روش باورنکردنی پزشکان آلمانی برای بازگرداندن انسان های مرده به زندگی

به گزارش مجله عکسها، به محض اینکه کسی می میرد، کمپانی Tomorrow Biostasis به درخواست حفاظت انجمادی بدن یا مغز او در شرایط ایستاز (stasis) واکنش نشان می دهد. سپس وقتی در آینده پیشرفت هایی ایجاد شد، این کمپانی دلیل اصلی مرگ فرد را بازگردانده و آن ها را از مرگ بازگردانده و طول عمر آن ها را افزایش می دهد.

روش باورنکردنی پزشکان آلمانی برای بازگرداندن انسان های مرده به زندگی

لیست انتظار یک استارتاپ در آلمان به نام Tomorrow Biostasis که در زمینه نگهداری در شرایط انجماد فعالیت می نماید به هزاران نفر می رسد؛ و این کمپانی از پیش حدود 10 بدن را در آزمایشگاه خود به درجه انجماد رسانده و نگهداری می نماید.

چیزی که بعدتر در راه است بسیار واقعی است. آمبولانس های منتظر این کمپانی بسیار پرکار هستند و امیل کندزیورا، موسس این کمپانی آلمانی در کوشش است تا اولین کمپانی حفاظت انجمادی را در اروپا تاسیس کند، در شرایطی که از قبل چندین شرکت در این زمینه در ایالات متحده تاسیس شده اند.

هدف کندزیورا این است: به محض اینکه کسی می میرد، کمپانی Tomorrow Biostasis به درخواست حفاظت انجمادی بدن یا مغز او در شرایط ایستاز (stasis) واکنش نشان می دهد. سپس وقتی در آینده پیشرفت هایی ایجاد شد، این کمپانی علت اصلی مرگ فرد را بازگردانده و آن ها را از مرگ بازگردانده و طول عمر آن ها را افزایش می دهد.

در واقع افرادی که به علت بیماری ها لاعلاج امروزی می میرند، از این روش استفاده می نمایند تا بعد از اینکه در آینده درمانی برای آن بیماری پیدا شد، به زندگی برگردانده شده و درمان شوند.

کندزیورا می گوید که کمپانی او برای اهداف آموزشی از قبل حدود 10 نفر را در حالت حفاظت انجمادی قرار داده و صد ها نفر نیز در لیست انتظار قرار دارند. سن میانه مشتریان این کمپانی حدود 36 سال است که عمده آن ها در زمینه تکنولوژی فعالیت می نمایند که البته کمتر غیرمنتظره ترین موضوع در این ماجراست. تعدادی از این افراد تنها می خواهند که مغزشان حفظ گردد، زیرا فکر می نمایند که خودِ آینده شان یک بدن تازه با طراحی سه بعدی را ترجیح می دهند یا شاید اصلاً نخواهند یک بدن فیزیکی داشته باشند.

وقتی بدن ها برای نگهداری طولانی مدت به بنیاد بیواستاسیس اروپایی در رافز، سوییس منتقل می شوند- این فرآیند در واقع به عنوان یک اهدای بدن علمی در نظر گرفته می گردد تا قانونی باشد- به محفظه هایی با دمای منفی 196 درجه سانتیگراد منتقل شده و در داخل یک تانکر ایزوله و عایق مملو از نیتروژن مایع قرار گرفته و درشان قفل می گردد.

هزینه این روش برای هر نفر حدود 200،000 یورو اعلام شده است. این هزینه برای حفظ مغز نیز 60،000 یورو اعلام شده است. البته انتظار برای پیشرفت های علمی که بتواند علت مرگ را بازگرداند، تنها مانع راه مفهوم حفاظت انجمادی از بدن نیست.

هنوز این مشکل وجود دارد که کسی نمی داند چطور می تواند یک انسان با بدن منجمد شده را به زندگی بازگرداند. البته که می توان برای حفظ سلول ها و بافت ها، مغز را منجمد کرد، اما بازگرداندن یک مغز از قبل مرده به زندگی، با عملکرد معمول و خاطرات هنوز در دنیای ما موضوعی شدنی نیست و به داستان های علمی تخیلی شبیه تر است؛ و این تنها سوالات بزرگ این ماجرا هستند.

تعداد زیادی مشکل و سوال کوچکتر نیز وجود دارد، مانند اینکه چه کسی برای بازگرداندن این بدن های منجمد شده تصمیم گیری می نماید، زیرا کسی نمی داند چه زمانی برترین زمان برای خاتمه دادن به انجماد است و فرد نیز خود توانایی مداخله در این امر را ندارد.

منبع: روزیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 22 بهمن 1401 بروزرسانی: 22 بهمن 1401 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2310

به "روش باورنکردنی پزشکان آلمانی برای بازگرداندن انسان های مرده به زندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش باورنکردنی پزشکان آلمانی برای بازگرداندن انسان های مرده به زندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید