کشتی نیاز به تقابل آزادکاران باتجربه و مدعیان جوان دارد

به گزارش مجله عکسها، به گزارش خبرنگاران، کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد با خاتمه لیگ برتر و دعوت از نفرات مورد نظر به اردوی آماده سازی، رسماً برنامه های خود برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک را آغاز کردند. مسابقاتی که اهمیت فراوانی برای کشتی ایران دارد و می تواند پیش از حضور ملی پوشان در آوردگاه المپیک، عیار واقعی آزادکاران مدعی را نمایان کند

کشتی نیاز به تقابل آزادکاران باتجربه و مدعیان جوان دارد

به همین دلیل غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بعد از معرفی اردونشینان تیم ملی که باید از فردا در خانه کشتی حضور یابند به خبرنگاران گفت: با توجه به شرایط کرونایی و زمان باقیمانده تا المپیک، باید به این موضوع اذعان کرد که کشتی واقعاً کار سختی را پیش رو داریم. به ویژه آنکه اینکه ما 3 سهمیه المپیک را کسب نکردیم و باید خود را برای کسب سهمیه های باقیمانده آماده کنیم.

وی با اعلام اینکه اردوی تیم ملی کشتی آزاد رسماً از فردا آغاز خواهد شد به برنامه های پیش روی تیم ملی اشاره کرد و گفت: نخستین مسابقات گزینشی برای کسب سهمیه المپیک اوایل فروردین در کشور چین برگزار می شود که البته ما قبل از آن باید در مسابقات قهرمانی آسیا که اواخر بهمن و اوایل اسفند انجام می شود حضور یابیم. طبیعتاً زمان ما برای ارتقای سطح فنی کشتی گیران بسیار محدود است، اما تمام سعی و تلاشمان را انجام می دهیم تا به بهترین شکل، آزادکاران را به آمادگی مطلوب نزدیک کنیم.

محمدی در خصوص برگزاری رقابتهای لیگ برتر و دستاوردهای این مسابقات گفت: به نظر من در مجموع باید برگزاری لیگ را سازنده و مثبت ارزیابی کرد، چراکه چهره های جوانی که هم اکنون به اردو دعوت شده اند، نتیجه برگزاری لیگ و درخشش این جوانان است. بدیهی است کادر فنی از همان ابتدای مسابقات لیگ به دنبال اهداف خاصی بود که یکی از آن هدف ها شناسایی چهره های جوان و کمک به کشتی کشورمان بود.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در واکنش به بحث برگزاری احتمالی رقابتهای انتخابی تا بازی های المپیک نیز گفت: هنوز زمان برای انتخاب کشتی گیران المپیکی داریم که امیدوارم با اجرای یک برنامه تعیین بتوانیم بهترین ها را برای المپیک انتخاب کنیم. البته رقابت در برخی اوزان میان کشتی گیران مدعی بسیار نزدیک است که این نکته را باید بسیار مهم و سازنده ارزیابی کرد. طبیعتاً کادر فنی هم از این موضوع استقبال می کند و امیدوارم رقابت سخت تری میان کشتی گیران در اوزان دهگانه جریان داشته باشد. مطمئن باشید از تقابل با تجربه ها و جوانان، کشتی ما پیشرفت خواهد کرد.

وی در انتها در خصوص عملکرد تنها نماینده ایران در جام جهانی 2020 صربستان افزود: رحمان عموزاد از آن دسته کشتی گیران مستعد و آینده دار است که اتفاقاً در رقابتهای نوجوانان جهان در سال های 2018 و 2019 نیز توانست مدال طلا بگیرد. در واقع مساله خیلی مهم و امیدوارکننده است که یک آزادکار نوجوان پس از درخشش در رده پایه بتواند در مسابقات بزرگسالان و در میان عنوان داران کشتی جهان هم در وزن نخست صاحب مدال شود. مطمئن باشید رحمان در کنار با نفرات باتجربه ای مثل رضا اطری و علیرضا سرلک می تواند به پیشرفت کشتی و موفقیت در وزن نخست ما کمک کند. همچنین امیدوارم این شرایط در دیگر اوزان دهگانه هم وجود داشته باشد تا ما در نهایت شاهد ظهور و درخشش نسل جدید و موفقی در کشتی کشورمان باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1495

به "کشتی نیاز به تقابل آزادکاران باتجربه و مدعیان جوان دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی نیاز به تقابل آزادکاران باتجربه و مدعیان جوان دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید