ارتباط اندازه مچ دست با بیماری های قلبی - عروقی !!!

به گزارش مجله عکسها، عظیم بودن مچ دست نمایانگر بروز بسیاری از بیماری های پنهان در بدن شماست و سلامت شما را همیشه تهدید می نماید.

ارتباط اندازه مچ دست با بیماری های قلبی - عروقی !!!

دانشمندان با انجام آزمایشات و مطالعاتی روی 1800 بیمار قلبی، عروقی و دیابتی دریافتند که بیش از 45 درصد آن ها دور مچ شان بیشتر از اندازه طبیعی است.

آنالیز ها نشان می دهند، بیماری قلبی، بسته شدن رگ های عروقی و بروز بیماری های عصبی علائمی دارند که گاهی با مشاهده قسمت هایی از بدن مانند مچ دست ها می توان از احتمال بروز آن ها باخبر شد.

لازم به ذکر است اگر نتوانید با دست خود مچ دست دیگرتان را بگیرید، شما در کمین بسیاری از بیماری های خطرناک هستید و با افزایش فعالیت بدنی باید به تناسب اندام برسید.

امروزه دانشمندان با مطالعه روی ساختارهای بدنی و شاخص های اندازه گیری می توانند بروز بیماری های مختلف را در فرد تشخیص دهند و این شاخص های اندازه گیری می توانند تحولی نوین در درمان بیماری ها ایجاد نمایند.

بیماریهای قلب و عروق علت اصلی مرگ و میر و از عوامل مهم ناتوانی های افراد دیابتی است . مهمترین علت پیدایش بیماریهای -قلبی -عروقی ، تصلب شراین می باشد . تصلب شراین باعث می گردد که سرخرگ های گوناگونی که به قسمتهای مختلف بدن خون می رسانند ، به تدریج سخت و تنگ گردند و توانایی آنها برای انتقال اکسیژن و مواد غذایی به سلول های بدن کاهش یابد .

عواملی هستند که موجب سریعتر شدن تصلب شراین میگردند و در صورت وجود آنها احتمال پیدایش بیماریهای قلبی و عروقی افزایش پیدا می نماید . برای پیشگیری از پیدایش بیماریهای قلبی -عروقی و مرگ و میر و ناتوانی ناشی از آنها ، باید این عوامل خطر را بشناسید و به توصیه های پزشکی لازم توجه نمایید.

عوامل خطرساز برای بیماریهای قلب و عروق عبارتند از : سن بالا، جنس مذکر، سابقه خانوادگی سکته قلبی زودرس، فشار خون بالا، افزایش چربی های خون (به ویژه کلسترول)، بیماری قندی، سیگار کشیدن، چاقی، کم تحرکی و اختلال در انعقاد خون.

با توجه به اینکه دیابت از عوامل خطر بیماریهای قلبی عروقی است و معمولا با عوامل خطر دیگر همراهی دارد (وگاهی شاید ایجاد نماینده آنها باشد مبتلایان به دیابت باید بیش از دیگران مراقب سلامت قلب و عروق خود باشند. پژوهشهای فراوان پزشکی نیز نشان داده اند که عوامل خطر قلبی -عروقی در مبتلایان به دیابت نوع 2 شایعتر است.

بیماریهای قلبی عروقی را می توان به سه گروه عمده تقسیم کرد :

* بیماریهای عروق کرونر قلب

* حوادث عروقی مغز

* بیماریهای رگهای محیطی عظیم

منبع: جام

منبع: هفت گنج
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1043

به "ارتباط اندازه مچ دست با بیماری های قلبی - عروقی !!!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط اندازه مچ دست با بیماری های قلبی - عروقی !!!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید