مقالات گردشگری

آمریکا آماده مذاکره با ایران است!

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز چهارشنبه مدعی شد مقامات واشنگتن در هر زمانی آمادگی مذاکره با ایران را دارند اما این کشور باید (پیش از هر چیز) رفتار خود را به طور اساسی تغییر دهد و به هر حال، کارزار فشار حداکثری علیه...

15 فروردین 1399

ارگ علیشاه؛ زیبایی تاریخی در قلب تبریز

بدون هیچ شک و تردیدی باید نام تبریز را به عنوان یکی از توریستی ترین شهرهای ایران تلقی نماییم که در هر گوشه و کنارش شما می توانید با جاذبه های گردشگری متعددی روبرو شوید. با چشم پوشی بر روی تمام جذابیت های نهفته شده در تبریز، می خواهیم در این مطلب سری به...

14 فروردین 1399

زبان فارسی اهمیت بالایی در دنیا اسلام دارد

رییس دانشگاه اسلامیه کالج پیشاور گفت: زبان فارسی در منطقه و دنیا اسلام، ارزش و اهمیت بسیار والایی دارد و برای یاد دریافت آداب اسلامی، ضروری است به زبان فارسی تسلط داشته باشیم.

13 فروردین 1399

ارزیابی دو شهر و یک روستای ایران مثبت اعلام شد

معاون منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی پس از حضور در ایران و ارزیابی دو شهر و تنها روستای کاندیدای جهانی شدن (مریوان شهرکلاش- سیرجان شهر گلیم شیرکی پیچ و کلپورگان روستای سفال) ارزیابی های این دو شهر و یک روستا را مثبت ارزیابی کرد.

9 فروردین 1399

25 میلیارد ریال برای مرمت نقش دنیا اصفهان اختصاص یافت

بر اساس گزارش مدیر کل پایگاه های میراث دنیای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، 25 میلیارد ریال برای مرمت میدان نقش دنیا اصفهان اختصاص یافته است.

7 فروردین 1399

بزرگترین بالابر منحصر به فرد جهان ساخته شد

بالابر بایلون یا همان آسانسور صد اژدها بزرگترین آسانسور در فضای بیرونی در دنیا است که در چین ساخته شد.

5 فروردین 1399

گشت وگذار زمستانه در طبیعت ایران چقدرخرج دارد؟

طبیعت گردی، پرطرف دارترین نوع گردشگری است. گشت وگذار و تماشای جلوه های ویژه طبیعت، گونه های نادر گیاهی و جانوری، هوای پاک و آشنایی نزدیک با فرهنگ اقوام مختلف از ویژگی های سفرهای طبیعت گردانه است.

2 فروردین 1399

کاخ ورسای ؛ جاذبه دیدنی پاریس

زیباترینِ جای این کاخ، همین باغ های ورسای است. در پشت کاخ قرار دارند، و مشرف به ایوانی است که از حوضچه های تزیینی، مجسمه ها و تندیس های برنزی پر شده است.

1 فروردین 1399

وزیر بهداشت ترکیه: تا به امروز هیچ بیمار مبتلا به ویروس کرونا نداشته ایم

وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد تا کنون هیچ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور نداشته ایم.

29 اسفند 1398

خبرنگاران چرا بعضی از مردم برای مقابله با کرونا در خانه نمی مانند؟

اصفهان - خبرنگاران- استاد رشته جامعه شناسی دانشگاه اصفهان گفت: سه دسته افراد با سه نگرش و دلیل توصیه های اکید این روزها مبنی بر ماندن در خانه را رعایت نمی نمایند و زمینه ساز شیوع ویروس کرونا و ایجاد خطر برای خود و دیگران می شوند.

29 اسفند 1398

تمهیدات لازم برای مقابله با ویروس کرونا در فرودگاه ارومیه اندیشیده شده است

خبرنگاران/آذربایجان غربی مدیر کل فرودگاههای آذربایجان غربی از کنترل مسافران پرواز استانبول در بدو ورود به فرودگاه ارومیه برای مقابله با ویروس کرونا اطلاع داد.

26 اسفند 1398

بازیکن پرویی تراکتور به ایران بازگشت

ویلیان میمبلا، بازیکن پرویی تیم فوتبال تراکتور تبریز به ایران بازگشت.

23 اسفند 1398

موزه ملی توکیو میزبان آثار تاریخی ایران شد

آثار تاریخی ایران برای اولین بار همراه با گنجینه سوشوئین در موزه ملی توکیو به نمایش درآمد.

20 اسفند 1398

راه اندازی موزه مردم شناسی کامیاران

در پی دستور معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، موزه مردم شناسی کامیاران با اعتبارات ملی و استانی در کردستان راه اندازی می گردد.

19 اسفند 1398

وام خرید مسکن همچنان 20 میلیون، وام ساخت 50 میلیون تومان است

خبرنگاران: وزیر راه و شهرسازی گفت: وام خرید مسکن همچنان 20 میلیون تومان است اما وام ساخت مسکن تا 50 میلیون تومان افزایش یافته است. سال گذشته در مجموع 920 هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان شد.

18 اسفند 1398

تغییر کاربری خانه اربابی دیزج سیاوش بعد از اتمام مرمت به موزه بانک

خبرنگاران/آذربایجان غربی معاون فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در مورد شرایط مرمت بناهای تاریخی خانه اربابی دیزج سیاوش، مدرسه 22 بهمن و راسته امیر نظمی افشار بازار ارومیه توضیحاتی ارائه داد.

18 اسفند 1398

شرایط جذب سرمایه گذار در حوزه گردشگری یزد تسهیل گردد

به گزارش خبرنگاران، سیدمحمد میرمحمدی، ظهر سه شنبه در نشست ستاد سرمایه گذاری استان یزد با اشاره به ظرفیت های استان یزد در حوزه گردشگری گفت: طی بعضی مراحل برای سرمایه گذاری در این حوزه بسیار پیچیده است و ناهماهنگی های بسیاری در این زمینه مشاهده می گردد...

14 اسفند 1398

پذیرش مسافر در اقامتگاه های مازندران ممنوع شد

پس از هتل های مازندران، سایر مراکز اقامتی شخصی در این استان نیز پذیرش مسافر را ممنوع کردند.

12 اسفند 1398

منابع اقتصادی حضور اردبیل در نمایشگاه گردشگری آلمان تأمین گردد

قادر تقی زاده در مصاحبه با خبرنگاران بابیان اینکه این نمایشگاه بزرگ ترین نمایشگاه گردشگری جهان است و 185 کشور در آن حضور می یابند، تاکید نمود: 23 هزار بازدید کننده رویداد و 50 هزار بازدید کننده خصوصی به طور میانگین از این نمایشگاه به ثبت رسیده است.

10 اسفند 1398

جدیدترین اطلاعات درباره مدل هواپیمای سقوط کرده اوکراینی

جدیدترین اطلاعات به دست امده از هواپیمای سقوط کرده اوکراینی در نزدیکی تهران جزییات جدیدی درباره این مدل هواپیما به دست می دهد.

9 اسفند 1398
تعداد: (165)