واکنش ناظم الشریعه به بحث خیانتش به تیم ملی و کم کاری بازیکنان

به گزارش مجله عکسها، به گزارش خبرنگاران، بعد از حذف تیم ملی فوتسال ایران از مسابقات جام جهانی 2021 لیتوانی، نقدها و هجمه ها نسبت به عملکرد این تیم و سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی ایران بالا گرفت تا جایی که حسین شمس پیشکسوت فوتسال ایران در یک گفتگوی تلویزیونی بیان کرد ناظم الشریعه 6 سال به تیم ملی خیانت نموده است.

واکنش ناظم الشریعه به بحث خیانتش به تیم ملی و کم کاری بازیکنان

بعد از گذشت چند ماه از این صحبت ها، ناظم الشریعه به ادعای حسین شمس واکنش نشان داد و گفت: قضاوت دست مردم است. 6 سال بچه ها این همه نتیجه خوب گرفتند و برترین های دنیا بودند. آنها سه، چهار دوره برترین های آسیا شدند. همه مقام های اخلاقی و قهرمانی را گرفتیم. خیلی منصفانه و خوب نیست ولی هرکسی نظر خودش را دارد. ما هم احترام می گذاریم.

ناظم الشریعه که با برنامه سلام صبح بخیر مصاحبه می کرد، ادامه داد: مردم متوجه هستند. انتقاد خیلی خوب و سازنده است ولی اینکه بعد از جام دنیای این همه مورد هجمه قرار بگیریم درست نیست. می گویند نتیجه نگرفتیم. خود همین بچه ها باعث شدند توقعات بالا برود. ما در چهار، پنج ماه آخر که فدراسیون عوض شد یک بازی محبت آمیز با بلاروس و یک تورنمنت تایلند را داشتیم. اگر می خواهیم جزو چهار تیم برتر دنیا باشیم، باید با چهار تیم برتر بازی محبت آمیز کنیم در حالی که تیم ما دو سال - به علت کرونا- خوابیده بود.

آیا قبول دارید برخی از بازیکنان در جام دنیای در زمین قدم می زدند؟ سرمربی تیم ملی فوتسال در پاسخ به این سئوال گفت: مطمئناً یکسری حرف ها بین من و کادر فنی رد و بدل شد ولی نه اجازه می دهم به کسی بی احترامی گردد و نه اجازه می دهم کسی به بازیکنانم بی احترامی کند. اگر اتفاقی افتاده بین خودشان و خدای خودشان باشد. تیم ملی ایران پاک ترین تیم ملی بود. اینها زحمت خودشان را کشیدند. ما هم دوست داشتیم به فینال برویم. با استعدادهایی که داشتیم می شد ولی با امکاناتی که داشتیم، نه.

وی در بخشی از مصاحبهی خود درباره اعلام فهرست تیم ملی فوتسال برای بازی با ایتالیا و جوانگرایی در تیم ایران تاکید نمود: بحث جوانگرایی باید از لیگ آغاز گردد. این بحث ها تکراری شده است. یکسری جوان هم با اینها -بازیکنان تیم ملی در جام دنیای- رقابت کردند ولی شرایط بچه ها خوب بود و برترین های ایران بودند. بعد از هر دوره جام دنیای باید این اتفاقات -جوانگرایی- رخ بدهد. بعد از جام دنیای 2016 کلمبیا، کسانی مثل کاظمی، کشاورز و طاهری از تیم ملی رفتند ولی اینجا جوانگرایی باید شیب بیشتری داشته باشد چون سنشان بالاتر رفته بود.

ناظم الشریعه توضیح داد: در فهرست تازه یکی، دو بازیکن برای نخستین بار به اردوی تیم ملی آمدند. باید یک پوست اندازی می شد.

وی در مورد ملاقات تدارکاتی با ایتالیا یادآور شد: بازی با ایتالیا از هفت، هشت ماه قبل طراحی شد. یکی دو بار با ایتالیا در تماس بودیم. آنها هم شرایط خوبی نداشتند. در جام دنیای نبودند ولی تیم قدرتمندی هستند. اخیراً هم با فرانسه بازی کردند. این آخرین بازی تدارکاتی ایتالیا قبل از حضورشان در مسابقات قهرمانی اروپا است. آنها بازیکنان باتجربه ای را دعوت نموده اند حتی دروازه بان 37 ساله. تیمشان خوب است. می تواند آوردگاه خوب برای تنه به تنه شدن بازیکنان ما با تیم های خوب اروپایی باشد.

سرمربی تیم ملی فوتسال در انتها در مورد گل زیبای حسین طیبی ملی پوش ایران با لباس تیم بنفیکا پرتغال گفت: بچه های مشهد این کاره هستند ولی حسین طیبی سرامد همه اینهاست.

ناظم الشریعه سپس به شوخی گفت: حسین باز هم قرطی بازی در آورد. این گل ها یک اندازه فان است. قبلاً هم از این گل ها زده است. می دانیم او بازیکن باارزشی است. شاید حسین برای جام دنیای یک بازی دیرتر رسید. اگر او هم بازی می کرد خیلی به ما یاری می کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2031

به "واکنش ناظم الشریعه به بحث خیانتش به تیم ملی و کم کاری بازیکنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ناظم الشریعه به بحث خیانتش به تیم ملی و کم کاری بازیکنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید