مهدی افضلی در بنیاد رودکی تکریم شد

به گزارش مجله عکسها، مراسم تکریم و تودیع مهدی افضلی و معارفه مجید زین العابدین مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل تازه بنیاد رودکی در تالار رودکی برگزار گردید.

مهدی افضلی در بنیاد رودکی تکریم شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، مراسم تکریم مهدی افضلی و معرفی مدیرعامل نو بنیاد رودکی با حضور اعضای هیات مدیره، محمود شالویی دستیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل حوزه وزارتی، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع، محمود سالاری معاون امور هنری، محمد حسین نیرومند مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید شاه آبادی معاون سابق سیمای رسانه ملی، هنرمندان، مدیران و کارکنان بنیاد رودکی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته اول خرداد ماه در تالار رودکی برگزار گردید.

در این مراسم شالویی در سخنانی با اشاره به آشنایی دیرینه خود با افضلی گفت: با مدیریت خوب و تدبیر آقای افضلی، همه سختی ها و تنگنا هایی که ممکن بود طی 10 سال در حوزه های فرهنگی و هنری ایجاد گردد با برخورد خوش و همدلی ایشان رفع شد. حوزه فرهنگ و هنر با همراهی و همدلی هنرمندان پیش می رود و آقای افضلی در این راستا بسیار پیروز عمل کردند.

مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعلاوه به کارنامه افضلی در دوره مدیریت در بنیاد رودکی اشاره و از کوشش های وی قدردانی کرد.

وی با اشاره به توانمندی های بنیاد رودکی به عنوان مجموعه ای مستقل به فعال تر شدن تالار وحدت، فرهنگسرای نیاوران و مجموعه آزادی به عنوان اجزای بنیاد رودکی در دوره اخیر اشاره نمود و گفت: فرهنگسرای نیاوران، می تواند جنبه بین المللی تری به فعالیت های فرهنگی هنری بنیاد رودکی بدهد.

شالویی به نقش بنیاد رودکی در بعضی رویداد های بین المللی مانند اکسپوی دبی اشاره نمود و اضافه کرد: بنیاد رودکی به عنوان نماینده وزارتخانه، نقش فعال و مشخص کننده ای در این رویداد داشت و امیدوارم در همه رویداد های بین المللی حضور بنیاد فرهنگی هنری همچنان موثر و کارساز باشد و جریان فرهنگی هنری کشور را در سطح جهانی نمایندگی کند.

وی اظهار کرد: بسیار خوشحالیم که پس از آقای افضلی، آقای زین العابدین که از متن حوزه فرهنگ و هنر است، جایگزین ایشان شد. او سابقه درخشانی در حوزه فرهنگ و رسانه ملی داشته و هر فردی نام و آوازه او را شنیده بود، از این انتصاب ابراز خرسندی کرد. به یقین خدمات آقای زین العابدین مورد اقبال جامعه فرهنگی و هنری قرار خواهد گرفت. امیدوارم او نیز همانند آقای افضلی با همدلی با هنرمندان در همه عرصه های فرهنگی هنری به خصوص حضور های بین المللی، فعال و جریان ساز باشد.

سپس افضلی گزارشی از خدمات ارائه شده طی 32 ماه حضور در بنیاد رودکی را برای حاضران قرائت کرد و گفت: خوشبختم که هنرمندان مرا به عنوان سرباز فرهنگی قبول کردند و از این پس در کنار آقای زین العابدین هستم و برای اعتلای فرهنگ و هنر این کشور خاضغانه خواهم کوشید.

وی عرضه هنر فاخر را ماموریت ویژه بنیاد رودکی خواند و اضافه کرد: بنیاد رودکی را باید از 2 زاویه روح و کالبد نگریست که در بطن این کالبد میراثی، باید روح هنر فاخر ایرانی- اسلامی دمیده گردد.

افضلی بازآفرینی و ظرفیت سازی برای بنیاد رودکی، ایجاد یکپارچگی کالبدی ساختاری و کارکردی در مجموعه بنیاد رودکی، بازگشت به اساسنامه و ایجاد ظرفیت های کارکردی و فعالیتی نو، سازماندهی فرآیند های مبتنی بر خرد جمعی، مشارکت صاحب نظران در فراوری و برنامه ریزی آثار هنری، احیای نقش جهانی و کارکرد های بین المللی بنیاد رودکی، توسعه اقتصاد هنر و اولویت دادن به حوزه پژوهش و میراث سازی برای آیندگان را رویکرد اجرایی و عملی خود در طی دوران خدمت خواند.

زین العابدین مدیرعامل بنیاد نیز ضمن تشکر از حسن اعتماد محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد: این دوره خدمتگزاری در بنیاد رودکی را دوره افتخارآمیزی می دانم. آقای افضلی از راه پیموده شده گفتند؛ اکنون راهبرد ما بر اساس گام دوم انقلاب اسلامی در راستا تعالی بنیاد برای خدمت به فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی است و به منظره تمدن نوین اسلامی می نگریم.

وی توضیح داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی و انقلابی واجد مشی خردمندانه و خردورزانه، استحکام و شجاعت در تصمیم ها، همدلی با هنرمندان و رفتار انقلابی در راستا تعالی است.

مدیرعامل بنیاد رودکی در سرانجام درباره افق پیش رو توضیح داد: راستا ما حرکت به سوی هنر متعالی است؛ به تعبیر شهید آوینی، هنر موحدانه که هنر تعالی بخش است و رو به زوال نمی رود. در هنر متعالی نفس پرستی دیده نمی گردد و هنرمندان را از این حیث دارای اندیشه عمیق می بینیم. اصحاب فرهنگ و هنر سرمایه های اجتماعی کشور هستند و بنیاد رودکی در این دوره مساعی خود را برای ارتقای این سرمایه بزرگ به کار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2185

به "مهدی افضلی در بنیاد رودکی تکریم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی افضلی در بنیاد رودکی تکریم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید