اپل کارمند اخراجی گوگل را به خدمت گرفت

به گزارش مجله عکسها، اپل یکی از کارمندان اخراجی گوگل در حوزه هوش مصنوعی را که به علت اعتراض در مورد اهمیت مقابله با تبعیض های جنسیتی و نژادی اخراج شده بود، به خدمت گرفت.

اپل کارمند اخراجی گوگل را به خدمت گرفت

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از انگجت، فرد اخراجی استخدام شده توسط اپل سامی بنگیو نام دارد و به دنبال اخراج دو محقق زن گوگل در حوزه هوش مصنوعی، وی از آنان دفاع کرد که در نهایت باعث شد او نیز مجبور به ترک گوگل بعد از 14 سال گردد.

بنگیو قرار است یک واحد تحقیقاتی جدید را در اپل اداره کند که بر روی مقوله هوش مصنوعی متمرکز خواهد بود. علت اخراج وی از گوگل این بود که دو محقق زن گوگل در حوزه هوش مصنوعی به نام های تیمنیت گبرو و مارگارت میشل در پژوهش های خود به این نتیجه رسیده بودند که گوگل در این حوزه توجهی به تنوع نژادی و جنسیتی ندارد و همین بی توجهی موجب می گردد مدل سازی ها و الگوریتم های هوش مصنوعی گوگل از دقت کافی برخوردار نباشند. در واقع گوگل مدل سازی های هوش مصنوعی خود را عمدتا با استفاده از افراد مذکر سفیدپوست انجام داده بود.

اعتراض های این دو زن به گوگل موجب اخراج آنها شد و زمانی که جامعه دانشگاهی و بعضی کارکنان گوگل به علت این اقدام اعتراض کردند گوگل در واکنش بعضی مدیران ارشد هوش مصنوعی خود و از جمله بنگیو را نیز اخراج کرد. بنگیو در آن موقع توضیح داد از دیدگاه های کارمندان زن خود حمایت می نماید و گوگل نیز در واکنش ماریان کراک را جایگزین او در تیم تحقیقاتی هوش مصنوعی کرد.

فرصت طلبی اپل و استخدام این کارمند اخراجی گوگل نشان می دهد این شرکت برنامه های زیادی برای ارائه محصولات و خدمات تازه مبتنی بر هوش مصنوعی دارد. بنگیو عضو تیم تحقیقاتی مغز گوگل هم بود و اقداماتی در زمینه نقشه برداری از مغز و تسهیل دسترسی رایانه ها به سیگنال های مغزی نیز انجام داده بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1724

به "اپل کارمند اخراجی گوگل را به خدمت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل کارمند اخراجی گوگل را به خدمت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید