شنبه ادارات و مدارس کدام استان ها تعطیل است؟

به گزارش مجله عکسها، طی روز های اخیر بارش نعمت الهی برف در بسیاری از استان های کشور موجب برودت هوا و افت شدید دما در این استان ها شده است؛ بر این اساس با تصمیم گیری ستاد مدیریت بحران استان و استانداری ها، در اغلب استان ها مدارس، ادارات و بانک ها تعطیل و یا دورکار شدند.

شنبه ادارات و مدارس کدام استان ها تعطیل است؟

آذربایجان شرقی:

استانداری آذربایجان شرقی در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به برودت هوا و لزوم مدیریت مصرف انرژی، کلیه ادارات و دستگاه های اجرایی استان در روز شنبه 24 دی، تعطیل و فعالیت مدارس و مراکز آموزش عالی به صورت غیرحضوری خواهد بود.

در این اطلاعیه تاکید شده است: مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی و کلیه مراکز آموزشی موظفند نسبت به خاموش کردن سیستم های حرارتی خود در این روز اقدام نمایند.

بعلاوه مدارس و مراکز آموزش عالی، امتحان های دانش آموزان و دانشجویان را به روز های آینده موکول نمایند.

اردبیل:

به دلیل برودت هوا و مدیریت مصرف گاز، در کلیه نواحی و منطقه ها استان اردبیل فعالیت های آموزشی تمامی دوره های تحصیلی در نوبت صبح و عصر بصورت غیر حضوری وبه وسیله شبکه آموزشی شاد انجام و کلیه امتحانات داخلی به زمان دیگری موکول خواهد شد. در ضمن امتحانات نهایی پایه دوازدهم رشته های نظری بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار اردبیل گفت: در پی برودت هوا و یخبندان صبحگاهی در منطقه ها مختلف کشور و کاهش فشار گاز در بعضی استان های شمالی کشور فردا هم در استان اردبیل فعالیت دستگاه های اداری و اجرایی به صورت دورکاری خواهد بود.

اصفهان:

منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: براساس تصمیم کمیته مدیریت بحران استان و با هدف مدیریت مصرف گاز و برق و پایداری شبکه گاز کلیه ادارات و دستگاه های اجرایی و بانک ها در روز شنبه 24 دی ماه به صورت دورکار و مراکز آموزشی استان اصفهان نیز در این روز مجازی هستند.

البرز:

مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، اعلام کرد: به منظور مدیریت مصرف حامل های انرژی، کارکنان ادارات استان البرز روز شنبه (فردا) دورکاری خواهند داشت.

وی با بیان اینکه مدارس و دانشگاه های استان البرز غیر حضوری خواهد بود، یادآور شد: بانک ها، واحد های درمانی و خدمات رسان تعطیل نیست.

تهران:

قدرت الله شفیقی، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران در مصاحبه با خبرنگار فارس در تهران در رابطه با شرایط تعطیلی ادارات استان تهران اظهار کرد: با توجه به برودت سرما و کاهش دما و جهت مدیریت بهینه مصرف گاز، بعلاوه به خاطر جلوگیری از افت فشار گاز و رعایت حال مردم خصوصا در استان های شمالی و شمال شرقی، فردا تمام دستگاه های اجرایی استان تهران تعطیل می باشند.

وی ادامه داد: بعلاوه کلیه مراکز آموزشی و مدارس و دانشگاه ها، به جز مقطع پایه 12 به دلیل امتحانات سراسری، فردا تعطیل هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار تهران شفیقی اضافه کرد: ساعات کلیه شعب بانکی نیز از ساعت 9 تا 13 است. واحد های ستادی بانک ها، به جز واحد های پشتیبان که کارشان رائه سرویس های غیرحضوری است، تعطیل هستند.

خراسان جنوبی:

علیرضا عباس زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران به اخطار نارنجی هواشناسی به جهت برودت هوا اشاره نمود و گفت: بنا به پیشنهاد شرکت گاز استان و تصویب کارگروه استانی مدیریت مصرف انرژی و موافقت استاندار خراسان جنوبی به منظور رفاه حال عموم مردم و بعلاوه رعایت اصل صرفه جویی در مصرف انرژی، تعطیلی ادارات، سازمان ها، نهادها، مدارس و مراکز آموزشی استان تا روز یکشنبه 25 دی ماه تمدید شد.

وی توضیح داد: مراکز درمانی و بهداشتی، امدادی و عملیاتی و خدمات رسان از این قاعده مستثنی هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: تمام مدارس دوره ابتدایی استان اعم از نوبت صبح و عصر در روز های مذکور به صورت مجازی و امتحانات متوسطه اول و دوم و بعلاوه امتحانات نهایی براساس برنامه ریزی های قبلی به قوت خود باقی است و برگزار می شوند.

خراسان رضوی:

جوادخدائی اظهار کرد: فعالیت همه مدارس و مراکز آموزشی استان در روز شنبه 24 دیماه غیرحضوری شد و کارکنان ادارات و دستگاه های اجرایی نیز دورکار شدند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: مهد های کودک و مدارس در تمام مقاطع شنبه 24 دیماه تعطیل هستند و فعالیت های آموزشی غیرحضوری برگزار خواهد شد.

وی گفت: کارکنان دستگاه های اجرایی، ادارات بانک ها، مراکز آموزش عالی و نهاد های عمومی بجز مراکز امدادی، خدماتی، درمانی و شعب منتخب بانک ها، نیز روز شنبه دورکار خواهند شد.

خراسان شمالی:

محمد تقی ولیان، مدیر کل حوزه استاندار و روابط عمومی استانداری خراسان شمالی در گفت گو با خبرنگار فارس در بجنورد، اظهار کرد: با دستور محمدرضا حسین نژاد، استاندار خراسان شمالی و با توجه به افت مجدد شدید دما و مصوبه کارگروه هماهنگی و تامین پایدار سوخت زمستانی کلیه فعالیت ادارات، سازمانها، بانک ها، بیمه ها، شهرداری ها و نهاد های عمومی، بیست وچهارم و بیست وپنجم دی ماه دور کاری می شود.

وی با بیان این خبر گفت: مراکز امدادی، عملیاتی، خدمات رسان، بهداشت و درمان از اجرای این طرح مستثنی هستند.

سمنان:

محمد حمیدی، جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران استان سمنان در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان اظهار کرد: به دلیل برودت هوا و شرایط نامساعد جوی و با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی و تأمین گاز طبیعی برای مشترکان خانگی، تمام ادارات، سازمان ها، ارگان های دولتی، دانشگاه ها و بانک های استان سمنان (جز شعب مرکزی) و به استثنای ادارات خدمات رسان و مراکز بهداشتی روز شنبه، 24 دی ماه 1401 تعطیل است.

وی اضافه کرد: فعالیت مراکز آموزشی (مدارس) در روز های شنبه و یکشنبه (24 و 25 دی ماه) به صورت غیرحضوری بوده و امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز بر اساس برنامه قبلی به قوت خود باقی و در تاریخ های اعلام شده برگزار خواهد شد. بعلاوه در این روزها، امتحانات داخلی برگزار نخواهد شد.

سیستان و بلوچستان:

مجید محبی اظهار کرد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بامداد امروز دمای هوای 11 شهرستان از استان به زیر صفر رسید که زاهدان با منفی 10، هیرمند منفی 10، زابل و زهک منفی 9، میرجاوه منفی 7، خاش نصرت آباد و سراوان منفی 5، سیب سوران منفی 3، تمندان منفی 2، و مهرستان منفی 1، درجه زیر صفر سردترین شهر استان بوده است.

وی ادامه داد: در شهرستان های ذکر شده مدارس ابتدایی و نیمه اول متوسطه تعطیل اعلام شده و کلاس های دانش آموزان مقطع متوسطه دوم در این شهرستان ها برقرار است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: روز گذشته بنا بر اعلام فرمانداران شهرستان های زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز به دلیل تداوم سرمای هوا و وزش باد شدید سبب تعطیلی روز شنبه مدارس و ادارات این شهرستان ها شد.

قم:

بر اساس مصوبه جلسه اضطراری ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران قم کلیه دستگاه های اجرایی قم فردا شنبه دور کار شدند.

استاندار قم طی اطلاعیه اعلام کرد: با توجه به برودت هوا بخصوص در شمال و شمال غرب و شمال شرق کشور و به منظور کاهش مصرف انرژی و پایداری شبکه گاز و بهره مندی همه هموطنان عزیز از انرژی، فعالیت کلیه دستگاه های اجرایی، سازمانها، نهادها، شرکت ها، مؤسسات و بانک ها به استثنا مراکز امدادی، خدماتی، بهداشتی، درمانی و شعب کشیک اعلام شده بانک ها در روز شنبه مورخ 24 دیماه 1401 در سطح استان بصورت دور کار خواهند بود.

با توجه به برودت هوا بخصوص درشمال و شمال غرب و شمال شرق کشور و به منظور کاهش مصرف انرژی و پایداری شبکه گاز و بهره مندی همه هموطنان عزیز ازاین گاز و برق، کلیه مراکز آموزشی (ستادی و آموزشی) شامل دانشگاه ها، مراکز حوزوی و تمامی مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش در بخش های دولتی و خصوصی در روز های شنبه و یکشنبه مورخ 24 و 25 دی ماه 1401 در سطح استان به صورت غیرحضوری بوده و امتحانات آن ها نیز لغو می شود.

در ضمن امتحانات هماهنگ سراسری پایه دوازدهم آموزش و پرورش در زمان خود برقرار خواهد بود.

گلستان:

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گلستان دقایقی پیش با اعلام این خبر گفت: به دلیل برودت هوا و با هدف تامین مستمر و پایدار و ضرورت کنترل پیامد های ناشی از افزایش مصرف انرژی دستگاه های اجرایی استان به استثنای مراکز درمانی، امدادی و انتظامی به صورت دورکار خواهند بود.

حاج گلدی کر اظهار کرد: در این مدت شعبه بانک ها در گرگان و یک شعبه در شهرستان ها با هماهنگی دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان دایر است.

وی اعلام کرد: بعلاوه فردا تمامی دانشگاه ها بصورت غیرحضوری و مدارس به صورت مجازی و در بستر شاد فعال هستند و فقط امتحانات نهایی پایه های نهم و دوازدهم حضوری خواهد بود.

گیلان:

براساس مصوبه قرارگاه مدیریت جهادی گاز استان و دستور اسدالله عباسی استاندار گیلان، شروع فعالیت تمامی ادارات، نهادها، سازمان ها و بانک های استان، فقط در روز های شنبه 24 دی ماه و یکشنبه 25 دی ماه، ساعت 8:30 دقیقه و انتها آن 12:30 دقیقه اعلام شده است.

بعلاوه در این مصوبه، کلیه فعالیت تمامی مدارس و مراکز آموزش عالی و دانشگاه های گیلان (دولتی و غیردولتی) در روز های شنبه 24 دی ماه و یکشنبه 25 دی ماه جاری به صورت غیرحضوری خواهد بود.

آذربایجان غربی:

آموزش و پرورش آذربایجان غربی اعلام کرد که به دلیل برودت هوا و لزوم صرفه جویی مدیریت مصرف انرژی فردا شنبه تمام مدارس آذربایجان غربی غیرحضوری است.

روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی طی اطلاعیه ای اعلام کرد: بر اساس تصمیم کارگروه سوخت استان، مبنی بر برودت هوا و افت شدید دما و لزوم صرفه جویی و مدیریت مصرف انرژی، تمامی مدارس، آکادمی های علمی آزاد و مراکز آموزشی وابسته به آموزش و پرورش استان فردا شنبه 24 دی ماه غیرحضوری و آموزش به وسیله شبکه شاد انجام خواهد پذیرفت.

بر اساس این اطلاعیه امتحانات نهایی پایه دوازدهم طبق برنامه برگزار خواهد شد و امتحانات داخلی و هماهنگ استانی لغو و زمان برگزاری متعاقباً به وسیله مدیران مدارس به دانش آموزان و اولیای گرامی اطلاع رسانی خواهد شد.

قزوین:

بر اساس مصوبه ستاد بحران استان، با توجه به برودت هوا و به منظور کاهش مصرف انرژی و پایداری شبکه گاز، تمامی دستگاه های دولتی (به استثناء دستگاه های خدمات رسان و شعب منتخب بانک ها) به صورت دورکاری و مراکز آموزشی شامل دانشگاه ها و کلیه مدارس به جز امتحانات مقطع متوسطه در روز های شنبه 24 و یکشنبه 25 دی ماه در سطح استان به صورت غیر حضوری خواهد بود.

چهارمحال و بختیاری:

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری در مورد شرایط فعالیت آموزشی مدارس در روز شنبه 24 دی ماه اطلاعیه صادر کرد.

در متن این اطلاعیه آمده است؛ با توجه به برودت هوا، روز شنبه 24 دی ماه، فعالیت آموزشی کلیه کودکستان ها و مدارس ابتدایی استان به صورت غیرحضوری در شبکه شاد برگزار خواهد شد و مدارس متوسطه اول و دوم با یک ساعت تاخیر ساعت 9 صبح شروع به کار خواهند کرد. بعلاوه کلیه مدارس متوسطه اول و دوم در نوبت بعد از ظهر یک ساعت زودتر تعطیل خواهند شد.

منبع: فارس

منبع: فرارو
انتشار: 26 دی 1401 بروزرسانی: 26 دی 1401 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2295

به "شنبه ادارات و مدارس کدام استان ها تعطیل است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنبه ادارات و مدارس کدام استان ها تعطیل است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید