اطلاعات شرکت ها و صنایع کشور با یک کلیک در دستان شما

به گزارش مجله عکسها، هر از چندگاهی که نام یکی از فعالان مالی یا سیاسی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی می چرخد، در کنار این نام، نام یک سایت هم دهان به دهان می گردد. سایتی که مردم به امید شناخت فعالیت های مالی و شبکه روابطی افراد مختلف به آن مراجعه می نمایند؛ رسمیو. سامانه ای که به ادعای خودش، موتور جستجو و تحلیل داده های رسمی کشور است.

اطلاعات شرکت ها و صنایع کشور با یک کلیک در دستان شما

اطلاعاتی که برای اولین بار است در کشور ارائه می گردد.

برای آشنایی بیشتر با این سامانه، به اکانت رسمی آن در توئیتر سر زدم. یکی از کاربران در ذیل یکی از پست های این اکانت نوشته بود: یه زمانی درآوردن همین آمار به ظاهر پیش پا افتاده برای خودش ماجرایی بود. دم همه اهالی رسمیو گرم!

کار رسمیو همین بود. اینکه داده ها و اطلاعات رسمی منتشر شده از شرکت های کشور را از سایت های مختلف حاکمیتی جمع کند و آن ها را به صورت تمیز و طبقه بندی شده و اضافه نمودن بعضی تحلیل ها به کاربرانش ارائه دهد. کاری که تا قبل از رسمیو، نمونه اش در کشور وجود نداشته است.

شروع رسمیو با اطلاعات شرکت روزنامه رسمی

رسمیو کارش را با اطلاعات رسمی شرکت های کشور شروع کرد. اطلاعاتی که قبل از رسمیو، در سایت شرکت روزنامه رسمی بود، اما پیچیدگی و سختی استفاده از این سایت به حدی بود که خیلی اوقات مخاطب را از رسیدن به اطلاعات مورد نظرش ناامید می کرد. رسمیو اطلاعات شرکت روزنامه رسمی را جمع آوری کرد و با طبقه بندی آن ها، اطلاعات اولیه همه شرکت های کشور را به صورت منظم ارائه داد.

با موفقیت این فاز از فعالیت رسمیو، رفته رفته این سامانه پیشرفت کرد و دیتاست های دیگری حول اطلاعات شرکت های کشور به خود اضافه نمود؛ به طوری که با مراجعه به صفحه هر شرکت در این سامانه، علاوه بر اطلاعات اولیه شرکت و اطلاعات اعضای هیئت مدیره، به سهولت می شد به اطلاعاتی مثل محصولات شرکت، مقدار ارزهای دریافت شده به وسیله شرکت، شرکت های مادر و زیرمجموعه یک شرکت و … دسترسی پیدا کرد.

رسمیو متحول شد!

در ادامه این پیشرفت ها، رسمیو این ماه از نسخه تازه خود رونمایی می نماید؛ نسخه ای که با گذشته خیلی فرق نموده و علاوه بر ارائه داده ها و اطلاعات بیشتر از شرکت ها، قابلیت های متنوعی برای سهولت دسترسی به اطلاعات شرکت مورد نظر به آن اضافه شده است.

در ادامه، بعضی از ویژگی های اضافه شده به نسخه تازه رسمیو مورد آنالیز قرار خواهد گرفت:

1- جستجوی پیشرفته؛ شرکت های هدف را پیدا کنید!

سرویس تازهی در نسخه تازه رسمیو راه اندازی شده به نام جستجوی پیشرفته. با این سرویس می توانید با بیش از 20 متغیر اطلاعاتی، شرکت های کشور را فیلتر کنید و به لیست شرکت های مد نظرتان برسید. مثلا شرکت های ثبت شده در شهر ورامین را بشناسید. یا با شرکت های دانش بنیان استان اردبیل شوید. یا به نام شرکت هایی که در استان سیستان و بلوچستان مشغول کار فراوریی هستند، دسترسی پیدا کنید و از این شکل مثال ها.

2- گراف ارتباطات؛ این بار حرفه ای تر از همواره

یکی از کاربردی ترین و پرمخاطب ترین امکانات رسمیو در نسخه قبلی، گراف ارتباطات بود. در رسمیوی تازه، گراف ارتباطاتی خیلی حرفه ای تر و قابل استفاده تر آماده شده است. رسمیو در دو سطح اقدام به فراوری گراف هایی نموده که ارتباط میان شرکت ها و شرکت داران را نمایش می دهد:

  • در سطح شرکت ها، با در نظر گرفتن اطلاعات سهامداری میان شرکت ها و عضویت آن ها در هیئت مدیره دیگر شرکت ها، گراف ارتباطاتی فراوریه نموده که ارتباط میان شرکت ها را تعیین می نماید.
  • در سطح شرکت داران: در این سطح، شما می توانید در این گراف مشاهده کنید که هر فرد به وسیله شرکت هایی که عضو هیئت مدیره آن هاست، با چه افرادی در تعامل است.

نکته جالب اینکه هر دوی این گراف ها را در یک گراف به شما نمایش می دهد. یعنی یک چیز عالی و منحصر به فرد.

3- اطلاعات صنایع؛ یک تحقیقات بازار سریع!

یکی از گل های سرسبد نسخه تازه رسمیو، پایگاه اطلاعات صنایع است. پایگاهی که برای اولین بار است که در ایران با این دقت و جامعیت ارائه می گردد و این امکان را به صنعتگران، بازرگانان و بازاریابان می دهد که با شناخت کامل صنعت، شرکت های ایرانی فعال در فراوری و تجارت کالاهای مختلف و ظرفیت بازارهای جهانی، برترین و دقیق ترین تصمیم گیری را داشته باشند. با بهره گیری از این اطلاعات می توانید به صورت کامل با عملکرد شرکت های کشور در صنایع مختلف آشنا شوید. در این قابلیت تازه، بر اساس طبقه بندی HS، آمار تجارت جهانی، تجارت ایران، فراورینمایندگان، واردنمایندگان، تعرفه ها و قوانین همه کالاهای موجود در کشور در دسترس هستند و می توان این اطلاعات را بدست آورد.

4- دعوت به مجامع شرکت های غیربورسی؛ دیگر از مجمع جا نمی مانید!

این سرویس رسمیو هم یکی از آن سرویس هایی است که باز نماینده گره کار خیلی از سهامداران شرکت ها خواهد بود. یکی از مسائل سهامداران شرکت ها، به خصوص سهامداران کمتر از 30 درصد، این است است که از زمان برگزاری مجمع شرکت آگاه نمی شوند و در آن حضور پیدا نمی نمایند. از طرفی در مجمع برای سرمایه شرکت که در واقع سرمایه این افراد هم به شمار می آید تصمیماتی گرفته می گردد که به کلی از آن بی خبر می مانند. سامانه رسمیو راه حلی برای برطرف این مشکل در نظر گرفته است. این سامانه هر روز 40 روزنامه پرکاربرد کشور را مورد آنالیز قرار می دهد. تحلیل تصویر روی آن ها انجام داده و با پردازش متن هایی که در تصاویر موجود هستند، متن آگهی های دعوت به مجمع را شناسایی و جمع آوری می نماید. این آگهی ها با اطلاعات شرکت ها که در این سامانه موجود است تطبیق داده می گردد و تعیین می گردد هر آگهی مربوط به کدام شرکت است و این آگهی را برای افرادی که آن شرکت را دنبال نموده اند، ارسال می گردد تا از آن آگاه شوند.

5- تکمیل اطلاعات شرکت ها؛ شناخت شرکت ها در یک نگاه!

تفاوتی که در خصوص اطلاعات شرکت ها در مقایسه با نسخه قبلی رسمیو رخ داده است، در مرحله اول طبقه بندی داده های شرکت ها و نمایش منظم داده ها و اضافه شدن بعضی داده ها و اطلاعات در این قسمت مثل مجوزها، مالکیت های شرکت ها و سوابق تجاری و بازرگانی آن هاست. به علاوه، منابع مربوط به داده های قراردادهای دولتی و عمومی شرکت ها و بعلاوه محصولات آن ها با جامعیت بیشتری در این قسمت منتشر شده است.

فرصت محدود تخفیف در خرید اشتراک سامانه رسمیو

نسخه تازه سامانه رسمیو هم اکنون در آدرس rasm.io در دسترس واقع شده است و می توان با مراجعه و خرید اشتراک های مختلف این سامانه که برای دسترسی به اطلاعات مختلف طراحی شده است، با اطلاعات شرکت ها و صنایع کشور آشنا شد.

حتما پیشنهاد می کنیم به این سامانه سر بزنید و اگر هم تمایل به خرید اشتراک آن را داشتید، از تخفیف شب یلدایی آن حتما بهره ببرید.

منبع: فرارو
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2042

به "اطلاعات شرکت ها و صنایع کشور با یک کلیک در دستان شما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات شرکت ها و صنایع کشور با یک کلیک در دستان شما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید