علم و تکنولوژی

روش های جالب و خلاقانه معلم ها برای پیشگیری از تقلب

خبرنگاران: همه ما طعم شیرین تقلب کردن را در دوران تحصیل چشیده ایم. البته ما این کار را تایید نمی کنیم اما به هر حال برای همه ما به عنوان یک انسان، پیش می آید که برای امتحان آماده نباشیم. از یک سو دانش آموزان روز به روز مهارت های تقلب خود را ارتقا می دهند...

27 دی 1398

اینترنت همراه در بوشهر وصل شد

اینترنت گوشی تلفن همراه از دیروز در استان بوشهر برقرار شده و شبکه های اجتماعی مختلف و پایگاه های داخلی و خارجی به وسیله بسته های اینترنتی در دسترس کاربران است.

24 دی 1398

مدارس شهرهای زیر 20هزار نفر به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهرداد ترابیان گفت: بر اساس دستور وزیر ارتباطات برای هوشمند سازی مدارس شهرهای زیر 20 هزار نفر و روستاها، صبح امروز (دوشنبه) اولین جلسه آنالیز توپولوژی فنی اتصال مدارس با حضور مدیران دستگاه...

22 دی 1398

رویداد معرفی محصولات نخستین کمپ هوش مصنوعی خبرنگاران نکست برگزار گردید

بعد از گذشت 138 روز از آغاز کار کمپ هوش مصنوعی خبرنگاران نکست، امروز محصولات گروه های مختلف این کمپ آماده شده و اکنون زمان جذب سرمایه برای این محصولات رسیده است. خبرنگاران نکست به همین منظور چهارشنبه 29 آبان ماه 1398 برنامه ای برای معرفی این محصولات (Demo Day)...

21 دی 1398

فراوری فون بوک برای تبدیل گوشی به لپ تاپ

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، نمایشگرهای کوچک گوشی ها استفاده از آنها برای مطالعه و ویرایش اسناد، بازی و مشاهده فیلم را سخت می نماید. از همین رو شرکتی به نام انی وی تکنولوژی، یک دستگاه جدید به نام فون بوک فراوری نموده که با اتصال گوشی به آن تلفن...

12 دی 1398

آنالیز مقدماتی شیوه نامه انضباطی دانشجویان توسط معاونت حقوقی رئیس جمهوری

سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم از برگزاری جلسه آنالیز شیوه نامه انضباطی دانشجویان توسط معاون حقوقی رئیس جمهوری اطلاع داد و گفت: نتایج آنالیز باید توسط معاونت اعلام گردد.

10 دی 1398

ایجاد یک میلیون ایستگاه جدید شاژر خودروی برقی در آلمان

آنجلا مرکل صدراعظم آلمان از ایجاد یک میلیون ایستگاه جدید شارژ خودروی برقی در آلمان تا سال 2030 خبر داده است.

3 دی 1398

برد های پردازش سطح بالا با تولیدات ایران ساخت تأمین می گردد

شرکت های ایرانی با تکیه بر توان داخلی 70 درصد احتیاج صنایع به برد های پردازش سطح بالا را در کشور تامین می نمایند.

1 دی 1398

جاده هایی که برق شهرها را تأمین می کنند

خبرآنلاین: محققان اخیرا آزمایش پنل های خورشیدی را در یک جاده اطراف شهری در فرانسه را آغاز کرده اند که با عبور و مرور از روی آن ها برق مصرفی یک شهر 5 هزار نفری برای یک سال تأمین خواهدشد.

30 آذر 1398

غیب شدن هکتارها باغ با شعبده بازی دانشگاه شریف، ساختمان دانشکده ها جای درخت رشد کردند

هکتار ها باغ در محله طرشت و درست پشت دانشگاه شریف در کمتر از 14 سال نابود شدند تا ساختمان های این دانشگاه جای درختان را بگیرد.

21 آذر 1398

ایران در حوزه پژوهش و فناوری هم ردیف کشور های تاپ دنیا است

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: مهم ترین مسئله در حوزه پژوهش و فناوری، علمی ساختن بدنه مالی، کارفرمایی و صنعتی جامعه است.

18 آذر 1398

دانشگاه تهران از میان دانشجویان ورودی 95 در مقطع ارشد دانشجو می پذیرد

دانشگاه تهران برای سال تحصیلی 1400-1399 از بین دانشجویان ورودی سال 95 که جزو 15 درصد برتر این دانشگاه بوده اند، به پذیرش مازاد بر ظرفیت دانشجو می پردازد.

18 آذر 1398

اپلیکیشنی که تاخیر پرواز را پیش بینی می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، به تازگی اپلیکیشنی برای آیفون ساخته شده که تاخیر پرواز را ساعت ها، روزها و حتی هفته ها قبل از موعد آن پیش بینی کند. علاوه بر آن اپلیکیشن راه هایی جایگزین برای سفر فرد ارائه می کند.

16 آذر 1398

ناسا ادعای کارمند خود را درباره رصد حیات در مریخ رد کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، ناسا ادعای یکی از کارمندان سابق خود مبنی بررصد حیات در مریخ حدود 40 سال قبل را رد کرد.

12 آذر 1398

مصرف کننده الگوریتم کشورهای پیشرفته هستیم، باید پایگاه داده بومی فراوری کنیم

مدیرعامل یکی از استارتاپهای کشور گفت: برای پیشرفت بیشتر هوش مصنوعی در ایران باید به سمت فراوری پایگاه داده های بومی و استفاده از آن ها در الگوریتم های هوش مصنوعی حرکت کنیم.

11 آذر 1398

خالق موسیقی متن تام و جری و پلنگ صورتی چه کسانی بودند؟

روزنامه خراسان - نسترن کاشف: بعید است کارتون های کودکی، بدون موسیقی شان در ذهن مرور شوند. جالب این که موسیقی اغلب این کارتون ها را آهنگ ساز های مشهوری ساخته اند یا اگر آهنگ ساز گمنامی داشته است، آن قدر تاثیرگذار بوده که در ذهن ها ماندگار شده است.

9 آذر 1398

تزریق داروی شیمی درمانی و ویتامین B به درمان سرطان یاری می نماید

محققان با ترکیب داروی شیمی درمانی و فولات (نوعی ویتامین B) و قرار دادن آن درون نانوذرات، دارویی ساختند که می تواند سلول سرطانی را هدف قرار داده و از بین ببرد.

6 آذر 1398

برندگان نوبل پزشکی سال 2019 را بیشتر بشناسید ، کشفی که به کمک درمان سرطان می آید

حبیبی رضایی گفت: محور اصلی جایزه نوبل این بوده که سلول ها چطور می توانند تغییرات اکسیژن را درک کرده و خود را با آن تطبیق دهند.

4 آذر 1398

عضویت ایران در کمیته جوانان فدراسیون جهانی دارت و میزبانی اولین دوره مسابقات کشورهای اسلامی

ایران به عنوان میزبان اولین دوره مسابقات دارت کشورهای اسلامی معرفی گردید و به عضویت کمیته جوانان فدراسیون جهانی این رشته درآمد.

3 آذر 1398

وزارت دفاع: آرامش به کربلا و نجف بازگشت

اوضاع کربلا و نجف همراه با بسیاری دیگر از استان های عراق پس از گذشت چند روز از اعتراضات خشونت بار در بغداد و چند شهر دیگر، روز شنبه کاملا آرام گزارش می گردد.

25 آبان 1398
تعداد: (117)