9 کشوری که تابه حال اسمشان را نشنیده اید!

به گزارش مجله عکسها، با وجود تقریبا 200 کشور در سطح دنیا، شما باید خوره جغرافی باشید تا درباره همه این کشور ها شناخت و اطلاعات کافی داشته باشید، اما آشنایی با اسم همه آن ها و این که حداقل یک بار به گوش تان خورده باشد، انتظار غیرمعقولی به نظر نمی رسد! 200 کشوری که هر کدامشان برای خودشان تاریخی پر فراز و نشیب، فرهنگ و آداب و رسومی خاص، جغرافیایی جذاب و زیبایی های طبیعی منحصر به فردی دارند که دانستن در باره آن ها می تواند برای ما جذاب و هیجان انگیز باشد.

9 کشوری که تابه حال اسمشان را نشنیده اید!

کشور هایی که بعضی هایشان نه خیلی کوچک هستند و نه خیلی دورافتاده. مثلا یکی از همین کشور ها که در پرونده امروز با آن آشنا خواهید شد، در قلب اروپاست، اما یا اسمش را نشنیده اید یا اگر شنیده باشید، هیچ اطلاعاتی درباره کشورش ندارید! در این بین، بعضی از این کشور ها هم آن قدر دورافتاده هستند که رسیدن به آن ها بسیار سخت است، اما کسانی که حس ماجراجویانه بالایی دارند و البته تعدادشان زیاد نیست، نمی توانند از زیبایی های بی نظیر و طبیعت بکر و منحصر به فرد این کشور ها صرف نظر نمایند.

در پرونده امروز سعی نموده ایم درباره تعدادی از کشور های ناشناخته جهان بگوییم، سرزمین هایی که بعضی از آن ها طبق گزارش سال 2019 سازمان جهانی توریسم، توریست زیادی نداشته اند یا سرعت رشدشان برای جذب توریست فقط در چند سال اخیر زیاد بوده است. سرزمین هایی که ممکن است شما حتی از این که چنین کشور هایی در جهان وجود دارند، بی اطلاع باشید.

سان مارینو

دارای قدیمی ترین قانون اساسی جهان

کدام قاره؟ اروپا

جمعیت: 30 هزار نفر

کشور کوچک و کمتر شناخته شده سان مارینو تنها 61 کیلومتر مربع مساحت دارد و با جمعیت 30 هزار نفری اش، پنجمین کشور کوچک جهان است. سن مارینو نیز یکی از زیباترین نقاطی است که می توانید در اروپا ببینید. این کشور با وجود سه قلعه قرون وسطایی زیبا که بر بالای چشم انداز زیبایی از کوه تیتانو قرار دارند، اولین کشور با حکومت جمهوری در جهان شناخته می گردد.

قانون اساسی سان مارینو که در سال 1600 میلادی تدوین شده، قدیمی ترین قانون اساسی ملی در جهان است که هنوز هم اجرا می گردد. قدم زدن در خیابان های سنگی و باریک پایتخت سان مارینو باعث می گردد، احساس کنید یک قدم در تاریخ به عقب برگشته اید. یک واقعیت جالب دیگر درباره سان مارینو این است که تعداد وسایل نقلیه و همین طور تعداد توریستانی که هر سال به این کشور سفر می نمایند، از جمعیت آن بیشتر است!

سنت وینسنت و گرنادین ها

بهترین جزیره جهان برای ماه عسل

کدام قاره؟ آمریکا

جمعیت: 117 هزار نفر

سنت وینسنت و گرنادین ها یک کشور جزیره ای کوچک در دریای کارائیب است که از بیش از 32 جزیره کوچک خیره نماینده تشکیل شده، اما جمعیت کشور فقط در 9 جزیره از این جزایر ساکن هستند. سواحل سنت وینسنت و گرنادین ها عمدتاً با سه نوع ماسه به رنگ های طلایی، سیاه و سفید پوشیده شده اند که از آن ها برای مقاصد صنعتی از جمله ساخت جاده نیز استفاده می گردد. یکی از جزایر سنت وینسنت که ماستیک نام دارد، به طور خصوصی در اختیار کنسرسیومی از مالکان زمین است.

این کنسرسیوم جزیره را به مسافرانی که توانایی پرداخت اجاره بهایی بین 20 تا 100 هزار دلار در هفته داشته باشند، اجاره می دهد. در این کشور کوچک بیش از 28 هزار و 360 وسیله نقلیه (258 دستگاه برای هر هزار نفر جمعیت) و بیش از 829 کیلومتر جاده آسفالت شده (001/0 درصد از کل جاده های جهان) وجود دارد. جالب است بدانید که حداکثر سرعت مجاز در جاده های سنت وینسنت و گرنادین ها، 48 کیلومتر بر ساعت است. سنت وینسنت و گرنادین ها به عنوان بهترین مکان برای مراسم عروسی و ماه عسل شناخته می گردد. این کشور در سال های 2007 و 2008 جایزه جهانی بهترین جزیره ماه عسل سال را دریافت کرد.

نائورو

کشوری بدون پایتخت

کدام قاره؟ اقیانوسیه

جمعیت: 12 هزار نفر

جمهوری نائورو کوچک ترین کشور جزیره ای جهان است که در منطقه میکرونزی قاره اقیانوسیه قرار گرفته است. نائورو 30 کیلومتر جاده و یک راه آهن 5 کیلومتری و فقط دو هتل دارد. این کشور کوچک چاق ترین کشور جهان شناخته می گردد، زیرا 95 درصد از جمعیت 10 هزار نفری آن درصدی از چاقی را دارا هستند. نائورو یکی از کشور های شناخته نشده ای است که کمترین میزان بازدیدگان نمایندگان در جهان را در سال به خود اختصاص داده است.

به عنوان مثال در سال 2011 فقط 200 توریست از این کشور بازدید کردند. به دلیل وجود معادن فراوان فسفر، نائورو در دهه 1960 ثروتمندترین کشور جهان شناخته می شد، اما هم اکنون یکی از فقیرترین کشور های جهان است و نرخ بیکاری در آن بالای 80 درصد است. دور تا دور نائورو را صخره های مرجانی فراگرفته اند به همین دلیل این کشور هیچ بندری ندارد. نائورو همچنین مرز زمینی مشترک و پایتخت رسمی ندارد و یارن عظیم ترین شهر این کشور و مقر مجلس آن است.

لیختن اشتاین

ناشناخته، اما در قلب اروپا

کدام قاره؟ اروپا

جمعیت: 38 هزار نفر

این کشور کوچک، اما جذاب با آن که در قلب اروپا واقع شده در فهرست کشور هایی قرار گرفته است که سالانه کمترین میزان توریست را دارند. شاید یکی از دلایلش این باشد که لیختن اشتاین هیچ فرودگاهی ندارد. با این حال این کشور کوچک آن قدر جذاب است که نمی توان همه جاذبه های آن را از قلعه ها و کوه ها گرفته تا موزه ها و رستوران های پنج ستاره اش در یک فهرست گنجاند.

این کشور پادشاهی که حاکم آن یک شاهزاده است، تنها کشوری است که به طور کامل در کوه های آلپ واقع شده و یکی از امن ترین کشور های جهان به شمار می آید. آخرین قتل در لیختن اشتاین که ثروتمندترین کشور جهان نیز هست، در سال 2014 به دلیل اختلاف بین مدیرعامل بانک و یک کارمند اجرا شده که مورد بسیار نادری بوده است.

هر سال در روز ملی لیختن اشتاین، شاهزاده حاکم بر این کشور و پسرش، همه مردم را به قلعه فادوتس در پایتخت این کشور دعوت می نمایند و پذیرایی باورنکردنی از آن ها با سرو انواع خوردنی ها و نوشیدنی ها، صورت می گیرد. لیختن اشتاین که فراوری نماینده 20 درصد از دندان های مصنوعی جهان است در سال 2011 به طور کامل قابل اجاره دادن بود. جالب است بدانید این کشور 38 هزار نفری، آن قدر کوچک است که می توانید ظرف یک روز از همه دیدنی های آن بازدید کنید و تقریبا در همه خیابان های اصلی اش قدم بزنید.

کوراسائو

خوش رنگ ترین کشور جهان

کدام قاره؟ آمریکا

جمعیت: 134 هزار نفر

جزیره زیبای کوراسائو یکی از جذاب ترین جزایر منطقه هند غربی است. این کشور که پایتخت آن ویلمستاد نام دارد، یکی از خوش رنگ ترین کشور ها در منطقه کارائیب است. رنگ ساختمان های این کشور (با توجه به تاریخ و مالکیت گذشته این جزیره) الهام گرفته از ساختمان های هلندی است. بیشتر خانه ها به رنگ زرد روشن، قرمز، نارنجی و دیگر رنگ های روشن هستند.

کوراسائو ممکن است کشور شناخته شده ای روی کره زمین نباشد، اما به داشتن غواصانی که در اعماق دریا مهارت دارند، مشهور است. یکی از بهترین مناطق غواصی در این جزیره، جایی به نام جنگل قارچ است که بیشتر به یک مرجان زیرآبی قارچی شکل شباهت دارد! در این جزیره کوچک مردمانی از 65 ملیت مختلف زندگی می نمایند. به همین دلیل بیشتر بومیان این منطقه دست کم به چهار زبان مختلف صحبت می نمایند. آب نوشیدنی مردم کوراسائو آب دریای تصفیه شده است و در سراسر این جزیره آب شیر مستقیماً از دریا تقطیر می گردد که برای نوشیدن کاملا بی خطر است.

تووالو

یک رستوران برای 11 هزار نفر

کدام قاره؟ اقیانوسیه

جمعیت: 11 هزار نفر

تووالو با جمعیتی کمتر از 11 هزار نفر و مساحتی حدود 26 کیلومتر مربع، کم جمعیت ترین کشور و سومین کشور کوچک جهان است. این مجمع الجزایر بسیار زیبا که گفته می گردد شبیه ترین نقطه به بهشت در روی زمین است، کمترین میزان بازدید نماینده را در سراسر جهان دارد. تووالو تماماً مسطح است و هیچ نقطه ای با ارتفاعی بیش از 5/4 متر در آن وجود ندارد. به همین دلیل مسئله گرم شدن جهانی به معضلی مهم برای این کشور تبدیل شده است.

در تووالو هیچ رودخانه ای جریان ندارد، به همین دلیل زندگی مردم حتی برای آب آشامیدنی به آب باران وابسته است. جالب است بدانید که در مجمع الجزایر تووالو فقط یک هتل و یک مسافرخانه واقعی وجود دارد که تنها رستوران های این کشور نیز به شمار می آیند. تووالو همچنین فقط یک مدرسه ابتدایی و یک دبیرستان دارد. همچنین هیچ آرامستانی در تووالو وجود ندارد و مردم مردگان شان را در حیاط خانه شان دفن می نمایند. نکته جالب دیگر درباره تووالو این است که هیچ گونه کارت اعتباری در این کشور مورد استفاده قرار نمی گیرد و فقط پول نقد در معاملات اعتبار دارد.

سنت لوسیا

چشم در چشم با آتشفشان ها

کدام قاره؟ آمریکا

جمعیت: 173 هزار نفر

این کشور جزیره ای کوچک در دریای کارائیب و شمال کشور سنت وینسنت و گرنادین ها قرار گرفته است. کشور 173 هزار نفری سنت لوسیا به کوه های آتشفشانی و دریای فیروزه ای رنگش معروف است. زمین های آتشفشانی و کوهستان هایی با دره های وسیع حاصلخیز و سواحل شنی بسیار زیبا این منطقه را به سرزمینی دیدنی تبدیل نموده است. زمین شناسی شگفت انگیز سنت لوسیا به گونه ای است که بازدید نمایندگان از آتشفشان ها می توانند به راحتی به چشمه های آتشفشانی گوگرد نزدیک شوند و از نزدیک شاهد قدرت خارق العاده طبیعت باشند. آبشار های الماس یکی دیگر از شگفتی های طبیعی سنت لوسیا هستند.

آب این آبشار ها غنی شده با مواد معدنی است. چند متر بالاتر از این آبشار ها می توان منظره بسیار زیبایی را که از تلفیق بخار آبشار ها با بخار آتشفشان ها ایجاد می گردد، شاهد بود. عظیم ترین جشنواره سنت لوسیا، جشنواره جاز است که در ماه می میلادی برگزار می گردد و نوازندگان از سراسر جهان در آن شرکت می نمایند. فرودگاه هوانورا تنها فرودگاه سنت لوسیاست که بیشتر، پرواز های تجاری در آن صورت می گیرد به همین دلیل بسیاری از توریستان از طریق کشتی به این کشور سفر می نمایند. از نکات جالب توجه درباره مردم سنت لوسیا این است که بسیاری از آن ها تا سنین میان سالی ازدواج نمی نمایند.

بلیز

مقصدی جذاب برای غواص ها

کدام قاره؟ آمریکا

جمعیت: 82 هزار نفر

بلیز کم جمعیت ترین و کوچک ترین کشور منطقه آمریکای مرکزی به شمار می آید. زیبایی های طبیعی این کشورِ کمتر شناخته شده، آن را به طور فزاینده ای به مقصد توریستان تبدیل نموده است. جنگل ها، آبشارها، غار ها و بقایای باقی مانده از مایا ها که اقوام اولیه ساکن در این منطقه بوده اند از دیدنی های جذاب بلیز به شمار می آیند. گفته می گردد 900 مکان باقی مانده از مایا ها در این کشور کوچک وجود دارد و بلندترین ساختمان این کشور هم یک معبد مایاست! بلیز زیستگاه بعضی از جذاب ترین و مسحور نماینده ترین حیوانات وحشی منطقه آمریکای مرکزی نیز هست.

همچنین شگفت انگیزترین پدیده آبی جهان که گودال آبی بلیز نامیده می گردد در 70 کیلومتری شهر بلیز واقع شده و لقب عمیق ترین دریای جهان را به خود اختصاص داده است. این گودال زیبا که عمری چند هزار ساله دارد، از جمله مکان های معروفی است که در سال، غواصان زیادی را برای ماجراجویی و شنا به خود جذب می نماید.

سیشل

مقر دزدان دریایی

کدام قاره؟ آفریقا

جمعیت: 94 هزار نفر

گفته می گردد سیشل دارای شگفت انگیزترین منابع طبیعی جهانست. این کشور زیبا با آب های عمیق آبی رنگ، سواحل شنی سفید و موجودات دریایی عجیب و نادر خود به مقصدی برای گذراندن تعطیلات سلبریتی ها و افراد مشهور تبدیل شده است. جمهوری سیشل که در مجموع از 115 جزیره تشکیل شده در اقیانوس هند و در حدود 1500 کیلومتری سواحل شرقی آفریقا واقع است و کمترین جمعیت را در بین کشور های مستقل آفریقا داراست.

ویکتوریا پایتخت سیشل، کوچک ترین پایتخت جهان است و شما می توانید در کمتر از یک روز تمام شهر را پیاده طی کنید. تقریبا نیمی از مساحت این کشور را پارک های ملی و مناطق حفاظت شده تشکیل می دهد که یک رکورد جهانی محسوب می گردد. جالب است بدانید که این کشور زیبا در قرن 7 میلادی مقر دزدان دریایی بوده و اولین ساکنان آن در قرن هجدهم در این جزایر سکونت گزیده اند.

منبع: گردشبان
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1251

به "9 کشوری که تابه حال اسمشان را نشنیده اید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 کشوری که تابه حال اسمشان را نشنیده اید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید