5 نکته مهم نگهداری از گیاهان آپارتمانی در زمستان

به گزارش مجله عکسها، در فصل زمستان گیاهان آپارتمانی با چالش های بسیار زیادی روبرو می شوند.

5 نکته مهم نگهداری از گیاهان آپارتمانی در زمستان

در زمستان روزها کوتاه تر شده اند و نور کمتری را دریافت می نمایند. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان روش های نگهداری از گیاهان در زمستان می پردازیم.

نگهداری از گیاهان در زمستان

در ادامه به شما خواهیم گفت در فصل زمستان چگونه از گیاهان آپارتمانی مراقبت کنید و چگونه شرایط ایده آل زمستانی را برای رشد گیاهان ایجاد کنید.

برنامه ریزی برای آبیاری روزانه

در زمستان گیاهان احتیاج به آب کمتر اما منظم دارند. آبیاری بیش از حد باعث می گردد ریشه گیاهان دچار پوسیدگی می شوند. گیاهان در زمستان رشد کمتری دارند.

در زمستان هوای منزل گرمتر است به همین دلیل سطح خاک زودتر خشک می گردد. با کمی زیر و رو کردن خاک مطمئن باشید که سطح زیرین خاک هم خشک شده و گیاه احتیاج به آبیاری دارد.

داشتن رطوبت بیشتر گیاهان از روش های نگهداری از گیاهان در زمستان

در زمستان رطوبت منزل کم می گردد. برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی در زمستان تنها به 50 درصد رطوبت احتیاج دارید. این درحالی است که رطوبت منازل در زمستان 10 تا 20 درصد است. برترین شیوه برای تامین رطوبت مورد احتیاج گیاهان خانگی، استفاده از یک دستگاه بخور است. دستگاه بخور را در نزدیکی گیاهان روشن کنید تا گیاهان تان رطوب را به راحتی جذب نمایند. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب این ایده ها در چیدمان منزل قدیمی شده اند سر بزنید.

دمای اتاق را کمتر کنید

اگر دمای منزلتان را کمتر کنید گیاهان آپارتمانی حال بهتری خواهند داشت. نگهداری از گیاهان آپارتمانی در زمستان باعث می گردد که در مصرف انرژی هم صرفه جویی کنید. بهتر است برای نگهداری گیاهان آپارتمانی در زمستان آن ها را از وسایل گرمایشی مانند بخاری، اسپیلیت و شوفاژ دور نگه دارید.

با کمبود خورشید چه کنیم؟

در طول روز به مقدار آفتابی که به خانه شما می آید دقت کنید. کدام نقطه بیشترین نور را دریافت می نماید؟ کدام نقطه از منزلتان برای مدت زمان طولانی تری از نور خورشید بهرمند می گردد؟ این نقطه مکان مناسبی برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی خواهد بود.

تعویض گلدان در زمستان کار درستی است؟

برترین زمان تعویض گلدان اوایل بهار تا اوایل تابستان می باشد که گیاه می خواهد دوران رشد خود را آغاز کند، اما تجربه ثابت نموده است که برای بیشتر گیاهان آپارتمانی زمان تعویض گلدان چندان تفاوتی نمی نماید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با لباس های قدیمی خود فرش بدوزید +ویدیو را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 23 دی 1401 بروزرسانی: 23 دی 1401 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2294

به "5 نکته مهم نگهداری از گیاهان آپارتمانی در زمستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 نکته مهم نگهداری از گیاهان آپارتمانی در زمستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید