کدام گروه خونی ریسک ابتلاء به سرطان معده را دارد؟

به گزارش مجله عکسها، جدیدترین یافته های علمی حاصل از پژوهش های انجام گرفته بر ژنتیک و نوع گروه خونی روی گروه کثیری از داوطلبان، حکایت از این دارد که نوع گروه خون نقشی کلیدی در شانس ابتلا به بسیاری از بیماری ها را دارد.

کدام گروه خونی ریسک ابتلاء به سرطان معده را دارد؟

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، شاید باورش سخت باشد اما اینکه کدام گروه خونی را دارید می تواند سرنوشت شما را در زمان یک پاندمی تغییر دهد یا شانس بالقوه تان را برای افزایش به گروهی از بیماری ها به شدت افزایش دهد.

در این گزارش به تعدادی از این احتمالات بر اساس جدیدترین پژوهش های علمی اجرا شده بر روی گروه های خونی پرداخته شده است:

هر گروه خونی مستعد ابتلا به چه بیماری هایی است؟

بنا به چندین و چند علت، مهم است که هر فردی از گروه خونی اش آگاه باشد. این روزها پزشکان و محققان در حال اجرا آنالیز های بیشتر دراین باره هستند که گروه خونی افراد چطور برسلامت آنها تاثیرگذار است و به نکات بسیار حیرت آوری دست یافته اند؛ مثلا تحقیقات اخیر حکایت از آن دارد که گروه خونی افراد، می تواند در افزایش ریسک ابتلا به افسردگی و یا دیابت موثر باشد. در این مقاله قصد داریم تا به نکات جالب توجهیدرمورد گروه های خونی مختلف اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید.

1-افراد با گروه خونی O کمتر مالاریا می گیرند

گرچه افرادی با گروه خونی O، بیشتر از سایرین به وسیله پشه مالاریا گزیده می شوند ولی جالب اینجاست که بدن این افراد محافظت خوبی در برابر این بیماری دارد. دانشمندان دریافته اند که به ندرت افرادی با گروه خونی O در اثر ابتلا به مالاریا می میرند و پروتئین RIFIN که عامل ایجاد بیماری مالاریاست، در بدن این افراد کمتر قادر به فعالیت است و در نتیجه آسیب زیادی به آنها نمی زند.

2- مسائل قلبی عروقی کمتر در افراد با گروه خونی O

اگر گروه خونی شماO است، قلب خوشبختی دارید؛ طبق تحقیقات ارائه شده در کنگره جهانی نارسایی حاد قلب در سال 2017، افراد با این گروه خونی، کمتر دچار حمله قلبی می شوند و افرادی با گروه های خونی A، B و AB (حدود 63% از جمعیت جهان)، 9 درصد بیشتر در ریسک مسائل کرونر و قلبی عروقی هستند.

3- گروه خونی A و ریسک بالاتر سرطان معده

به نظر می رسد سرطان معده و گروه خونی A، رابطه صمیمانه ای با هم دارند. طبق مطالعات منتشره در ژورنال اپیدمیولوژی سرطان در سال 2015، افرادی با گروه خونی A، 38% بیشتر از افرادی با گروه خونی O در معرض ابتلا به سرطان معده هستند.

4- گروه های خونی غیر از O و ریسک بالاتر ابتلا به سرطان پانکراس

اگرچه افرادی با گروه خونی به غیرA، کمتر در معرض سرطان معده هستند، ولی آنها باید نگران سرطان دیگری، به نام سرطان پانکراس باشند. در مطالعه منتشره در ژورنال اپیدمیولوژی سرطان در سال 2015، محققان دریافتند که همه افراد با گروه خونی به غیر از گروه خونی O، ریسک بالاتری برای ابتلا به سرطان پانکراس دارند و افرادی با گروه خونی B، 59% بیشتر درمعرض ابتلا به این سرطان قرار دارند.

5- اختلالات شناختی بیشتر در افراد با گروه خونی AB

اگر گروه خونی شما AB است، باید حسابی مراقب سلامت شناختی خودتان باشید. در تحقیقی که در ژورنال نورولوژی در سال 2014 منتشر شد، ارتباط میان گروه خونی و سلامت مغز افراد مورد آنالیز نهاده شد و معین شد که افرادی با گروه خونی AB، 82% بیشتر در خطر اختلالات شناختی هستند.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 شهریور 1401 بروزرسانی: 5 شهریور 1401 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2228

به "کدام گروه خونی ریسک ابتلاء به سرطان معده را دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام گروه خونی ریسک ابتلاء به سرطان معده را دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید