باکو در مرز با ایران گمرک تأسیس می نماید

به گزارش مجله عکسها، فارس نوشت: یک رسانه جمهوری آذربایجان گزارش داده این کشور میخواهد یک گذرگاه گمرکی نو در مرز با ایران احداث کند.

باکو در مرز با ایران گمرک تأسیس می نماید

به نوشته خبرگزاری ای بی سی آذربایجان، الشاد نوریف مدیر پارک صنعتی-شیمیایی سومقاییت با تأکید بر اهمیت منطقه مالی دره آراز بعلاوه گفته که یک بزرگراه دیگر نیز از پارک مالی منطقه مالی دره آراز به سمت ایران احداث خواهد شد.

این خبر چند روز بعد از آن اعلام می گردد که نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در واکنش به هشدارهای اخیر جمهوری آذربایجان مبنی بر بازرسی شهروندان و وسایل نقلیه ارمنستان در بخشی از جاده گوریس-کاپانگفته بود دولت ارمنستان تصمیم گرفته تا شهروندان و وسایل نقلیه این کشور از جاده جایگزین استفاده نمایند.

پاشینیان در سخنرانی خود یادآور شد که از آگوست 2021 (سه ماه پیش)، مقام های جمهوری آذربایجان از کامیون های باری ایران در بخش های عیوزلی و چایزمی که از قلمرو آنها در جاده گوریس-کاپان عبور می نمایند، عوارض گمرکی دریافت می نماید.

نخست وزیر ارمنستان بعلاوه تاکید نمود که بهره برداری از این جاده به مفهوم آن است که مشکلاتی را که مقام های جمهوری آذربایجان برای کامیون های باری که به ارمنستان سفر می نمایند، رفع می نماید و کامیون های باری ایران هم اکنون می توانند در حال حاضر از این جاده تازه استفاده نمایند و از پرداخت عوارض گمرکی به مقام های جمهوری آذربایجان خودداری نمایند.

پاشینیان شرح داد: اتفاقا پس از تصمیم روز گذشته (جمهوری) آذربایجان، شرایط کامیون های ایرانی در بخش گوریس-کاپان تحت کنترل (جمهوری) آذربایجان، تغییری نمی نماید با این تفاوت که اکنون آن ها می توانند بدون پرداخت عوارض گمرک به وسیله جاده آسفالت شده تاتو-اغوانی تردد نمایند.

حدود سه ماه پیش گزارش شد که نیروهای جمهوری آذربایجان بخشی از بزرگراه بین المللی گوریس-کاپان و بخش های کارمکرار-شورنوخ و گوریس-وروتان ر که ارمنستان را به ایران متصل می نماید، مسدود نموده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2041

به "باکو در مرز با ایران گمرک تأسیس می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باکو در مرز با ایران گمرک تأسیس می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید