لایحه اصلاحیه بودجه 1400 تقدیم مجلس شد

به گزارش مجله عکسها، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس از تقدیم لایحه اصلاحیه کلیات بودجه سال 1400 کل کشور از سوی دولت به مجلس اطلاع داد.

لایحه اصلاحیه بودجه 1400 تقدیم مجلس شد

امیرآبادی فراهانی اضافه کرد: روز سه شنبه (28 بهمن ماه) این اصلاحیه بودجه در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار می گیرد.

هیات وزیران در جلسه روز یکشنبه، آنالیز و اصلاح لایحه بودجه سال 1400 را در دستور کار قرار داد. هیات دولت در این جلسه به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی،لایحه بودجه سال 1400 کل کشور را آنالیز و آن را اصلاح کرد.

حسن روحانی رئیس جمهوری نیز روز یکشنبه در دویست و سومین جلسه ستاد هماهنگی مالی دولت، گفت: اصلاحیه لایحه بودجه بر اساس شرایط و مقتضیات کنونی کشور و با رویکرد همگرایی و همچنین با تکیه بر دیدگاه کارشناسان و متخصصان خبره کشور تهیه و تدوین شده است، لذا هرگونه سیاست زدگی می تواند به فرایند توسعه کشور و حقوق مردم آسیب برساند.

براساس این گزارش در شروع این نشست، اصلاحات لایحه بودجه سال 1400 کل کشور برای ارائه به مجلس شورای اسلامی مورد بحث و آنالیز نهاده شد و بر اساس گزارش ارائه شده از سوی سازمان برنامه و بودجه اصلاحات بودجه در منابع و مصارف با حفظ منطق و شاکله کلی لایحه بودجه اجرا شده است.

بر این اساس تامین کالاهای اساسی و ضروری مردم با ارز ترجیحی و همچنین منابع لازم برای حوزه های توسعه ای کشور، مورد توجه نهاده شد.

رییس جمهوری پس از ارائه این گزارش، با تاکید بر ضرورت تصویب هر چه سریع تر لایحه بودجه گفت: موضوع مهمی مثل بودجه کشور نباید بگذاریم درگیر مناقشات و مباحث بی ثمر گردد و با همگرایی و اجماع سازی پیغام ثبات و رشد به اقتصاد بدهیم.

روحانی با بیان اینکه اقتضای شرایط مالی امروز کشور و در عین حال انتظارات مردم از دولت، ایجاد آرامش و ریل گذاری صحیح راستا آینده اقتصاد است، اظهار کرد: باید همه توجه کنیم که هر وقفه ای در تصویب بودجه کشور می تواند به کلیت اقتصاد و از آن مهم تر معیشت و زندگی مردم آسیب وارد کند.

روز چهاردهم بهمن ماه پس از دو ماه کشمکش میان دولت و کمیسیون تلفیق مجلس نهایتا صحن علنی مجلس با لایحه بودجه مخالفت کرد تا ماجرای بودجه سال آینده پیچیده تر گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1650

به "لایحه اصلاحیه بودجه 1400 تقدیم مجلس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه اصلاحیه بودجه 1400 تقدیم مجلس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید