سبزیجات برگ دار قوی ترتان می نمایند

به گزارش مجله عکسها، سبزیجات برگ دار قدرت عضلات و سرعت راه رفتن را افزایش می دهند

سبزیجات برگ دار قوی ترتان می نمایند

بر اساس تحقیقات تازه، خوردن سبزیجات برگ دار می تواند در خصوص قدرت عضلات، شگفتی هایی بیافریند! این مطالعات نشان دادند مصرف منظم سبزیجات برگ دار غنی از نیترات، مانند اسفناج و کلم کیل، می تواند عملکرد عضلات را تقویت کند که به نوبه خود می تواند به پیشگیری از افتادن و شکستگی ها یاری کند.

بدن نیترات ها را به اکسید نیتریک تبدیل می نماید که می تواند رگ های خونی را باز کند و جریان خون و در نتیجه عملکرد ورزشی را بهبود ببخشد. با گذشت زمان، یک رژیم غذایی غنی از سبزیجات می تواند سلامت قلب و سلامت شناختی را ارتقا دهد.

به گزارش تبیان؛ به طورکلی، سبزیجات برگ دار از مغذی ترین و کم کالری ترین غذا های کره زمین بوده و با ویتامین ها و مواد معدنی متعدد همراه هستند.

محققان، داده های سلامت 3759 استرالیایی را طی یک دوره 12 ساله ارزیابی کردند. در شرکت نمایندگانی که بیشترین اندازه نیترات را به وسیله سبزیجات برگ دار مانند اسفناج، کلم و کاهو دریافت نموده بودند، قدرت اندام های تحتانی 11 درصد بیشتر بود.

سرعت راه رفتن آن ها نیز در مقایسه با شرکت نمایندگانی که سبزیجات برگ دار کمتری مصرف می کردند، تقریباً 4 درصد بالاتر بود.

محققان بعلاوه فعالیت بدنی شرکت نمایندگان را آنالیز کردند و دریافتند که این سبزیجات، بدون توجه به اینکه شرکت نمایندگان ورزش می نمایند یا خیر، قدرت عضلات را تقویت می نمایند.

سبزیجات برگ دار سرشار از نیترات هستند که بدن آن را به اکسید نیتریک تبدیل می نماید. اکسید نیتریک رگ های خونی را سست نموده و باعث گشادشدن آن ها می گردد. این شرایط، شرایط را برای اکسیژن رسانی بیشتر به عضلات فراهم می آورد. عضلات ما در زمان ورزش به اکسیژن بیشتری احتیاج دارند.

اکسیژن، برای فراوری سوخت در هنگام فعالیت لازم است و بعلاوه برای بازیابی عضلات مهم است. افزایش جریان اکسیژن می تواند به عضلات ما اجازه دهد که عملکرد بهینه ای داشته باشند که در نهایت ممکن است به افزایش قدرت عضلات یاری کند.

قدرت عضلانی یک مؤلفه مهم در سلامت کلی است. این قدرت به کار های روزمره مانند بلندکردن اجسام سنگین، راه رفتن و حتی بلند شدن از رختخواب یاری می نماید.

مراقبت از عضلات، عملکرد صحیح و کارآمد کل سیستم بدن را تضمین می نماید. ازاین گذشته، انسان یک سیستم کامل است، نه بخش های جداگانه ای که به طور مستقل عمل می نمایند.

قدرت عضلات بعلاوه برای سلامت مفاصل و استخوان بسیار مهم است، زیرا به جلوگیری از درد و آسیب یاری می نماید.

داشتن عضلاتی که دارای چربی کمتری هستند، ممکن است کاهش و مدیریت وزن را تسهیل کند. فرایندی که در طی آن به تقویت قدرت عضلانی می پردازید (ورزش و رژیم غذایی)، می تواند به طور بالقوه سلامت شناختی را تقویت کند.

یافته های تازه، مانند مطالعات قبلی، سبزیجات را به سلامت قلب مرتبط می نمایند.

اکسید نیتریک به طور بالقوه می تواند به کاهش فشارخون یاری کند. آنالیز ها نشان داده اند که یک رژیم غذایی غنی از سبزیجات، همراه با سایر عملنمودها، ممکن است یکی از راه های درمان بیماری های قلبی عروقی باشد.

سبزیجات برگ دار سرشار از نیترات هستند که بدن آن را به اکسید نیتریک تبدیل می نماید. اکسید نیتریک رگ های خونی را سست نموده و باعث گشادشدن آن ها می گردد. این شرایط، شرایط را برای اکسیژن رسانی بیشتر به عضلات فراهم می آورد. عضلات ما در زمان ورزش به اکسیژن بیشتری احتیاج دارند

محققان دریافتند که کاهو، اسفناج، کلم و چغندر بیشترین اثرات سلامتی را دارند.

از دیگر سبزیجات برگ دار غنی از نیترات می توان به رازیانه، تربچه، جعفری، کلم و شابانک (منداب) اشاره نمود.

با این که مکمل ها برای جایگزین کردن وعده های غذایی روزانه سبزیجات مناسب هستند؛ اما همواره ترجیح داده می گردد خود سبزیجات را مصرف کنید. در واقع مکمل ها می توانند برای افرادی که طعم سبزیجات برگ دار را دوست ندارند یا افرادی که به میزان زیادی مواد مغذی احتیاج دارند، مفید باشد.

بااین حال، برای بیشتر افراد، خوردن هر روز یک فنجان سبزیجات برگ دار کافی است. آن ها اغلب گزینه مقرون به صرفه تر نسبت به یک مکمل هستند و ممکن است طیف وسیع تری از مواد مغذی را فراهم نمایند.

منبع: فرادید
انتشار: 30 مرداد 1401 بروزرسانی: 30 مرداد 1401 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2225

به "سبزیجات برگ دار قوی ترتان می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبزیجات برگ دار قوی ترتان می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید