آکسیوس: چهارشنبه تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال می گردد

به گزارش خبرنگاران، پایگاه خبری آکسیوس به نقل از 2 منبع وابسته به دولت واشنگتن از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای اعمال تحریم های جدید بر بخش دیگری از اقتصاد ایران اطلاع داد.

آکسیوس: چهارشنبه تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال می گردد

انتظار می رود موج جدید تحریم ها روز چهارشنبه همزمان با نخستین سالگرد پشت پا زدن ترامپ به برجام، اعلام گردد حال آنکه معین نیست چه بخش از اقتصاد ایران هدف آن خواهد بود.

این در حالی است که وال استریت ژورنال هفته گذشته مدعی شد ترامپ بعد از نفت سراغ محدود کردن معاملات دلاری ایران می رود تا فروش محصولات پتروشیمی را تحت الشعاع قرار دهد حال آنکه به ادعای اکسیوس، تحریم های تدارک دیده شده برای هفته جاری می تواند ماهیتی متفاوت داشته باشد.

ادعا می گردد که هدف دولت ترامپ، محروم کردن ایران از ذخایر اقتصادی است حال آنکه همزمان خواستار ممانعت از تنوع بخشی به اقتصاد این کشور نیز هست.

اکسیوس حتی مدعی شد که دولت ترامپ انتظار دارد سناریوی پیش رو 3 نتیجه ممکن را در پی داشته باشد که عبارتند از واداشتن ایران به بازگشت به میز مذاکره و حصول توافق هسته ای باب میل آمریکا، تهی کردن دست ایران به گونه ای که رهبران آن درباره نحوه اختصاص هزینه ها دوراندیش تر رفتار نمایند و نهایتاً تحقق خیال باطل تغییر نظام در ایران آنگونه که باب میل جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید است!

این در حالی است که به گفته منابع مطلع، دولت آمریکا از ماهیت غیرقابل پیش بینی واکنش ایران مطلع و از بابت مسائل امنیتی نگران است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 260

به "آکسیوس: چهارشنبه تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آکسیوس: چهارشنبه تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید