سامانه استعلام گواهینامه های دانشگاه تهران راه اندازی شد

به گزارش مجله عکسها، تهران (پانا) - رئیس مرکز آموزش های کاربردی دانشگاه تهران اظهار داشت که امکان استعلام گواهینامه های دوره های آموزش آزاد دانشگاه تهران از جمله استعلام گواهینامه های MBA,DBA فراهم شد.

سامانه استعلام گواهینامه های دانشگاه تهران راه اندازی شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، سیامک حاجی یخچالی، رئیس مرکز آموزش های کاربردی دانشگاه تهران با اعلام این خبر، گفت: به منظور بالا بردن ضریب امنیتی گواهینامه های دوره های آموزش آزاد دانشگاه تهران، سامانه استعلام رایگان دانشگاه تهران فعال شد.

وی اضافه نمود: سامانه استعلام گواهینامه های دوره های آموزشی دانشگاه تهران، این امکان را فراهم نموده است تا اصالت گواهی های صادره برای دوره هایی که از مراکز دانشگاه تهران صادر شده است، با کد ملی دانش پذیر قابل استعلام باشد.

حاجی یخچالی با بیان اینکه اجرای آموزش های آزاد در دانشگاه تهران به وسیله دانشکدگان و دانشکده ها صورت می گیرد، به جایگاه نظارتی دفتر آموزش های آزاد دانشگاه تهران بر حسن اجرای این دوره ها اشاره نمود و گفت: دفتر آموزش های آزاد، این نظارت را به وسیله صدور مجوز لازم برای برگزاری این دوره ها و سپس نظارت بر حسن اجرای آنها انجام می دهد.

رئیس مرکز آموزش های کاربردی دانشگاه تهران اعلام نمود: بنابراین کلیه سازمان ها و دانش پذیران می توانند با مراجعه به سامانه جامع آموزش های آزاد دانشگاه تهران به نشانی pec.ut.ac.ir نست به صحت گواهینامه های صادرشده اقدام نمایند. از جمله کلیه گواهینامه های MBA,DBA دانشگاه تهران که صحت آن به وسیله این سامانه اعلام گردد، مورد تأیید است.

وی از بازآموزی و آموزش تکمیلی برای دانش آموختگان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، آموزش مورد احتیاج و علاقه جامعه، آموزش تخصصی کاربردی مورد احتیاج بازار کار و صنعت، آموزش ضمن خدمت کارکنان سازمان های دولتی و غیردولتی، آموزش دوره های تخصصی و تطبیقی با کارنمودهای حرفه ای و … به عنوان مهم ترین دوره های آموزش آزاد در دانشگاه تهران نام برد.

رئیس مرکز آموزش های کاربردی دانشگاه تهران درباره توسعه آموزش های آزاد به وسیله دانشگاه تهران، مطرح کرد: یکی از وظایف مهم دانشگاه ها، توانمندسازی اقشار مختلف جامعه بویژه فارغ التحصیلان مراکز آموزش عالی در زمینه افزایش توانایی های تخصصی-کاربردی رشته تحصیلی و بعلاوه برطرف احتیاجها و جوابگوی درخواست های سازمان ها و دستگاه های اجرایی کشور جهت ارائه آموزش های حرفه ای کاربردی به آنهاست.

وی اضافه نمود: بنابراین با توجه به محدودیت ظرفیت های موجود در سیستم رسمی آموزشی، ایجاد و توسعه و تنوع جریان های متنوع آموزش های عمومی و تخصصی به صورت غیررسمی در دانشگاه، لازم است که این موضوع در قالب آموزش های آزاد صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2066

به "سامانه استعلام گواهینامه های دانشگاه تهران راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه استعلام گواهینامه های دانشگاه تهران راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید