مردم کدام کشور ها بیشتر از همه طلا می خرند؟

به گزارش مجله عکسها، اقتصاد نیوز:خرید طلا رابطه مستقیمی با فرهنگ یک ملت دارد به طوری که در بسیاری از کشورها مردم با توجه به رویدادهای فرهنگی و یا شخصی به خرید طلا روی می آورند.

مردم کدام کشور ها بیشتر از همه طلا می خرند؟

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از بیزینس اینسایدر، در عین حال که خرید طلا با فرهنگ یک کشور رابطه تنگاتنگی دارد با اقتصاد آن کشور نیز مرتبط است و شرایط مالی مشخص می نماید که مردم چه زمان به سمت خرید طلا حرکت نمایند و چه زمان خرید این فلز گران بها را متوقف نمایند.

در این گزارش می خواهیم به آنالیز 10 کشور که مردم آن ها بیشترین حجم طلا را خریداری می نمایند پرداختیم .در بین این ده کشور ایران توانسته است صندلی پنجم را به دست آورد.

10. مصر

مردم کدام کشور ها بیشتر از همه طلا می خرند؟

از قرن 13 میلادی که مصریان اولین وسیله نقشه نگاری را ساختند تا کنون یکی از بزرگترین خریداران طلا هستند. ارزشی که مصریان برای طلا قائل اند به گونه ای است که از آن در گذشته به عنوان گوشت خدایان یاد می کردند و از آن برای ساخت معابد خود استفاده می کردند.

9.روسیه

سابقه خرید طلا روسیه مانند سایر کشورهای دنیا به گذشته دور باز نمی گردد و این کشور تنها نزدیک به دو سال است که اقدام به خرید طلا در حجم انبوه نموده است و دلیل آن تقویت ارز ملی خود در برابر دلار آمریکا است.

اما جدا از بانک مرکزی روسیه مردم این کشور نسبت به سایر کشورها در خرید طلا رتبه 9 را در دنیا به خود اختصاص داده اند و تنها در سال 2016 نزدیک به 30 تن طلا توسط مردم این کشور خردیداری شده است.

8.اندونزی

اندونزی نه تنها بیشترین خریداران طلا را در خود جای داده است بلکه بیشترین معادن طلا را نیز در اختیار دارد و بر اساس آخرین گزارش ها 18000 نفر در یکی از معادن طلا این کشور مشغول استخراج این فلز گران بها هستند.

7.عربستان سعودی

عربستان سعودی برای مدت طولانی به شهروندانش اجازه سرمایه گذاری بر روی این فلز گران بها را نمی داد و بر این اساس شمش های طلا به سختی در این کشور خرید و فروش می شدند ولی در سال 2016 این قانون برداشته شد و خرید و فروش طلا در این کشور سر به فلک کشید به طوریکه اکنون مردم این کشور صندلی هفتم بیشترین خریداران طلا را به خود اختصاص داده اند.

6.ترکیه

ترکیه از سال 1995 میلادی یکی از بزرگترین وارد نمایندگان و خریداران طلا بوده است و دلیل آن هم علاقه زیادی مردم این کشور به این فلز گران بها است.

5.ایران

مردم ایران از سال 2016 تا کنون یکی از بزرگترین خریداران طلا بوده اند و تا کنون توانسته اند این صندلی را حفظ نمایند و حتی در سال 2017 میزان خرید طلا ایرانیان نسبت به سال گذشته 4 درصد افزایش داشته است.

4.امارات متحده

دبی در سراسر دنیا به عنوان یکی از قطب های برتر جواهرات و طلا شناخته شده است. بازار گلد سوک شهر تقریباً 300 مغازه دارد که در همه آنها جواهرات و طلاهای زیبایی از هر نوع نمایش داده شده است. یک مطالعه در سال 2011 که توسط کمیسیون تجارت ایتالیا صورت گرفته است نشان داده است که اماراتی ها بیشترین سرانه خرید طلا را در دنیا دارند به طوری که هر اماراتی سالانه 34 گرم طلا خریداری می نماید.

3.آمریکا

از گذشته تا کنون آمریکایی ها بزرگترین معادن طلا را در اختیار داشته اند و اشتیاق آن ها نیز برای خرید طلا همانند گذشته است به طوری که بیشترین حجم استخراج شده طلا در این کشور توسط مردم همان جا خریداری می گردد.

2.هند

مردم این کشور علاقه بی سابقه ای به این فلز گران بها دارند به طوری که هر خانواده هندی یشترین ذخیره طلای شخصی در دنیا را دارد و ضرب المثل ها نیز در این کشور حاکی از علاقه شدید آن ها به این فلز گران بها است به طوری که گفته می گردد: هیچ ازدواجی بدون طلا نمی گردد.

1.چین

اما در صندلی نخست مردم چین قرار دارند و با توجه به جمعیتی که این کشور دارد باید هم بزرگترین خریدار طلا در دنیا باشد و بیش بینی می گردد که تا سال 2025 این کشور با توجه به معادن طلایی که در اختیار دارد بتواند به 44 درصد تقاضا طلا در دنیا پاسخ بدهد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 409

به "مردم کدام کشور ها بیشتر از همه طلا می خرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم کدام کشور ها بیشتر از همه طلا می خرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید