اخبار سیاسی

روز اول جشنواره فجر 39؛ از حضور حاشیه ساز عادل فردوسی پور تا یک بی همه چیز

اولین روز جشنواره فیلم فجر تحت تاثیر محدودیت های کرونایی در فضایی آرام و کم حاشیه سپری شد، اما لحظاتی از حضور عادل فردوسی پور در فضای مجازی واکنش های را به همراه داشت.

10 اسفند 1399

خادمی: نقش و وظایف بانوان، آنان را در دوراهی اشتغال و خانه نشینی قرار می دهد، مسائل حقیقی زنان، میراثی در دست دولت هاست

فعال و پژوهشگر حوزه زنان، خانواده و کارشناس سیاست گذاری فرهنگی گفت: مدل مطلوب اشتغال؛ در نظر دریافت نقش خانوادگی، اقتضائات روحی و جسمی، درواقع امنیت فکری بانوان در مشاغل رسمی و غیر رسمی است. این مسئله وجه مشترک مشاغل در هر دو طیف و مهمترین آسیبی است که...

9 اسفند 1399

برج میلاد تهران؛ نماد مدرنیته پایتخت ایران

برج میلاد نماد شروع دوران مدرن تهران و ایران محسوب می گردد. برج میلاد با بهره گیری از دانش مهندسی بومی ساخته شده است. امروزه برج میلاد با عنوان ششمین برج بلند مخابراتی دنیا شناخته می گردد.

8 اسفند 1399

خبرنگاران بازگشایی مدارس و دغدغه های والدین فسایی

شیراز-خبرنگاران-دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی مدارس با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مناطق آبی (کم خطر) و زرد، موجب دل نگرانی برخی از والدین فسایی به ویژه در پایه های اول و دوم ابتدایی شده و آنان از این بیم دارند که دانش آموزان، ناقل...

8 اسفند 1399

عربستان بیش از 500 بیمارستان و مرکز درمانی یمن را تخریب نموده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، طه المتوکل وزیر بهداشت یمن امروز آدینه سخنانی را در مورد جنایت های جنگنده های متجاوز سعودی در این کشور، عنوان کرد و در این خصوص گفت: سعودی ها به صورت تعمدی مراکز درمانی یمن را هدف قرار می دهند.

7 اسفند 1399

ورود ظریف یا حسن خمینی به انتخابات 1400؛ نگرانی این روز های اصولگرایان؟

در روز های اخیر که احتمال ورود افرادی، چون حسن خمینی یا محمدجواد ظریف بالا گرفته است بعضی رسانه های اصلاح طلب از نگرانی اصولگرایان از ورود این افراد به عرصه انتخابات سخن می گویند.

5 اسفند 1399

رایزنی نماینده ایران در امور افغانستان با عبدالله عبدالله

در گفت و گوی امروز نماینده ویژه وزیر امور خارجه ایران در امور افغانستان با عبدالله عبدالله، طرفین بر استمرار مذاکرات افغانی - افغانی تأکید کردند.

5 اسفند 1399

مخالفت وزیر راه با لغو محدودیت 60 درصدی پروازها، اسلامی: هیچکدام از ایرلاین های داخلی زیان ده نیستند

محمد اسلامی ضمن مخالفت با درخواست شرکت های هواپیمایی برای لغو محدودیت استفاده 60 درصدی از صندلی پروازی به دلیل پروتکلهای بهداشتی مقابله با شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: ستاد ملی مبارزه با کرونا محدودیت 60 درصدی را مصوب و ابلاغ کرده و همچنان لازم الاجراست.

4 اسفند 1399

سفر نخستین مسئول سودانی به قطر از زمان برکناری البشیر

معاون رئیس شورای حاکمیتی سودان در نخستین سفر خود از زمان دوران عمر البشیر، رئیس جمهوری سابق این کشور وارد دوحه شد.

3 اسفند 1399

خبرنگاران آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی خسارت زیادی داشت

بیرجند - خبرنگاران - استاندار خراسان جنوبی گفت: شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، تعداد قابل توجهی از واحدهای مرغداری استان را درگیر کرده و خسارت های زیادی به همراه داشته است.

3 اسفند 1399

خبرنگاران آمل در بن بست چهار ماهه کووید قرمز

ساری - خبرنگاران - شهرستان آمل که اکنون چهارمین ماه از شرایط قرمز کرونایی خود را سپری می کند ، با اعمال محدودیت های شدید نه تنها از حالت قرمز کرونایی خارج نشده ، بلکه قرمزتر شده و این شرایط رفته رفته مردم را نسبت به اجرای پروتکل ها و محدودیت ها سهل انگارتر...

1 اسفند 1399

راهنمای سفر به بوستون در تور آمریکا

اگرچه بوستون یکی از عظیمترین شهر های ایالات متحده و عظیم ترین شهر ایالت ماساچوست محسوب می گردد، اما حس و حال آن بیشتر شبیه یک شهرک عظیم است تا یک کلانشهر. در این شهر دانشگاهی می توان هواداران سرسخت ورزش های استقامتی، رستوران های خوب و موارد زیادی با پیشینه...

27 بهمن 1399

رئیس پلیس کنگره آمریکا از سمت خود استعفا داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، استیون ساند رئیس پلیس کنگره آمریکا در شهر واشنگتن دی. سی. روز پنج شنبه به وقت محلی استعفانامه خود را تقدیم کرد.

25 بهمن 1399

کنگره آمریکا تایید ریاست جمهوری بایدن را از سر گرفت

مجالس سنا و نمایندگان آمریکا از ساعت 8 شب به وقت شرق آمریکا جلسه ثبت نتایج انتخابات سوم نوامبر آمریکا را که با پیروزی بایدن همراه بود، از سر گرفتند. این نشست با حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره نیمه تمام مانده بود.

24 بهمن 1399

تکذیب ادعاهای انتخاباتی ترامپ توسط مقامات جورجیا

خبرنگاران : مقام ارشد انتخاباتی ایالت جورجیا در یک نشست خبری به ادعاهای انتخاباتی ترامپ پاسخ داد و خط بطلانی بر آنها کشید.

23 بهمن 1399

قرار صادر شده برای سازمان خصوصی سازی را دوباره به جریان خواهیم انداخت

معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور گفت: اکنون با صدور رأی عدم فسخ قرارداد واگذاری هفت تپه توسط هیأت داوری، قرار صادر شده قبلی توسط هیأت مستشاری را دوباره به جریان خواهیم انداخت.

22 بهمن 1399

حمایت اقتصادی از 200 طرح تحقیقاتی پسا دکتری و رساله دکتری

تفاهم نامه همکاری معاونت تحقیقات وزارت بهداشت و صندوق حمایت از فناوران به منظور شناسایی، برقراری ارتباط و حمایت از پژوهشگران و فناوران و استفاده از مشارکت و همکاری های علمی آنان در زمینه فراهم آوردن موجبات تأمین بهداشت و درمان مردم به امضا رسید. ...

22 بهمن 1399

تماس ترامپ با 50 قانون گذار برای رد پیروزی بایدن در جلسه کنگره

ترامپ در کنفرانس تلفنی با پنجاه عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان، کوشش برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در جلسه ششم ژانویه در کنگره را آنالیز کرد.

21 بهمن 1399

فاصله دریافت از دلاریزه بودن اقتصاد ایران منوط به توسعه شرکت های دانش بنیان است

تهران (پانا) - مدیر عامل شرکت فرابورس ایران به آخرین شرایط شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت بالغ بر 30 شرکت دانش بنیان در بورس و فرابورس تامین مالی شده اند و حدود 13 هزار میلیارد تومان سهام شرکت های دانش بنیان در فرابورس درحال معامله است.

17 بهمن 1399

واکسن کرونا و رقابت تولیدات چین و آمریکا؛ از تفاوت ها در توزیع تا چالش نگهداری

درحالی که کشورهای ثروتمند در صف خرید واکسن های آمریکایی کرونا قرار دارند به نظر می رسد فراوری کنندگان چینی واکسن درحال جذب سفارش از کشورهایی هستند که امیدوار به دریافت واکسن های آمریکایی در آینده نزدیک نیستند.

17 بهمن 1399
تعداد: (345)