انتقاد روسیه از تصمیم دادگاه انگلیس درباره ذخایر طلای ونزوئلا

به گزارش مجله عکسها، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه، اقدام دادگاه عالی انگلیس که به رهبر مخالفان دولت ونزوئلا حکم دسترسی به ذخایر طلای ونزوئلا در لندن را داده است، خطرناک خواند.

انتقاد روسیه از تصمیم دادگاه انگلیس درباره ذخایر طلای ونزوئلا

وی در ادامه گفت: در خصوص ونزوئلا و مواضع اخیر انگلیس در این زمینه بار دیگر موارد نگران کننده به وجود آمد که این امر یافتن راهکار سیاسی در این کشور بدون هرگونه دخالت خارجی را مخدوش می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: با نگرانی خاطرنشان می کنیم که تصمیم دادگاه عالی انگلیس در خصوص اینکه خوان گوایدو رهبر مخالفان را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت بشناسد و به وی اجازه دسترسی به ذخایر طلای این کشور که در بانک انگلیس نگهداری می شود را بدهد، تصمیمی مشمئزکننده است.

وی افزود: بدیهی است که در انگلیس قاضیان مستقل تنها زمانی کار می کنند که موضع آنها با دیدگاه دولت این کشور هماهنگ باشد.

زاخارووا گفت: ما با علاقه فراوان استدلال های حقوقی دادگاه عالی انگلیس را مطالعه می کنیم اما از قرار معلوم این چنین استدلال هایی وجود ندارد. دادگاه انگلیس زمانی که موضوع مصلحت سیاسی مطرح می شود، سکوت می کند.

دادگاه عالی انگلیس روز پنجشنبه با صدور حکمی جنجالی درباره پرونده دادخواست بانک مرکزی ونزوئلا برای استرداد 800 میلیون پوند از طلای متعلق به کاراکاس، خوان گوایدو رهبر مخالفان را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا و صاحب این اندوخته معرفی کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1197

به "انتقاد روسیه از تصمیم دادگاه انگلیس درباره ذخایر طلای ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد روسیه از تصمیم دادگاه انگلیس درباره ذخایر طلای ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید