استادان مجرب در رشته روزنامه نگاری کم هستند

به گزارش مجله عکسها، یک استاد ارتباطات گفت: متاسفانه در ایران به رشته روزنامه نگاری پرداخته نشده است، چراکه استادان مجرب در این رشته بسیار کم هستند.

استادان مجرب در رشته روزنامه نگاری کم هستند

زهرا منوچهرآبادی در گفت وگو با مجله عکسها، اظهار کرد: علی رغم وجود مجله عکسها توانمند در حوزه های مختلف و نیز تعداد قابل ملاحظه ای از فارغ التحصیلان رشته روزنامه نگاری، متاسفانه این قشر از جامعه صندلی مطلوب و واقعی ندارند و باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرند.

او اضافه کرد: با توجه به این که دانشگاه پیغام نور مشهد بعد از تهران بیشترین دانشجوی رشته علوم ارتباطات و روزنامه نگاری را دارد و وسعت جغرافیایی، اهمیت سیاسی و مالی استان خراسان رضوی، و وجود دومین پایتخت معنوی جهان اسلام در شهر مشهد، استان را به یکی از خبرسازترین استان های کشور تبدیل نموده است. با وجود این مسائل، انتظار می رود اشتغال و فعالیت حرفه ای فعالان این حوزه وضعیت بهتری داشته باشد، اما در واقعیت این گونه نیست.

این استاد علوم ارتباطات با بیان این که روزنامه نگاری یکی از رشته های مهم در جهان است، توضیح داد: در ایران استادانی که علاوه بر داشتن سواد دانشگاهی به صورت حرفه ای در این رشته فعالیت نمایند، بسیار کم هستند.

او اعلام کرد: رشته روزنامه نگاری یک رشته کاملا عملی است که در کنار مباحث تئوری، دانشجو باید در رسانه های خبری نیز آموزش ببیند، اما متاسفانه به دلیل نبود استقبال سازمان های خبری، مطبوعات، خبرگزاری ها و حتی روابط عمومی ها از آموزش دانشجویان، فارغ التحصیلان این رشته سرخورده می شوند.

منوچهرآبادی اظهار کرد: روابط عمومی ها و رسانه های استانی باید از مجله عکسها دانش آموخته این رشته یاری بگیرند و به آن ها آموزش های لازم را بدهند تا بتوانند به عنوان عاملان توسعه اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و... فعالیت نمایند.

این استاد علوم ارتباطات درباره استقبال نکردن آقایان از این رشته دانشگاهی، اعلام کرد: آقایان در این رشته آینده و چشم اندازی برای اشتغال خود نمی بینند. درآمد پایین، فراهم نبودن زمینه فعالیت حرفه ای امن، تعطیلی و نیمه فعال بودن مطبوعات و خبرگزاری ها، ورشکستگی بسیاری از رسانه ها و سازمان های خبری خصوصی از جمله علل استقبال محدود دانشجویان مرد از این رشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 322

به "استادان مجرب در رشته روزنامه نگاری کم هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استادان مجرب در رشته روزنامه نگاری کم هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید