زالی: کادر درمان در زمان استراحت ماسک خود را برندارند ، دوز سوم را متفاوت از واکسن های قبلی تزریق کنید

به گزارش مجله عکسها، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: ترجیح این است که با توجه به فراوانی انواع واکسن ها در کشور، کادر درمان دوز سوم را از نوع دیگری نسبت به واکسن های دوز نخست و دوز دوم تزریق کنند.

زالی: کادر درمان در زمان استراحت ماسک خود را برندارند ، دوز سوم را متفاوت از واکسن های قبلی تزریق کنید

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی، در نشست سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی، افزود: مهم ترین خط مقدم مقابله با این ویروس، تیم های بهداشت و درمان هستند و هر پرستاری که از مدار خدمت خارج شود به اعضای دیگر تیم فشار مضاعف وارد می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر ادامه آموزش های مجدد در بیمارستان ها، شرح داد: یکی از ضعف های شیوع این بیماری در بیمارستان ها در زمان استراحت کادر درمان است که ماسک های خود را بر می دارند.

زالی با بیان اینکه حتماً باید همه کادر بهداشت و درمان دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کنند، افزود: ترجیح این است که با توجه به فراوانی انواع واکسن ها در کشور، کادر درمان دوز سوم را از نوع دیگری نسبت به واکسن های دوز نخست و دوز دوم تزریق کنند.

وی ادامه داد: نسبت به سال گذشته مقدار مرگ پایین است و این نشان از دو چیز دارد، بالا بودن کیفیت درمان و مراقبت ها و همچنین به مقدار کشندگی کمتر ویروس اومیکرون نیز ارتباط دارد.

زالی با اشاره به کسب تجربیات در موج های دیگر کووید 19 نسب به تقویت کلینیک ها و تیم های تنفسی تاکید کرد و افزود: باید در تشکیل تیم های ترخیص نیز توجه ویژه ای به عمل آید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل های دارویی که از طرف وزارت بهداشت اعلام می شود، گفت: دوره اومیکرون کوتاه است و احتمالاً نیاز به مصرف برخی دارو ها نیست. ولی با این وجود باید ذخایر دارویی کشور در شرایط کافی و مناسبی باشد.

زالی ادامه داد: رعایت انجام و یا اجرا نکردن جراحی ها در این ایام بر عهده رؤسای بیمارستان ها است، ولی به دلیل درگیری بیشتر اطفال با بیماری اومیکرون، بحث کمبود انواع تخت های اطفال مورد توجه قرار گیرد، زیرا بیمارستان های خصوصی نیز در این چند سال برای تخت های اطفال سرمایه گذاری لازم را انجام ندادند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با تاکید بر آمادگی بخش اورژانس های بچه ها به رؤسای بیمارستان ها پیشنهاد کرد حتماً برای موج ششم برای به روز رسانی تأسیسات، دستگاه ها و لجستیک اکسیژن بیمارستان ها اقدام کنند.

زالی با اشاره به اقدام بیمه سلامت برای تحت پوشش قرار دادن درمان سرپایی بیماران کرونایی، افزود: حتماً طبق بخشنامه قانونی، سازمان تأمین اجتماعی نیز این حمایت را در حوزه درمان سرپایی بیماران کرونایی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2092

به "زالی: کادر درمان در زمان استراحت ماسک خود را برندارند ، دوز سوم را متفاوت از واکسن های قبلی تزریق کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: کادر درمان در زمان استراحت ماسک خود را برندارند ، دوز سوم را متفاوت از واکسن های قبلی تزریق کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید