اخبار سیاسی

پیغام کتبی امیر قطر به رئیس جمهور افغانستان

نماینده قطر در ملاقات با رئیس جمهور افغانستان پیرامون مذاکرات صلح افغانستان در دوحه، روابط دوجانبه میان دو کشور و راه های حمایت و توسعه آن تبادل نظر کرد.

12 مرداد 1400

عربستان خواستار مشاهده مدارک قابل اثبات پس از تبادل نظر با ایران است

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، یکی مقام مطلع در وزارت خارجه عربستان سعودی روز آدینه اظهار داشت که گفتگوها میان مقامات تهران و ریاض با هدف کاستن از تنش های منطقه ای اجرا شده است.

11 مرداد 1400

موضع جنجالی وزیر دفاع امریکا: ما رفتیم، جهان افغانستان را دریابد

در حالی که نقدها مقامات کابل و همچنین انتقادهای بین المللی نسبت به خروج غیرمسئولانه امریکا از افغانستان رو به افزایش است، لوید آستین، وزیر دفاع امریکا، ضمن اقرار به وخامت شرایط امنیتی در افغانستان از کشورهای جهان خواست برای حل منازعه افغانستان وارد...

7 مرداد 1400

کاهش 42.1 درصدی بارش ها در سال جاری آبی

میزان بارش های کشور از ابتدای سال آبی جاری تا هفتم تیرماه به رقم 129.9 میلی متر رسید که این میزان بارش در مقایسه با دوره بلندمدت، کاهش 42.1 درصدی را نشان می دهد.

3 مرداد 1400

رایزنی ظریف و صلاح الدین ربانی، تأکید بر ضرورت همکاری همه جریان های افغانستان

وزیر امور خارجه ایران در ملاقات صلاح الدین ربانی در آنتالیا بر ضرورت همکاری های تمامی جریان های افغانستان برای مقابله با شرایط نامساعد امنیتی این کشور تأکید کرد.

2 مرداد 1400

اعلام آمادگی ایران برای آموزش و ارائه تجهیزات پزشکی به افغانستان

همزمان با موج سوم کرونا و افزایش تلفات این ویروس، ایران برای آموزش و ارائه تجهیزات پزشکی به افغانستان اعلام آمادگی کرد.

2 مرداد 1400

تداوم تولید و صادرات نفت ایران با وجود تحریم ها

خبرنگاران : وزیر نفت گفت: ایران در سه سال گذشته تحت شدیدترین تحریم های آمریکا قرار داشته و با وجودی که صنعت نفت از این تحریم ها آسیب دیده اما تولید و صادرات نفت ادامه دارد.

30 تیر 1400

گام ایران و عمان برای توسعه روابط مالی و تجاری

علی نجفی خوشرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط با قیس الیوسف وزیر صنعت و تجارت عمان و رئیس طرف عمانی کمیسیون مشترک همکاری مالی ملاقات و گفت وگو کرد.

23 تیر 1400

چطور تعداد یارانه بگیران کم شد؟

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال 89 دولت به دلیل عدم وجود پایگاه اطلاعاتی نتوانست خوشه بندی خانوارهای ایران را انجام دهد و همین امر باعث شد هدفمندی یارانه ها جهت توزیع عادلانه ثروت و کاهش فقر گروه های کم درآمدی...

22 تیر 1400

پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان تکمیل می شود

تهران (پانا) -به گفته معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در سال 1389 دولت به دلیل عدم وجود پایگاه اطلاعاتی نتوانست خوشه بندی خانوارهای ایران را انجام دهد و همین امر باعث شد تا از 75 میلیون جمعیت کشور به 68 میلیون و 500 هزار نفر یارانه پرداخت...

11 تیر 1400

اهدای دومین محموله داروهای بیماری های خاص از سوی قطر به ایران

سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوحه از اهدای دومین محموله داروهای بیماری های خاص از سوی دولت قطر به ایران اطلاع داد.

10 تیر 1400

تصمیم کمیسیون مشترک برجام درباره تسریع فرایند گفتگوها

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین امروز سه شنبه در پیامی توییتری از تصمیم کمیسیون مشترک برجام در وین برای تسریع فرایند گفتگوها اطلاع داد.

3 تیر 1400

تصمیم گیری برای اعمال مجدد محدودیت ها در کرمان

استاندار کرمان با اشاره به هشدار ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد شرایط استان گفت: اگر هفته آینده تغییر رنگ بندی به سمت شرایط بدتر برود، پروتکل های ملی را سختگیرانه تر اعمال می کنیم، به طوری که گشایش ها را کنار گذاشته و تصمیم اقتضایی برای محدودیت ها اعمال...

1 تیر 1400

تعرفه سنجش نوآموزان در امسال اعلام شد

تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست شورای سنجش سازمان آموزش و پرورش استثنایی به تشریح جزئیات سنجش شایستگی های حرکتی نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی امسال که با همکاری معاونت تربیت...

31 خرداد 1400

وفاق ملی در گرو شفافیت مالی

در آنالیز نسبت اقتصاد و وفاق ملی باید به مؤلفه های وفاق ملی دقت کرد. بدین منظور که وفاق ملی چندین مؤلفه دارد و اگر اینها صورت بگیرد می توان با توجه به مسائل مالی وفاق ملی را ایجاد کرد. نخستین مؤلفه آن شفافیت مالی است یعنی اینکه همه چیز باید شفاف باشد و مردم...

24 خرداد 1400

خاتمه نشست کمیسیون مشترک برجام؛ دور بعدی گفتگوها هفته آینده

نشست کمیسیون مشترک برجام در حالی سرانجام یافت که پیش نویس متون تا حد زیادی تدوین شده و هیأت ها از شرایط مذاکرات و جهت طی شده ابراز رضایت نموده و توافق کردند دور بعدی گفت وگوها هفته آینده از سر گرفته گردد.

19 خرداد 1400

پیش بینی حدود یک هزار میلیارد تومان مشوق صادراتی در بودجه1400

خبرنگاران : معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در نشست هم اندیشی برنامه های توسعه صادرات کشور از تصویب یک هزار میلیارد تومان برای مشوق های صادراتی در بودجه سال 1400 اطلاع داد.

10 خرداد 1400

محققان زیست فناوری به دنبال کشف روش های فناورانه برای کنترل کرونا

چهارمین همایش بین المللی و دوازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی برگزار می گردد.

5 خرداد 1400

مقصد سفر مقامات آمریکایی در خاورمیانه کجاست؟

تهران (پانا) - وزارت خارجه آمریکا از سفر مقامات این کشور به 4 کشور خاورمیانه اطلاع داد.

3 خرداد 1400

استقبال اتحادیه آفریقا از عدم تمدید دوره ریاست جمهوری در سومالی

اتحادیه آفریقا از تصمیم رئیس جمهوری سومالی برای عدم تمدید دوره ریاست جمهوری خود استقبال کرد.

1 خرداد 1400
تعداد: (402)