اخبار مجلس

شروط لازم برای ادامه تحصیل در ترکیه

هر کشوری برای پذیرش دانشجویان خارجی قوانینی دارد. آخرین اصلاحات این قوانین در ترکیه، به وسیله جلسه شورای عالی سیاست گذاری وزارت علوم و آموزش عالی در تاریخ 17 مارس 2010 انجام شد. در این مطلب به بعضی از این قوانین اشاره خواهیم کرد.

30 شهریور 1401

بازار سنتی بخش مهمی از هویت شهر قم است

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده و گزارشات منتشر شده، بازار سنتی بخش مهمی از هویت شهر قم است.

27 تیر 1401

مقایسه مالیات بر سود سپرده ها در ایران و سایر کشورها

اخذ مالیات از سود سپرده های بانکی از اواسط دهه 90 همیشه مطرح بوده که در نهایت بر اساس بند (ض) تبصره 1 قانون بودجه 1401 حکم بند (2) ماده (145) قانون مالیاتهای مستقیم ملغی شده و بنابراین عایدی ناشی از سود سپرده های اشخاص حقوقی هم مشمول مالیات می شوند. بر این اساس...

16 تیر 1401

توانگر: نگاه ایران برای تعاملات اقتصادی و سیاسی به همه کشورهاست

تهران (پانا) - نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهوری به قطر گفت نگاه ما برای تعاملات اقتصادی و سیاسی به همه کشورها است.

26 خرداد 1401

تصویب یک فوریت لایحه اصلاحیه اخذ عوارض حفظ فضای سبز تهران

یک فوریت لایحه اصلاحیه مصوبه اخذ عوارض حفظ و توسعه فضای سبز مبنی بر ارزش اکولوژیک درختان به تصویب رسید.

11 اردیبهشت 1401

فعالیت 200 هزار نفر نیروی انسانی با قراردادهای غیر رسمی در آموزش و پرورش

تهران (پانا) - رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت حدود 200 هزار نفر نیروی انسانی با قراردادهای غیر رسمی در آموزش و پرورش وجود دارد که جذب آنها براساس اصول شکل نگرفته و به شکل دعوت به همکاری بوده است.

8 اردیبهشت 1401

تور برزیل: نماینده مجلس: نفت می دهیم، گوشت منجمد برزیلی می گیریم

دبیر دوم کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در حال حاضر کوشش داریم که همین رویکرد یعنی تهاتر نفت و مشتقات آن با محصولات کشاورزی را با دیگر کشور ها پی بگیریم و آنالیز کنیم که با کدام کشور ها می توانیم در این زمینه مبادله داشته باشیم.

23 فروردین 1401

سنای آمریکا تحریم خط لوله گازی روسیه را تائید نکرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، مجلس سنای آمریکا لایحه سناتور جمهوری خواه تد کروز را که خواهان اعمال تحریم هایی علیه شرکت های سازنده و راه اندازی خط لوله نورد استریم 2 بود، رد کرد.

20 اسفند 1400

یارانه نقدی خانوار ها در سال 1401 به چقدر می رسد؟

دولت قصد دارد با حذف ارز ترجیحی 4200 تومانی از بودجه سال 1401، معادل ریالی آن را به صورت یارانه تازه به خانوار ها پرداخت کند. رئیس سازمان برنامه و بودجه می گوید که میانه پرداختی یارانه ناشی از حذف ارز ترجیحی 4200 تومانی بین 90 تا 120 هزار تومان خواهد بود.

1 اسفند 1400

نماینده مجلس: افزایش قیمت بنزین در سال آینده کذب است

فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، با اشاره به مباحث مطرح شده در رسانه ها درباره افزایش قیمت بنزین در سال آینده، بیان نمود: تا به امروز در دولت و مجلس بحثی درباره افزایش قیمت بنزین برای سال آینده مطرح نشده است و موضوعات...

17 بهمن 1400

امیری خراسانی: منتظر توزیع اعتبار از سوی وزارت ورزش هستیم

رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی گفت: برای برگزاری جام خوشه چین منتظر تخصیص اعتبارات از سوی وزارت ورزش و جوانان هستیم تا مرحله نهایی آن را اواخر بهمن و اسفند برگزار کنیم.

14 مهر 1400

طرح ملی مسکن اقساطی از طرح های مسکن دولت فرق دارد

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی تهران گفت: طرح مسکن ملی اقساطی که به وسیله بخش تعاون کشور ساخته می گردد، ارتباطی به طرح مسکن ملی وزارت راه ندارد.

7 شهریور 1400

آخرین رنگ بندی کرونایی شهر های کشور یکشنبه 6 تیرماه 1400

توسعه شهر های قرمز کرونا از جنوب به مرکز کشور: 32 شهرستان از روز شنبه 5 تیر 1400 در شرایط قرمز قرار گرفتند. طبق اعلام پلیس ورود به شهرهای قرمز کرونایی ممنوع است

19 مرداد 1400

عراق: پلی برای نزدیکی بین تهران و ریاض هستیم

ایرنا نوشت:یکی از نمایندگان مجلس عراق در ادامه اخبار مربوط به میانجی گری کشورش برای حل اختلاف ها میان ایران و عربستان تاکید نمود که بغداد پل ارتباطی برای نزدیک کردن تهران به ریاض است.

31 اردیبهشت 1400

راه اندازی سه کشتارگاه مرغ در سیستان و بلوچستان

خبرنگاران/سیستان و بلوچستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای تامین نیاز مرغ استان و جلوگیری از کمبود سه کشتارگاه مرغ در استان راه اندازی شده و یک کشتارگاه دیگر نیز در حال ساخت است.

1 اردیبهشت 1400

لایحه اصلاحیه بودجه 1400 تقدیم مجلس شد

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس از تقدیم لایحه اصلاحیه کلیات بودجه سال 1400 کل کشور از سوی دولت به مجلس اطلاع داد.

24 فروردین 1400

تشکیل کمیته تخصصی ساماندهی بازار مرغ و تخم مرغ

به گزارش خبرنگاران، بنا به مصوبات ستاد تنظیم بازار که صبح امروز 10 فرودین 99 و به ریاست رئیس جمهور محترم برگزار گشت، مقرر شد کمیته ای تخصصی جهت ساماندهی بازار مرغ و تخم مرغ تشکیل شود.

24 فروردین 1400

لبنان، حریری پیشنهاد جدید عون در تشکیل دولت را نپذیرفت، سعد همچنان به دنبال تایید سعودی ها

منابع لبنانی گزارش دادند که حریری پیشنهاد جدید میشل عون برای تشکیل دولت را رد کرده و قبل از دریافت چراغ سبز عربستان قصد تشکیل دولت ندارد.

8 فروردین 1400

افزایش حقوق 25 درصدی تا سقف 2.5 ملیون تومان

خبرنگاران- لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه 1400 افزایش حقوق را 25 درصد در نظر گرفته بود اما با مصوبه روز گذشته مجلس، سقف افزایش حقوق 2.5 میلیون تومان در نظر گرفته شد.

6 فروردین 1400

وزارت صنعت مکلف به مزایده معادن شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت را مکلف کردند حداکثر ظرف سه ماه پس از ابلاغ این قانون نسبت به مزایده معادن شناسایی شده تا خاتمه اسنفد 1399 اقدام کند.

2 فروردین 1400
تعداد: (50)