قطع اینترنت در سال گذشته به 21 کشور دنیا در مجموع 4 میلیارد دلار خسارت زد

به گزارش مجله عکسها، قطع اینترنت در سال گذشته به 21 کشور دنیا در مجموع 4 میلیارد دلار خسارت زده که از این بین سهم ایران زیان 2 میلیون دلاری بوده است.

قطع اینترنت در سال گذشته به 21 کشور دنیا در مجموع 4 میلیارد دلار خسارت زد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو،گسترش کسب وکارهای مجازی و دورکاری باعث شده بخش مهمی از اقتصاد دنیا بر پایه اینترنت در گردش باشد و در چنین شرایطی اختلال در شبکه حتی برای ساعاتی محدود زیان هنگفتی به بار می آورد. سایت Top10VPN در مطالعه ای به آنالیز تاثیر قطعی اینترنت بر اقتصاد دنیا پرداخته و یافته های آن نشان می دهد اختلال در شبکه طی سال 2020 باعث شده 21 کشور دنیا از جمله ایران در مجموع متحمل زیان 4 میلیارد دلاری شوند.

در این فهرست اقتصاد هند به واسطه قطعی فوق العاده زیاد 8927 ساعتی بیش از 2.7 میلیارد دلار زیان دیده که از مجموع تمامی 20 کشور دیگر بیشتر است. برآوردها حاکی از این است که طی سال 2020 شبکه اینترنت در این کشور 83 بار دچار اختلال شده اما نقش اصلی را در این زمینه قطع دسترسی مناطق جامو و کشمیر به اینترنت داشته است. دولت هند سال گذشته و در پی اوج گیری اعتراضات در جامو و کشمیر دسترسی به اینترنت را در این مناطق قطع کرد و خاتمه پس از حدود یکسال در مرداد ماه به شکل محدود شبکه 4G را دوباره برقرار کرد.

در خصوص زیان این اختلال های اینترنتی در هند اتاق بازرگانی و صنعت کشمیر نظر دیگری دارد و بر این باور است که کسب و کارها حدود 5.3 میلیارد دلار ضرر دیده اند. فارغ از اینکه کدام آمار دقیق تر است نقطه اشتراک هر دوی آنها خسارت هنگفت ناشی از قطع اینترنت است.

در رده های بعدی این فهرست بلاروس، یمن، میانمار، آذربایجان و اتیوپی قرار دارند که در مجموع یک میلیارد دلار ار قطع اینترنت زیان دیده اند. با نگاهی به رده 16 فهرست نام ایران به چشم می خورد که به واسطه اختلال 9 ساعته 2 میلیون دلار زیان دیده است. این اختلال 58 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده که از جمعیت بالای کاربران ایرانی اینترنت حکایت دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1521

به "قطع اینترنت در سال گذشته به 21 کشور دنیا در مجموع 4 میلیارد دلار خسارت زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع اینترنت در سال گذشته به 21 کشور دنیا در مجموع 4 میلیارد دلار خسارت زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید