هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در دانشگاه بیرجند برگزار می گردد

به گزارش مجله عکسها، هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران 30 بهمن تا 1 اسفندماه 98 به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار می گردد.

هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در دانشگاه بیرجند برگزار می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس بدون ایلتس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از دانشگاه بیرجند، هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران 30 بهمن تا 1 اسفندماه 98 به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار می گردد. محور های اصلی این همایش فرآوری مواد معدنی، اکتشاف و استخراج معدن، مکانیک سنگ، محیط زیست، بهداشت و ایمنی در معدن و اقتصاد معدن می باشد.

یکی از راه های مهم و موثر برای معرفی پتانسیل های معدنی در هر استان و یا در کشور برگزاری کنفرانس های ملی است تا به وسیله ارائه آخرین دستاورد های پژوهشی و تکنولوژی های روز؛ زمینه اکتشاف، بهره برداری فراهم گردد. از این رو گروه مهندسی معدن دانشگاه بیرجند با همفکری سازمان صنعت، معدن و تجارت، خانه معدن و سازمان نظام مهندسی معدن خراسان جنوبی پیشنهاد برگزاری هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران را به انجمن مهندسی معدن ایران داد.

لازم به ذکر است رشد معدن بر رشد مالی کشور به طور غیرمستقیم بسیار بیشتر از تجارت و حتی صنعت است و از طرف دیگر اشتغال در معادن پایدارتر و با توجه به پراکندگی آن در سراسر ایران، اشتغال در مناطق محروم را نیز دربر می گیرد.

نکته دیگری که نباید از آن غفلت گردد، تاثیر معدن بر صنعت است اگر صنعت فولاد، سیمان، صنعت سنگ، کارخانه های سرب و روی، گچ و نظایر آن در ایران سودآور هستند، بدلیل فعالیت معادن متعدد در ایران است در غیر این صورت صنایع معدنی در ایران پا نمی گرفت و در مرحله بعد اگر صنایع معدنی قدرتمند در ایران نبود، بسیاری از ارزش افزوده های بخش معدن ایجاد نمی شد. بنابراین، معدن قدرت و ارزش افزوده آشکار و پنهانی دارد که نباید مورد غفلت قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 808

به "هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در دانشگاه بیرجند برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در دانشگاه بیرجند برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید