حزب چپ سوئد نماینده ایرانی تبار خود را اخراج کرد

به گزارش مجله عکسها، نماینده ایرانی تبار مجلس سوئد به دلیل اظهارات اسلام هراسانه از حزب چپ این کشور اخراج شد.

حزب چپ سوئد نماینده ایرانی تبار خود را اخراج کرد

به گزارش خبرگزاری آناتولی، مقامات حزب چپ سوئد اعلام کردند که آمنه کاکاباوه، نماینده ایرانی تبار مجلس را به دلیل اظهارات نژادپرستانه و اسلام ستیزانه از این حزب اخراج نموده اند.

آرون اتزلر، دبیرکل حزب چپ سوئد در نشست خبری درباره اخراج کاکاباوه گفت: به دلیل اینکه اظهارات اسلام ستیزانه کاکاباوه آسیب زیادی به سیاست های حزب وارد نموده، تصمیم به اخراج وی گرفتیم.

اتزلر با بیان اینکه این نماینده زن ایرانی تبار مجلس اظهارات نادرست زیادی درباره اسلام داشته است، اضافه نمود: او ادعا نموده که در محلات حاشیه ای شهرهای سوئد خلافت اسلامی تاسیس شده است.

همچنین خبر دروغین گروه های نژادپرست درباره اسلام را از شبکه های اجتماعی بازنشر نموده است. از سوی دیگر خواهان ممنوعیت نمادهای مذهبی در مدارس است و این در تناقض با سیاست حزب ما است.

کاکاباوه پیش از این نیز در سال 2016 یک ویدئوی جعلی و نژادپرستانه درباره اسلام و سومالیایی تبارها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته بود. بعدها تعیین شد که این ویدئو برای نخستین بار در سال 2014 توسط یک گروه نژادپرست نروژی مونتاژ و منتشر شده است. در این ویدئو با جعل آرم تلویزیون دولتی سوئد و اضافه نمودن زیرنویس به تصاویر، مسلمانان سومالیایی به عنوان افرادی متجاوز و سارق معرفی شده بودند.

وی چندین بار نیز با ارائه لایحه به مجلس سوئد، خواهان خروج نام گروه تروریستی پ.ک.ک و چندین گروه مسلح فعال در مناطق غربی ایران از فهرست گروه های تروریستی سوئد شده است.

آمنه کاکاباوه پیش از این نیز به دلیل اظهارات نژادپرستانه و اسلام ستیزانه برای مدت یک ماه از حزب چپ و مجلس سوئد اخراج شده بود.، عصر ایران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 376

به "حزب چپ سوئد نماینده ایرانی تبار خود را اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب چپ سوئد نماینده ایرانی تبار خود را اخراج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید