سفر نخستین مسئول سودانی به قطر از زمان برکناری البشیر

به گزارش مجله عکسها، معاون رئیس شورای حاکمیتی سودان در نخستین سفر خود از زمان دوران عمر البشیر، رئیس جمهوری سابق این کشور وارد دوحه شد.

سفر نخستین مسئول سودانی به قطر از زمان برکناری البشیر

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به نقل از سایت عربی 21، محمد حمدان دقلو معروف به حمیدتی، معاون رئیس شورای حاکمیتی سودان در رأس هیأتی عالی رتبه وارد دوحه شد.

این سفر با هدف رایزنی در مورد روابط دوجانبه، پیشبرد زمینه های همکاری مشترک به چشم اندازهای گسترده تر که در خدمت منافع دو ملت دوست باشد، انجام شد.

در این سفر عمرقمرالدین، وزیرخارجه و جمال عبدالمجید، مدیر سرویس اطلاعات عمومی سودان، حمیدتی را همراهی می کردند.

حمیدتی و هیأت همراه وی به محض ورود به فرودگاه بین المللی دوحه مورد استقبال سلطان بن سعد المریخی، وزیر مشاور در امور خارجه، عبدالرحمان الکبیسی، سفیر قطر در سودان و سلوی عوض بشیر، کاردار سفارت سودان در دوحه قرار گرفتند.

حمیدتی در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: امروز من به قطر سفر کردم که پیوندهای برادری، احترام متقابل و منافع مشترک با یکدیگر داریم.

وی در ادامه اضافه نمود: این سفر در این بازه زمانی به منظور تاکید بر عمق روابط بین دو کشور و نیز تقویت همکاری مشترک در تمامی زمینه ها به نفت ملت ما و ملت های منطقه اجرا شده است.

به همین دلیل، منابع دیپلماتیک اعلام کردند، معاون رئیس شورای حاکمیتی سودان در جریان این سفر با محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، نخست وزیر و وزیر خارجه قطر ملاقات کرد.

منابع مذکور همچنین اعلام کردند، حمیدتی، مسئولان قطری را در جریان شرایط سودان و چالش های پیش روی این کشور در سایه اختلافات کنونی با اتیوپی و همچنین فرایند آشتی ملی قرار داد.

سفر این مسئول سودانی به قطر تا روز دوشنبه طول خواهد کشید و پیش بینی می گردد که وی به زودی با تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر نیز ملاقات و رایزنی کند.

منابع دیپلماتیک اعلام کردند، حمیدتی در جریان سفر خود به دوحه، به درخواست خود مبنی بر میانجیگری و حمایت قطر بین سودان و اتیوپی و پویایی و کارآمدی فرایند گفت وگوی ملی سودانی و نیز تقویت روابط دوجانبه چشم امید دوخته است.

منابع اعلام کردند، این مسئول سودانی در جریان سفر خود با مسئولان قطری ملاقات خواهد نمود. این منابع هنوز جزئیات بیشتری در مورد این سفر ارائه نداده اند اما پیش بینی نموده اند که این سفر ثمربخش و مفید باشد.

ارزش سرمایه گذاری قطر در سودان حدود 4 میلیارد دلار تخمین زده شده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1543

به "سفر نخستین مسئول سودانی به قطر از زمان برکناری البشیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر نخستین مسئول سودانی به قطر از زمان برکناری البشیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید