شرایط مهاجرت به آلمان

به گزارش مجله عکسها، ورد به این نکته پی برده است که آلمان مکان مناسبی برای زندگی و کار است: آلمان برای مهاجران مقصدی جذاب تر از همواره است. از سال 1950 ، تنها چند سال است که افراد بیشتری از مهاجرت به آلمان مهاجرت می نمایند. اتحاد مجدد آلمان در سال 1990 راه را برای آمار بالای مهاجرت ، که در سال 1992 به اوج خود رسید ، هموار کرد. تعادل مثبت سالهای بعد به دلیل شرایط مالی مطلوب و تداوم ثبات در بازار کار بود. این فرایند فقط در دوره رکود جهانی در سال 2008 و 2009 آنالیز شد. در هر دو سال مهاجرت خالص برای اولین بار از سال 1984 منفی بود. شکاف بین ورود و خروج بین سالهای 2010 تا 2015 افزایش یافته است. تعادل مهاجرت مثبت بیگانگان در سال 2015 ، که این نیز به دلیل تعداد بالای پناهندگان است ، در سال 2016 کاهش یافته است. بنابراین تعداد بیشتری از مردم برای پیگیری به آلمان می آیند. حرفه ای آنهاست.

شرایط مهاجرت به آلمان

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

مقالعه مناسب در خصوص شرایط مهاجرت به کشور آلمان و تمام جززیات آن :

کشور قدرتمند آلمان به عنوان پنجمین کشور مطلوب برای مهاجرت و زنگی تلقی می گردد.

این امر به خاطر اقتصاد آن و شرایط مطلوب زندگی در آن است . هم چنین سیستم آموزشی و فرصت های شغلی زیاد با بهترین قوانین .

مردم سر تا سر جهان می خواهند شانس این را داشته باشند که کشور به آلمان مهاجرت کنند.این مقاله بر روی اطلاعات درباره چگونگی مهاجرت به آلمان و مهاجرت عمومی و همگانی به آلمان تمرکز کرده است . برای مهاجرت به آلمان شما احتیاج به یک دلیل معتبر دارید.راه های زیادی برای اتباع خارجی وجود دارد که بتوانند به آلمان مهاجرت کنند.این امر شامل دلایل زیر می گردد که در قسمت پایین با جزییات بیشتر شرح داده خواهد شد:

✅ مهاجرت به آلمان برای استخدام و کاریابی

✅ مهاجرت به آلمان برای تحصیل

✅ مهاجرت به آلمان برای کارآفرینی

✅ مهاجرت به آلمان برای ملاقات با خانواده

✅ مهاجرت به آلمان برای دریافت مجوز اقامت

شرایط مهاجرت

مهاجرت به کشور آلمان برای کارآفرینان :

کارافرینان و سرمایه گذارانی که فرصت های شغلی در المان ایجاد می کنند اجازه دارند به ان جا مهاجرت کنند .با این حال استانه معینی از سرمایه گذاری وجود دارد که باید ان را ایجاد کرد.

این مقدار 250000 یورو است.به علاوه شما با یک ویزای شعلی که تحت ویزای کار المان است دریافت کنید.

برای دریافت ویزا باید موارد زیر را ثابت کنید:

این که شما سرمایه لازم برای سرمایه گذاری را دارید. این که سرمایه گذاری شما به اقتصاد المان یاری خواهد نمود. این که سرمایه گذاری شما در کشور مورد احتیاج است. اگر شرایط خود را به عنوان یک کارآفرین در آلمان حفظ کنید شما همچنین اجازه خواهید داشت اجازه اقامتتان را پس از 3 سال به دائم تبدیل کنید.که این به این معنی است که می توانید هر زمان که بخواهید وارد المان شوید یا از ان خارج شوید.

کارت آبی اتحادیه :

اروپا کارت ابی اتحادیه اروپا به کارگران ملی خارجی که شهروندان کشور های عضو اتحادیه اروپا نیستند که صلاحیت بالایی دارند و می خواهند در المان کار کنند و این مهارت را اعمال کنند، داده می گردد.مدارک بالا به این معنی است که فرد دارای مدرک کارشناسی یا فارغ التحصیل در هر رشته خاص است.برای واجد شرایط بودن کارت ابی اتحادیه اروپا شما احتیاج دارید که از قبل یک شغل در المان پیدا کنید و حداقل حقوق سالیانه باید 50800 یورو باشد. کارت ابی اتحادیه اروپا همچنین این حق را به صاحبان خود می دهد که به مدت 4 سال در المان اقامت کنند و امکان تغییر اجازه اقامت خود را به سکونت دایمی می دهد.برای واجد شرایط بودن برای سکونت دایمی باید مهارت کافی در المان را نشان دهید.احتیاج های مالی خاصی را بر اورده کنید و همچنین باید بیش از 33 ماه در محل کار خود در المان کار کرده باشید که احتیاج به مهارت های به دست امده از بالاترین مدرک تحصیلی دارد .

مهاجرت به آلمان به وسیله ازدواج :

یکی از آسان ترین روش های اخذ تابعیت آلمان به وسیله ازدواج با یک شخص آلمانی و یا شخص مقیم کشور آلمان است اما باید توجه داشته باشید که امروزه به دلیل سوء استفاده هایی که از این طریق صورت گرفته است قوانین بسیار سختگیرانه ای در این باب وضع شده است.

لذا در حال حاضر تنها افرادی می توانند مهاجرت به آلمان را به وسیله اخذ ویزای ازدواج پیش بگیرند که قصد واقعی این امر را ثابت کنند. در واقع اگر شخصی قصد ازدواج با یک تبعه آلمان و یا مقیم آلمان را داشته باشد می بایست مدارکی همچون عکس های خانوادگی، ایمیل، سند ازدواج، گواهی تجرد و گواهی عدم سوء پیشینه را به سفارت ارائه دهد. شخص تبعه آلمان نیز می بایست ثابت نماید از نظر مالی امکان تأمین همسر خود را در کشور آلمان خواهد داشت.

یکی از شرایط خاص و ویژه این امر دریافت دستمزد مکفی برای تأمین معاش دو نفر شخص بالغ در کشور آلمان است. همچنین شخص تبعه آلمان می بایست ثابت نماید سابقه نقض قانون و سوء پیشینه ای در کشور آلمان نداشته است. یکی از مواردی که همسر ایرانی می بایست به آن توجه نماید داشتن مهارت زبان آلمانی در سطح ابتدایی است.

از جمله قوانینی که امروزه از بروز هر گونه سوء استفاده به وسیله ازدواج جلوگیری می نماید اعطای پاسپورت به همسر خارجی پس از گذراندن حداقل 3 سال زندگی مشترک در آلمان است. بنابراین مهاجرت به آلمان به وسیله ویزای ازدواج یکی از آسان ترین و در عین حال حساس ترین ویزا ها از نظر دولت آلمان است.

مهاجرت به آلمان به وسیله پناهندگی :

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان، پناهندگی در آلمان است. توجه داشته باشید که مؤسسه حقوقی ملک پور به دلیل خطرات این روش، هیچ گونه مشاوره و خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد. طبق کنوانسیون ژنو اشخاصی که در خاک کشور خود احساس نا امنی و خطر می کنند می توانند از حمایت کشورهایی که عضو این کنوانسیون هستند بهره مند شوند. امروزه با توجه به حجم زیاد پناهنده در سر تا سر جهان به خصوص در کشور آلمان امکان رد درخواست پناهندگی بسیار زیاد است و کیس های پناهندگی با دقت بسیار بیشتری آنالیز می شوند لذا باید توجه داشته باشید این روش به هر بهانه قابل قبول نیست و ریسک زیادی به همراه خواهد داشت. با توجه به خطراتی که امروزه متوجه پناهندگان می گردد بر همه واضح و مبرهن است که این روش مردود شناخته شده است و به هیچ وجه از سوی حقوقدانان توصیه نمی گردد. اشخاصی که در آلمان درخواست پناهندگی ارائه می دهند از خدماتی برای گذران زندگی خود برخوردار می شوند. این خدمات شامل پرداخت هزینه های اولیه زندگی من جمله خوراک، پوشاک و مسکن می گردد. البته منظور از مسکن مکان هایی است که شرایط قابل قبولی از جهت بهداشتی و امنیت خاطر ندارند و پناهجویان تا زمان تأیید درخواست پناهندگی خود می بایست این شرایط را پذیرا باشند در غیر این صورت خدماتی از طرف دولت دریافت نخواهند نمود.

مهاجرت به آلمان به وسیله تحصیل :

تحصیل در آلمان از گذشته به خصوص در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از دانشجویان بوده است. دلایل زیادی من جمله سطح عملی بالا در دانشگاه های آلمان، نظام تحصیلی رایگان، ارائه خدمات علمی و آموزشی بسیار عالی، امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی، شرایط بسیار خوب کار پس از انتها تحصیل و دلایل دیگری باعث شده است آلمان یکی از اولین انتخاب های مهاجرت و تحصیل باشد.

البته توجه داشته باشید که تحصیل به تنهایی نمی تواند منجر به اخذ اقامت دائم آلمان گردد و افراد برای تحقق این امر باید پس از انتها تحصیل خود در آلمان استخدام شوند و ویزای خود را به نوع کاری تغییر دهند. فارغ التحصیلان به مدت 18 ماه فرصت دارند که در آلمان بمانند و به جستجوی کار بپردازند در صورتی که نتوانند در این زمان در شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند باید کشور آلمان را ترک کنند.

✅ تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی فرصت خوبی که در حال حاضر در آلمان وجود دارد تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی و لیسانس بدون قبولی در دانشگاه سراسری ایران است. در واقع دانش آموزانی که دیپلم 12 ساله را در ایران اخذ کرده اند با دارا بودن مهارت زبان آلمانی در سطح B1 یا B2 می توانند دوره 9 ماهه کالج را در آلمان پشت سر بگذارند و وارد مقطع کارشناسی شوند. دانش آموزانی که مدرک خود را با معدل بالا اخذ کنند می توانند بدون گذراندن دوره کالج وارد بهترین دانشگاه های آلمان شوند.

✅ تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد مقطع کارشناسی ارشد در آلمان در بیشتر رشته ها به دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می گردد و دانشجویان می توانند با داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 به بالا و یا مدرک زبان آلمانی B2 در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل نماید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز همانند مقطع کارشناسی تقریباً رایگان می باشد و دانشجویان هزینه ای در حدود 150 تا 300 یورو در هر ترم به عنوان شهریه پرداخت می کنند.

✅ تحصیل در آلمان در مقطع دکترا در مقطع دکترا پذیرش با تأیید استاد راهنما انجام می پذیرد و در واقع کسانی می توانند در مقطع دکترا تحصیل کنند که رزومه تحصیلی خوبی داشته باشند و از نظر استاد راهنما قابل تأیید باشند. همانطور که می دانید تحصیل در مقطع دکترا در آلمان به عنوان شغل پذیرفته شده است و دانشجویان با عملکرد مناسب خود در دانشگاه می توانند حقوق دریافت کنند و هزینه زندگی خود را تأمین کنند. البته میزان این دستمزد به عملکرد دانشجو بستگی دارد و دستمزد همه دانشجویان به یک میزان نخواهد بود.

مدارک مورد احتیاج برای انواع راه های اقامتی

مهاجرت به وسیله سرمایه گذاری مدارک شرکت(در صورتی که متقاضی دارای شرکت باشد):

❌ اساسنامه شرکت

❌ روزنامه رسمی شرکت

❌اظهارنامه ثبت شرکت

❌ آخرین لیست بیمه شرکت

❌ پرینت گردش حساب سه ماه یا شش ماه شرکت

دیگر مدارک :

فرم درخواست برای اقامت بلند مدت(در وبسایت سفارت آلمان موجود است) :

❌ عکس گذرنامه ای

❌ عکس رنگی که قدیمی تر از شش ماه نباشد

❌گذرنامه معتبر به همراه کپی از صفحات 2و3 با امضا شناسنامه

❌برنامه جامع کاری

مدرک تحصیلی مدارک مالی(دارایی هاو اعتبار بانکی) :

❌گواهی مبنی بر بیمه درمانی مسافرتی دارای اعتبار 90 روزه در آلمان

❌مدارکی دال بر داشتن تمکن مالی

❌ گواهی مبنی بر دانش زبان آلمانی و یا انگلیسی

مدارک مورد احتیاج مهاجرت به وسیله خرید ملک در آلمان :

مجوز اقامت یا کار در کشور آلمان. منبع درامد ثابت برای دریافت وام. داشتن سرمایه اولیه کافی. گرچه این امکان وجود دارد که بانک تا 100% مبلغ ملک را به صورت وام به متقاضی ارائه دهد، اما چنانچه شما بخشی از سرمایه اولیه را خودتان تامین نمایید، قادر خواهید بود در رابطه با شرایط بهتر با بانک مذاکره کنید. به این نکته توجه داشته باشید که علاوه بر هزینه ملک، هزینه های دیگری از قبیل مالیات انتقال ملک، هزینه دفتر اسناد رسمی، هزینه ثبت وجود دارد که پرداخت آن بر عهده خریدار است.

- هزینه مالیات انتقال ملک (5/6-5/3% کل مبلغ ملک)

- هزینه دفتر اسناد رسمی (5/1-2/1% کل مبلغ ملک)

- هزینه ثبت (2/1-8/0% کل مبلغ ملک)

- هزینه آژانس مسکن (3-5/1% کل مبلغ ملک)

مهمترین شرط برای خرید ملک در آلمان اطمینان از دارا بودن بیمه قانونی و بیمه مسئولیت مدنی متقاضی خرید ملک است.

مدارک مورد نیار مهاجرت کاری در آلمان :

✅ پاسپورت معتبر ترجمه شناسنامه به زبان آلمانی یا انگلیسی

✅ ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات به همراه تاییدیه وزارت خارجه و دادگستری که باید به تایید سفارت نیز برسد تاییدیه

✅ مدارک تحصیلی ZAB و یا همان Anabin

✅ رزرو هتل یا محل اقامت در آلمان

✅ حساب بانکی با موجودی 8000 یورو

✅ ترجمه رسمی سابقه کار به همراه ریزبیمه تامین اجتماعی

✅ مدرک زبان آلمانی حداقل B1

✅ رزومه کامل انگیزه نامه یا SOP

✅ بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل 30هزار یورو

مهاجرت آلمان برای کارآفرینان

اگر یک سرمایه گذار با علاقه به آلمان باشید ، در این صورت شانس دارید. کارآفرینان و سرمایه گذاران که فرصت های مالی در آلمان ایجاد می کنند ، مجاز به مهاجرت به آنجا هستند. با این وجود ، آستانه مشخصی از سرمایه گذاری وجود دارد که شما احتیاج به ایجاد آن دارید. از زمان نوشتن این مقاله ، این مبلغ 250،000 یورو است. علاوه بر این ، شما احتیاج به دریافت ویزای خود اشتغال دارید که در رده ویزای کار آلمان قرار می گیرد. برای دریافت ویزا باید موارد زیر را ثابت کنید:

اینکه شما بودجه لازم را برای سرمایه گذاری در اختیار داشته باشید که سرمایه گذاری شما به نفع اقتصاد آلمان باشد که سرمایه گذاری شما در این کشور خواسته گردد

اگر شرایط خود را به عنوان کارآفرین در آلمان حفظ کنید ، پس از گذشت سه سال از تمدید نامحدود اجازه اقامت خود نیز مجاز خواهید بود ، به این معنی که هر زمان که بخواهید می توانید وارد کشور شوید و آن را ترک کنید.

مهاجرت آلمان برای اجتماعات خانوادگی :

مواردی وجود دارد که افراد به دلایل مختلف به آلمان مهاجرت می کنند ، اما مجبور هستند خانواده خود را در کشورهای خود ترک کنند. همه همسران و فرزندان زیر 16 سال مجاز هستند برای پیوستن به همسر یا والدین خود برای مهاجرت به آلمان اقدام کنند. برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت به پیوستن به خانواده ، همسران باید ثابت کنند که ازدواج کرده اند و فرزندان مجبورند شناسنامه را تهیه کنند. برای بچه ها زیر 16 سال ، لازم نیست مهارت های زبان آلمانی را داشته باشید زیرا فرض بر این است که آنها می توانند به سرعت آن را یاد بگیرند. با این حال ، برای بچه ها بالای 16 سال ، باید مدرک کافی از مهارت زبان آلمانی و توانایی تطبیق و ادغام وجود داشته باشد. درمورد همسران ، آنها برای واجد شرایط بودن ، حداقل باید یک مهارت آلمانی A1 داشته باشند. اگر همسری که در آلمان در حال حاضر مجاز به کار بوده است ، در خصوص همسر دیگری که عضو می گردد نیز همین کار را می نماید. بنابراین ویزای همسران نیز با همان شرایط محدود است.

منبع: معراج
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1009

به "شرایط مهاجرت به آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط مهاجرت به آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید