تردد از درب منازل در کل استان تهران در روز طبیعت ممنوع است

به گزارش مجله عکسها، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از ممنوعیت تردد از در منازل از صبح 12 فروردین تا سرانجام روز 13 فروردین (روز طبیعت) در تمام شهرستانهای استان تهران اطلاع داد.

تردد از درب منازل در کل استان تهران در روز طبیعت ممنوع است

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری مجله عکسها، محمد تقی زاده درباره جزئیات اعمال محدودیتها در استان تهران، اظهار کرد: اعمال محدودیتها در استان تهران از ساعت صفر روز آدینه 8 فروردین عملیاتی خواهد شد و بنابر تأکید رئیس جمهور اجرای این طرح نباید موجب معطلی های زیاد برای مردم باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران اضافه نمود: تداوم این طرح بعداز 15 فروردین منوط به سفید بودن شرایط پس از اجرای این طرح خواهد بود.

وی متذکر شد: بر اساس تأکید رئیس جمهور و وزیر کشور نحوه اطلاع رسانی درباره اجرای این طرح باید به گونه ای باشد تا تمام مردم از جزئیات اجرای این طرح آگاه باشند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تداوم اجرای طرح در نهایت منوط به نظر ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا خواهد بود، اضافه نمود: بر اساس این طرح صرفاً ورود افراد بومی ساکن استان و شهر میسر است و شناسایی افراد صرفاٌ بر اساس شماره ملی، پلاک و بیمه نامه خودرو امکان پذیر خواهد بود.

به گفته تقی زاده، خروج افراد از شهرها بلامانع است و باید به وسیله کنارگذر شهرها صورت بگیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران ادامه داد: مدارس و دانشگاه ها، پارکها و مراکز تفرجگاهی و هرآنچه که محل تجمع مردم هستند تا سرانجام اجرای این طرح تعطیل خواهند بود.

وی متذکر شد: مشاغلی نظیر دفاتر پیشخوان دولت، بانکها، دفاتر پلیس 10+ و صرافی ها با رعایت ضوابط بهداشتی می توانند در زمان اجرای این طرح فعالیت نمایند.

این مقام مسئول یادآور شد: فروشگاه های زنجیره ای، نانوایی ها، میادین میوه و تره بار، صندلی های عرضه سوخت بنزین و گاز و داروخانه ها از جمله مشاغلی هستند که نباید در اجرای این طرح تعطیل شوند.

تقی زاده مطرح کرد: ادارات دولتی حداکثر با یک سوم ظرفیت نیروی انسانی و با رعایت شیفت بندی و آئین نامه ابلاغی توسط سازمان اداری و استخدامی کشور می توانند فعالیت نمایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با بیان اینکه برگزاری هرگونه مجالس اعم از ترحیم و عروسی که موجب تجمع مردم می گردد در زمان اجرای این طرح ممنوع است، اعلام کرد: تردد خودروهای امدادی، پلیس و خودروهای حامل سوخت و آن دسته از خودروهایی که حامل مایحتاج مردم هستند مشمول در زمان اجرای این طرح بلامانع است.

وی با بیان اینکه محدودیت حداکثری حمل و نقل مسافر به وسیله ناوگان حمل و نقل هوایی، زمینی و ریلی در زمان اجرای این طرح اعمال می گردد، گفت: خودروهای افراد متخلف از این طرح به میزان 5 میلیون ریال جریمه و مشمول انتقال به پارکینگ به مدت یک ماه خواهند شد.

به گفته تقی زاده، ممنوعیت تردد از در منازل از صبح 12 فروردین تا سرانجام روز 13 فروردین (روز طبیعت) در تمام شهرستانهای استان تهران اعمال خواهد شد.

این مقام مسئول اظهار داشت: فرمانده میدان در مبادی ورودی و خروجی استان و شهرستانهای استان تهران نیروی انتظامی است؛ در تهران در محور فیروزکوه گردنه گدوک و در محور تهران ـ هراز این محدودیتها اعمال خواهد شد و همچنین در محور تهران به ساوه حدفاصل رودخانه شور و در محور تهران ـ قم حدفاصل نعلبندان و در محور تهران به سمنان بخش شریف آباد مشمول این محدودیتها خواهد بود.

وی توضیح داد: در خروجی و ورودی های فرعی شهرستانها با امکانات همان شهرستان و با تدابیر فرمانداران اعمال محدودیتها لحاظ خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: مبادی 14 گانه استان تهران مشخصاً در زمان اجرای این طرح کنترل خواهد شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 979

به "تردد از درب منازل در کل استان تهران در روز طبیعت ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردد از درب منازل در کل استان تهران در روز طبیعت ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید