ویپ و سیگارالکترونیکی، بهترین راه تایید شده برای ترک سیگار

به گزارش مجله عکسها، چند سالیه که در تمام جهان، استفاده از دستگاه های ویپ و سیگارهای الکترونیکی رواج یافته اند.این دستگاه ها، مایعی که حاوی نیکوتین هستند را تبدیل به بخار میکند. بیاید کمی راجع به ویپ و سیگارالکترونیکی بیشتر بدونیم.

ویپ و سیگارالکترونیکی، بهترین راه تایید شده برای ترک سیگار

چرا دستگاه های ویپ یا همان سیگارالکترونیکی در ذهن مردم، مضر جا افتاده اند؟ واقعیت هایی که باید بدانید!

حدود 10 درصد مردم دنیا باورهای غلطی درباره مضرات ویپ و سیگار الکترونیکی دارند !باورهایی که متاسفانه به صورت جهت دار توسط رسانه ها در ذهن مردم ایجاد شده است.بذارید اول به شما بگیم استفاده از سیگارهای الکترونیک و دستگاه های ویپ، برای افرادی که هیچ گونه مصرف دخانیات (سیگار و قلیان) ندارند مضر است. اما، نکته ای که به آن توجه نمیشه، این هست که طبق تحقیقات پزشکان در سراسر دنیا، استفاده از سیگار الکترونیکی و دستگاه ویپ برای افراد سیگاری، تا 95 درصد ضرر کمتری نسبت به سیگار کشیدن برای آنها دارد.

آیا سیگارالکترونیکی و ویپ مضر است؟

بر اساس یک مطالعه جدید، افراد سیگاری که قصد ترک سیگار را دارند زمانی که به طور همزمان از سیگار الکترونیکی استفاده مینمایند و از مشاور هم مشاوره میگیرند، نسبت به افرادی که فقط مشاوره گرفتند، دو برابر شانس بیشتری برای موفقیت در ترک سیگار دارند.

به نقل از وزارت بهداشت بریتانیا، بهترین و موثر ترین روش برای ترک و یا جایگزینی سیگار برای افراد سیگاری، استفاده از دستگاه های ویپ و سیگار های الکترونیکی هستند.این مقاله در وب سایت این مرکز در سال 2020 منتشر شد که در آن صریح بیان میشود که بهترین راه خروج مصرف دخانیات، جایگزینی و استفاده ویپ و سیگارالکترونیکی است.سیگارهای الکترونیکی بی ضرر نیستند، اما میزان ضرر آنها نسبت به مصرف سیگار و قلیان و ... شدیدا کمتر است.

یک مطالعه جدید در مجله پزشکی انگلستان نشان میدهد که استفاده از ویپ راه بسیار خوبی برای جذب نشدن جوانان به استعمال دخانیات است. این تحقیق که بخش کنترل مصرف تنباکو در مجله پزشکی بریتانیا (British Medical Journal) منتشر شد، خبر میدهد که نوجوانی که از ویپ استفاده مینمایند کمترازهم سن و سال های خود که اولین بار محصولات حاوی تنباکو را امتحان کردند ، به سمت مصرف سیگار و قلیان کشیده میشوند.

محققان این مجله از داده های تحقیق ملی توتون و تنباکو ایالات متحده برای آزمایش و مقایسه ومصرف سیگار الکترونیکی با انواع مختلف محصولات حاوی تنباکو استفاده کردند. آنها دریافتند که سیگار رایج ترین محصول برای آغاز مصرف دخانیات است و به دنبال آن سایر محصولات قابل احتراق ، غیر قابل احتراق و سیگارهای الکترونیکی قرار می گیرند. نتیجه جالب این تحقیقات این است که کمتر از 1 درصد از نوجوانانی که با سیگار الکترونیکی آغاز نموده اند ، به سمت مصرف سیگار رفتند.

در کل تحقیقات این مجله پزشکی نشان می دهد که در دوره زمانی مدنظر ، مصرف سیگارهای الکترونیکی ؛ کاملا بعید است که به عنوان دروازه ورود به سمت مصرف سیگارعمل کند، و در واقع بیشتراحتمال دارد که به عنوان راهی برای خروج ازدنیای سیگار برای نوجوانان آسیب پذیر عمل نموده باشد.

بیایید برای یک بار هم که شده برای این سوال که آیا استفاده از ویپ و سیگار الکتریکی خطرناک است؟ یک جواب کاملا مستند و قانع نماینده پیدا کنیم!

اصلا چه کسی بار اول این آمار را اعلام نموده است؟

وزارت بهداشت عمومی انگلستان که متشکل از 5000 هزار دانشمند و محقق در حوزه بهداشت و سلامت است در سال 2014 با ارائه یک مطالعه تحقیقاتی دقیق این عدد را اظهار داشت.محققین از منابع بسیار گسترده ای برای این آزمایش استفاده کردند و مجموعا 12 محصول را برای آنالیز از جمله انواع سیگار, قلیان و سیگار الکتریکی انتخاب کردند و آنها را در برابر 14 مورد معیار آسیب آزمایش کردند.هر یک از این 12 محصول پس از آنالیز بین 0 تا 100 (از کم ضررترین تا مضرترین) امتیاز دهی شدند و در کمال تعجب سیگار با امتیاز 100 از 100 مضرترین محصول از بین 12 محصول مورد آنالیز بود!

و اما قسمت دردناک و بحث برانگیزتر این تحقیقات این است که بزرگترین رسانه های سراسر دنیا با علم به این که این امر یک واقعیت اثبات شده و غیرقابل انکار است, باز هم اصرار بر خطرناک بودن ویپ ها و سیگارهای الکترونیکی دارند.و این جایی است که مافیای فراوری, واردات و صادرات سیگار با حمایت دولت ها و رسانه های مرجع نه تنها این حقیقت را معکوس جلوه میدهند بلکه با استفاده از قدرت و نفوذ خود از تبلیغ این محصولات توسط شرکت ها و رسانه ها هم جلوگیری مینمایند.

طبق اعلام سازمان بهداشت دنیای ،متاسفانه فرایند رو به کاهش در تعداد سیگاری ها در سطح دنیا (که به بیش از یک میلیارد رسیده است) بسیار ناچیز است اما خوشبختانه این فرایند مداوم بوده و از این بابت میتوان شاد بود.

طبق آمار شبکه خبری بی بی سی به نقل از Euromonitor International این فرایند درباره ویپینگ و استفاده از دستگاه های ویپ یا همان سیگارهای الکترونیکی متفاوت است. تعداد افرادی که از دستگاه ویپ و سیگار الکترونیکی استفاده مینمایند به سرعت در حال افزایش است بطوری که از حدود هفت میلیون نفر در سال 2011 به 41 میلیون نفر در سال 2018 افزایش پیدانموده است.

مطالعه رفرنس ها و مطالبی که به شما در تصمیم گیری و صحت این مطلب به شما یاری میکند:

مضرات و محاسن دستگاه های ویپ و سیگارالکترونیکی

مرجع مقالات تخصصی راجع به استفاده از ویپ و سیگارهای الکترونیکی

نتیجه گیری

با رعایت یک سری شروط، استفاده از سیگارهای الکترونیکی و ویپ بد که نیست، خوب هم هست.اول اینکه آن فرد حتما سیگاری باشد.دوم اینکه سن قانونی داشته باشد.سوم اینکه از کالاها و مایع های اصلی با استانداردهای دنیای استفاده نمایند و نه کالاهای تقلبی!

در صورتی که تمایل به اطلاعات بیشتر و خرید کالای اصلی را دارید، میتوانید به وب سایت ویپ ایران، مرجع ویپرهای کشور که در طول چند سال فعالیت، نماینده رسمی برندهای مطرح در دنیاست و همواره کالاهای اصلی را ارائه میکنه، سربزنید و اطلاعات خودتان را کامل تر کنید و هر مدل ویپ و تجهیزاتی که خواستید نیز از ویپ ایران تهیه کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1590

به "ویپ و سیگارالکترونیکی، بهترین راه تایید شده برای ترک سیگار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویپ و سیگارالکترونیکی، بهترین راه تایید شده برای ترک سیگار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید