تاکید بر ساماندهی تعطیلات برای رونق مجدد گردشگری

به گزارش مجله عکسها، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تاکید بر ساماندهی تعطیلات برای رونق مجدد گردشگری صورت گرفت.

تاکید بر ساماندهی تعطیلات برای رونق مجدد گردشگری

داستان چیست؟

تقی اکبرپور راجع به شرایط و نحوه فعالیت اقامتگاه های بومگردی در دوران کرونا اظهار کرد: سال گذشته به علت بروز اتفاقات مختلف و ناگواری که بعد از تابستان رخ داد، فعالیت های گردشگری و تورها متوقف و عملکرد اقامتگاه ها با اختلال روبرو شد.

وی از تشدید مسائل بومگردی ها به واسطه کرونا یاد کرد و گفت: متاسفانه با شیوع کرونا، اقامتگاه ها شرایطی به مراتب نامناسب تری را تجربه می کنند، چرا که از ابتدای ورود کرونا بنا بر دستورالعمل های ستاد کرونا، فعالیتشان متوقف و تعطیل شده اند.

این مسئول از تعطیلی خودجوش بومگردی ها حتی قبل از مصوبه ستاد ملی کرونا خبر داد و گفت: مهمترین فرصتهای درآمدزایی بومگردی ها که فصول پررونق گردشگری بودند، از دست رفتند و این شرایط همچنان نیز تداوم دارد.

لزوم تعطیلی پنجشنبه ها برای رونق مجدد گردشگری

اکبرپور با بیان اینکه در نبود گردشگران، فعالیت بومگردی ها تفاوتی با تعطیل آنها ندارد، گفت: پس از موج اول کرونا و کاهش بیماری هم گردشگران به یزد سفر نکردند و پاییز به عنوان فصل پررونق گردشگری یزد نیز از دست رفته بشمار می رود.

وی با بیان این که تعطیلی های دو روزه و متوالی بهترین راه چاره برای احیای صنعت گردشگری است، بیان نمود: بهترین حالت برای رونق گردشگری پس از دوران کرونا، تعطیلی های دوروزه و پشت سر هم است و بر همین اساس نیز فعالان گردشگری بسیار بر تعطیلی های پنجشنبه تاکید دارند تا از این طریق شاهد رونق مجدد این صنعت باشیم.

وی خواستار حفظ زیرساخت های گردشگری از سوی مسئولان در شرایط موجود شد و گفت: تلاش زیادی صرف ایجاد زیرساخت های گردشگری شده و نباید مسئولان با کوتاهی در حمایت از این صنعت، منجر به حذف و از دست رفتن این زیرساخت ها شوند.

این مسئول با گلایه از این که هبچ حمایتی از گردشگری در دوران کرونا نشده، گفت: متاسفانه پایین بودن ارزش تسهیلات مربوط به گردشگری، هیچ تاثیری در حفظ و احیای این زیرساخت ها نداشته و همین مشکل نیز حتی از سوی بانک ها مورد توجه قرار نگرفته و مصوبات در این باره اجرایی نشده است.

لزوم برنامه ریزی برای جذب هدفمند گردشگران پساکرونایی

اکبرپور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه کویر مهمترین برند یزد در جذب گردشگران است، گفت: گردشگرانی که با اشتیاق دیدن کویر به یزد سفر می کنند، بومگردی ها را نیز در کنار سایر جاذبه های استان مدنظر قرار می دهند، چرا که این زیرساخت ها در روستا و محلات قدیمی با فرهنگ و سنتهای مردم درآمیخته است.

وی تعطیلی کمپ های کویری را موثر در استقبال نکردن گردشگران از بومگردی ها برای اقامت مطرح کرد و اضافه نمود: جاذبه های گردشگری یزد صرفا تفریحی نیستند و در اغلب موارد قابلیت هایی مانند درمان و سلامتی آنها منجر به جذب گردشگران می شود.

رئیس جامعه بومگردی های استان در خاتمه گفت: شن درمانی و تاثیر بر تقویت روحیه گردشگران از دیگر عواملی است که نه تنها در جاذبه هایی مانند کویر مغفول مانده بلکه باید به مردم شناسانده شود و جذب گردشگران بویژه در دوران پساکرونا هدفمندتر انجام شود.

منبع: همگردی
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1433

به "تاکید بر ساماندهی تعطیلات برای رونق مجدد گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید بر ساماندهی تعطیلات برای رونق مجدد گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید