امیر حسینی: الان زمان انتقاد از کولاکوویچ نیست

به گزارش مجله عکسها، پاسور سابق تیم ملی والیبال ایران می گوید: والیبال ایران به دلیل تغییر تفکرات در فدراسیون و از دست رفتن زمان، در مقایسه با سایر تیم های نامی جهان پیشرفت نکرده است.

امیر حسینی: الان زمان انتقاد از کولاکوویچ نیست

امیر حسینی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران منطقه خراسان، در مورد شرایط کنونی تیم ملی والیبال ایران اظهار کرد: در حال حاضر ترکیب خوبی از بازیکنان در تیم ملی داریم. در کنار بازیکنان باتجربه، بازکنان جوان خوبی در تیم ملی هستند که چندین سال است در لیگ برتر حضور دارند. اگر تدارکات خوبی ببینیم، فکر می کنم نتیجه خوبی در المپیک کسب کنیم.

وی در مورد بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی گفت: با توجه به برنامه ای که فدراسیون و کولاکوویچ برای تیم ملی و آینده تیم دارند، افراد لایقی به تیم ملی دعوت شده اند. گلایه و اعتراض نسبت به عدم دعوت به تیم ملی همیشه هست، اما باید ببینیم چرا کولاکوویچ برخی از بازیکنان را به تیم ملی دعوت نکرده است. نسبت دادن دست های پشت پرده و این قبیل مسائل به لیست تیم ملی زیبا نیست.

پاسور سابق تیم ملی والیبال ایران ادامه داد: لیگ ملت های والیبال را نباید خیلی جدی بگیریم و از آن به عنوان بازی های تدارکاتی باید استفاده کنیم. با شرایطی که کشور در حال حاضر دارد، این بازی ها، بهترین بازی های تدارکاتی برای تیم ملی محسوب می شود. فکر می کنم اگر فشار را از دوش کولاکوویچ و فدراسیون والیبال برداریم، می توانیم تیم خوب و آماده ای را برای انتخابی المپیک مهیا کنیم.

حسینی اضافه کرد: لیگ ملت های والیبال هر سال برگزار می شود، اگر دقت کرده باشید، تعدادی از تیم های خوب دنیا هم با تیم اصلی شان در این مسابقات حاضر نمی شوند و نگاه شان به بازیکنان جوان است. نباید به این قضیه فکر کنیم که باید در لیگ ملت ها حتماً نتیجه بگیریم. نتیجه دریافت در لیگ ملت ها خوب است، اما با وضع فعلی و نبود حتی یک بازی تدارکاتی، موفقیت در انتخابی المپیک خیلی مهم تر از بازی هایی است که هر سال برگزار می شود.

پاسور سابق تیم ملی والیبال ایران گفت: باید واقع بین باشیم. ما فقط کنار ایستاده ایم و تیم ملی را مورد ارزیابی قرار می دهیم. تیم ما تیم بسیار خوبی است و نتیجه دریافت در المپیک و هر تورنمنتی دور از دسترس نیست، اما نظرم این است که با شرایط موجود راهیابی به المپیک وآینده نگری برای جوانان تیم ملی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی در ادامه در رابطه با تاخیر طولانی در برگزاری انتخابات فدراسیون مطرح نمود: بلاتکلیفی فدراسیون صد درصد به تیم ملی ضربه خواهد زد. چندین فدراسیون ورزشی نیز در بلاتکلیفی به سر می برند. فکر می کنم تکلیف فدراسیون باید هرچه زودتر تعیین شود.

امیر حسینی ادامه داد: افشین داوری نیز در این مدت نشان داده که لیاقت و توانایی ریاست بر فدراسیون را دارد. رییس آینده فدراسیون باید با یک برنامه ریزی خوب بیاید، تا برنامه ای که از زمان یزدانی خرم آغاز و در دوره داورزنی استمرار داشته را پیش ببرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا والیبال ایران افت کرده یا نه، گفت: به نظرم والیبال در تمام دنیا در حال پیشرفت است، اما ایران در سال های اخیر پیشرفت کمتری نسبت به سایرین داشته است. ما زمان را از دست داده ایم و تفکرات مان مدام تغییر کرده است. در زمان کولاکوویج فدراسیون سه رییس به خود دید. این موضوع به هر تیم یا رشته ورزشی آسیب می زند. یزدانی خرم 17 سال رییس فدراسیون بود و تمام کارهایی که برنامه ریزی کرده بود را یک به یک انجام داد و والیبال ما را از سطح دو آسیا به سطح یک آسیا رساند. داورزنی نیز آن را به سطح یک دنیای ارتقا داد. یزدانی خرم و داورزنی با ثباتی که در فدراسیون داشتند، چندین سال سوار کار بودند و با ایده و نیروی کار جدید توانستند نتیجه خوبی بگیرند.

پاسور سابق تیم ملی والیبال ایران شرح داد: پس از داورزنی، احمد ضیایی فقط یک سال رییس فدراسیون بود و برای تحقق اهدافش فرصتی پیدا نکرد. کار از دست ضیایی در رفت و برنامه هایی که در نظر داشت پیاده کند به مرحله اجرا نرسید. حتی لیگ برتر سال 97 نیز، لیگ بی کیفیتی شد. متاسفانه سر همین مسائل، لیگ خوبی نداشتیم. با آمدن داوری با تجربه ها و پیشکسوتان والیبال پای کار آمدند.

وی گفت: از آنجا که خودم مشهدی هستم و افشین داوری هم مدتی ریاست اداره تربیت بدنی خراسان رضوی را برعهده داشته، شناخت خوبی از او دارم. این که می گویند داوری والیبالی نیست، درست نیست. داوری از هیات والیبال شهرستان درگز خراسان رضوی کارش را آغاز کرد. حتی وقتی به مشهد آمد، والیبال و تیمداری مشهد در لیگ برتر را آغاز کرد.

حسینی در مورد نقدها برخی از اهالی والیبال از کولاکوویچ گفت: الان زمان انتقاد از کولاکوویچ نیست. زمانی که کولاکوویچ گزینه سرمربی گری تیم ملی بود باید مورد انتقاد قرار می گرفت. اگر یک چوب خشک را بر سر یک تیم قرار دهیم، باید حمایتش کنیم تا کار خودش را انجام دهد. نقدها، باید پیش از انتخابات باشد. اگر من منتقدم، باید از قبل روی کولاکوویچ شناخت پیدا می کردم و پیش از انتخاب او انتقاد می کردم، اما در حال حاضر که کولاکوویچ سرمربی تیم ملی است، باید حمایتش کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 268

به "امیر حسینی: الان زمان انتقاد از کولاکوویچ نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیر حسینی: الان زمان انتقاد از کولاکوویچ نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید