پراگ، جمهوری چک

به گزارش مجله عکسها، پراگ پایتخت جمهوری چک و ارزشمندترین شهر تاریخی این کشور است. در سال 1992، مرکز تاریخی این شهر به مساحت 866 هکتار در لیست میراث جهانی فرهنگی و طبیعی یونسکو ثبت شد. پراگ کلکسیون منحصر به فردی از مقبره های تاریخی دارد که به همراه سراسر شهر، زیر سلطه شکوه و عظمت قلعه پراگ قرار گرفته اند. این قلعه نمایشگر تمام سبک ها و نهضت های هنری زمان خود می باشد. مرکز تاریخی شهر بر روی سواحل دو طرف رود مولداو (Vltava) واقع شده و از 6 قسمت تشکیل شده - این مناطق مستقل در قرن 18 یکپارچه شده بودند.

پراگ، جمهوری چک

جمهوری چک کشوری قاره ای است که در نیم کره شاقتصادی و در منطقه ای معتدل واقع شده. آب و هوای جمهوری چک معمولا معتدل و ملایم است اما در طول سال بسیار متغییر است. تفاوت زاویه تابش خورشید در طول سال باعث می شود که فصولی متفاوت با آب و هوا و بارندگی متفاوت در این کشور پدید بیاید. همانند سایر مناطق معتدل واقع در نمیکره شاقتصادی زمین، در کشور چک نیز سال با زمستانی سرد آغاز می شود و با فصل معتدل بهار، فصل گرم تابستان و سپس فصل خنک پاییز دنبال می شود.

با وجودی که شهر پراگ تاریخ آشفته ای داشته، اما در سال های اخیر فرایند پیشرفت آن پایدارتر و مستحکم تر بوده است. صنعت رو به رشد توریسم در کنار اقتصاد پایدار این شهر باعث شده است که شهفرایندانش نسبت به سایر مناطق کشور از شرایط اقتصادی بهتری برخوردار باشند. در پراگ نرخ بی کاری در حداقل است، فروشگاه ها مملو از اجناس هستند و نماهایی که تا یک دهه پیش در مرز فروپاشی بودند، امروزه بازسازی شده اند. مراکز خرید عظیم جدید و سینماهای چند وجهی در هر گوشه ای از شهر نمایان می شوند. همچنین ساختمان های عظیم و جدیدی برای وقایع ورزشی و اتفاقات مشابه در دست ساخت هستند. سیستم متروی شهر نیز در حال گسترش است و سیستم جدیدی هم برای جلوگیری از وقوع سیل در شهر نصب شده است.

زبان رسمی پراگ، زبان چکی می باشد و اکثر ساکنین آن درک ابتدایی و گاها پیشرفته تری از زبان های انگلیسی و آلمانی دارند. بنابراین در هتل ها، رستوران ها، آژانس های مسافرتی، اماکن تاریخی و بسیاری از فروشگاه ها و مناطقی که نیازمند سرویس دهی هستید، می توانید منظور خود را به انگلیسی یا آلمانی و در مواردی استثنایی به فرانسوی تفهیم نمایید.

منبع: لست سکند
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 649

به "پراگ، جمهوری چک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پراگ، جمهوری چک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید