تور ترکیه: حذف گذرنامه بین ایران و ترکیه در حد پیشنهاد است

به گزارش مجله عکسها، طبق اعلام منابع مطلع در ترکیه حذف گذرنامه بین ایران و ترکیه صرفا یک طرح پیشنهادی است و دیدگاه و پیشنهاد رسمی محسوب نمی گردد.

تور ترکیه: حذف گذرنامه بین ایران و ترکیه در حد پیشنهاد است

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

در راستای خبر حذف پاسپورت در سفرهای گردشگری ایران - ترکیه در رسانه ها در دو روز اخیر و تاکید بر ارائه این پیشنهاد از سوی ترکیه در خبرهای مذکور، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع مطلع در ترکیه موضوع حذف گذرنامه برای سفرهای توریستی بین دو کشور، در پنجمین نشست کمیته همکاری مشترک گردشگری ایران و ترکیه از سوی نمایندگان بخش خصوصی صنعت گردشگری ترکیه به عنوان یک طرح پیشنهادی مطرح شده است و یک دیدگاه و پیشنهاد رسمی به حساب نمی آید.

بنابراین، آنالیز و رسیدگی به این موضوع بر عهده وزارت خانه های امور خارجه دو کشور بوده و موضوع مطرح شده در کمیته از سوی یکی از نمایندگان بخش خصوصی ترکیه به عنوان طرحی برای کاهش فرایند خروج از مرز و سهولت در امر پروازها میان دو کشور مطرح و به منظور آنالیز بیشتر پیشنهاد داده شده است.

در این راستا، دکتر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران، روز گذشته در جریان مراسم افتتاحیه پروژه های گردشگری استان تهران به موضوع مذکور نیز اشاره نمود و چنین گفت:

در سفری که به ترکیه داشتیم آن ها تجربه ای را که با یکی از کشورهای همسایه داشتند، مطرح کردند و آن هم این است که علاوه بر لغو ویزا، پاسپورت را نیز حذف نموده اند. آن ها اعتقادشان بر این است که اگر این مدل را با ایران اجرایی نمایند می تواند به تقویت گردشگری بین دو کشور یاری کند. اخیرا نیز این موضوع مجددا از سوی آن ها مطرح شده؛ اما فعلا در حد پیشنهاد ترکیه به ما است به نظرم پیشنهاد بدی نیست باید این موضوع را با وزارت خارجه و دستگاه های امنیتی مطرح کنیم.

منبع: کجارو / میراث آریا / ktb.gov.tr
انتشار: 21 فروردین 1401 بروزرسانی: 21 فروردین 1401 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2107

به "تور ترکیه: حذف گذرنامه بین ایران و ترکیه در حد پیشنهاد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ترکیه: حذف گذرنامه بین ایران و ترکیه در حد پیشنهاد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید