شرکت و همچنین کشور انگلیس را تقویت کند.

19 فروردین 1400

اوضاع خاورمیانه؛ موضوع رایزنی بوگدانوف و سفیر ایران در مسکو

نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه و سفیر ایران در روسیه در نشستی، درباره بعضی مسائل دوجانبه و فرایند اوضاع در سوریه، عراق و منطقه خلیج فارس گفت وگو کردند.

18 فروردین 1400

یارانه های سال آینده باید حذف شوند؟

به گزارش خبرنگاران، پرداخت یارانه ها یکی از سیاست های پرداختی دولت از سال 89 بوده که با افزایش 200 درصدی قیمت بنزین از آذر سال گذشته پرداخت یارانه معیشتی بنزین نیز به آن افزوده شد. در حال حاضر دولت به طور ثابت دو یارانه نقدی و معیشتی بنزین را در روزهای دهم...

17 فروردین 1400

اشنایی با احزاب سیاسی در کانادا

در طول مدت زیادی از قرن بیستم , کانادا دو حزب بزرگ سیاسی داشت: محافظه کاران مترقی و لیبرال ها. گرچه هر دو حزب از نظر ایدئولوژیکی متفاوت بودند , محافظه کاران مترقی تمایل به اندکی به سمت راست داشتند , در حالی که لیبرال ها عموما ً به عنوان مرکز در نظر گرفته...

16 فروردین 1400

ترامپ خطاب به کانادا: اخراج از پیمان تجارت آزاد سه جانبه

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با انتشار توئیتی تهدید کرد که کانادا را از پیمان تجارت آزاد نفتا خارج خواهد نمود.

16 فروردین 1400

آشنایی با ویژگی های زندگی در کانادا

کانادا فقط کشوری با مالی پویا نیست، این کشور پهناور امن و پایدار است، سیستم های مالی، سیاسی و نظام بهداشت و سلامت در این کشور در استانداردهای بالایی قرار گرفته است، کانادا میتواند به بهشتی بر روی زمین برای سرمایه گذاران تلقی گردد. در ادامه بیشتر از مزیت...

16 فروردین 1400
تعداد: (376)