آموزش و پرورش زیرساخت و زیربنای آموزش عالی است

به گزارش مجله عکسها، تهران (پانا) - رئیس موسسه پژوهش و برنامه ریزی وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت توسعه همفکری و همکاری های علمی دوجانبه و پاسخگویی به مهم ترین ضرورت های جامعه و نیز زمینه های مشترک در مأموریت ها می تواند گره گشای بسیاری از مسائل آموزش و پرورش و بعلاوه آموزش عالی کشور باشد.

آموزش و پرورش زیرساخت و زیربنای آموزش عالی است

علی باقر طاهری نیا اظهار کرد: شورای عالی آموزش و پرورش اتاق فکر نظام تعلیم و تربیت کشور است که قوانین و مقررات مورد احتیاج آن در این شورا تهیه، تدوین و تصویب می گردد.

طاهری نیا گفت: با توجه به شناختی که از شورای عالی و آموزش و پرورش دارم، این واحد تحت نظام مطالعات پشتیبان که در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها نقش موثری دارد، می تواند منشا اثر زیادی برای آن باشد.

وی ابراز داشت: ما آمادگی همکاری و تفاهم با آموزش و پرورش را داریم چون آموزش و پرورش زیرساخت و زیر بنای آموزش عالی است هر چه این زیرساخت محکم و مبتنی بر یافته ها و پژوهش های علمی و آموزشی باشد، می تواند در توسعه و کارآیی نظام آموزش عالی نقش مهم و موثری را ایفا نماید.

طاهری نیا با اشاره مهم ترین محورهای همکاری فیمابین اعلام کرد: از جمله محورهایی که می تواند باعث همکاری و استفاده از امکانات و زیرساخت های طرفین گردد، برگزاری همایش ها و نشست های علمی، دوره های آموزشی مرتبط ملی و بین المللی، بهره مندی از فرصت های مطالعاتی، اجرای مشترک طرح های تحقیقاتی، تألیف یا ترجمه کتب و مقالات مرتبط با احتیاجهای علمی طرفین، ارایه مشاوره های علمی - پژوهشی و... می باشد.

رئیس موسسه پژوهش و برنامه ریزی وزارت علوم در انتها گفت: باید با شناسایی محورها و ماموریت های مشترک بتوانیم از ظرفیت های هر دو دستگاه به نحو مطلوبی برای پیشبرد اهداف آموزشی و تربیتی کشور استفاده کنیم.

گفتنی است در این نشست معاونان دبیرکل شورای عالی و موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی، دیدگاهها و نظرات خود را درباره نحوه همکاری و تعامل فیمابین را بیان کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 خرداد 1401 بروزرسانی: 28 خرداد 1401 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2170

به "آموزش و پرورش زیرساخت و زیربنای آموزش عالی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش و پرورش زیرساخت و زیربنای آموزش عالی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید