کاهش دادن اثر آسیب و زیان بیماری PKU در بچه ها

به گزارش مجله عکسها، بعضی از بیماری ها را می توان با تغذیه ناسب و مراقبت های خاص از بروز آن جلوگیری کرد. یکی از این بیماری ها PKU بچه ها است. این بیماری بر اثر ازدیاد و یا کمبود بعضی مواد مورد احتیاج بدن بوجود می آید.

کاهش دادن اثر آسیب و زیان بیماری PKU در بچه ها

تغذیه برترین راه برای پیشگیری از بیماری های بچه ها

چکیده

بعضی از بیماری ها را می توان با تغذیه ناسب و مراقبت های خاص از بروز آن جلوگیری کرد. یکی از این بیماری ها PKU بچه ها است. این بیماری بر اثر ازدیاد و یا کمبود بعضی مواد مورد احتیاج بدن بوجود می آید.

تعداد کلمات 3570/ تخمین زمان مطالعه 18 دقیقه

مترجم: میثم نریمانی

می توان از بسیاری از نارسایی های عصبی که به وسیله فنیل کتونوری اختلال ژنتیکی (PKU) ایجاد می گردد، به وسیله مراقبت های اولیه دقیق، کامل و مداوم جلوگیری کرد.

بدن انسان ها به طور نرمال و معمولی پروتئین هایی مانند گوشت مرغ و پنیر را به آمینو اسیدها تجزیه می نماید، بعد آنزیم ها را به این اسیدهای آمینه اضافه می نماید و سپس از آن چه که به دست آمده، برای عملکرد بهتر بدن، رشد و ترمیم استفاده می نماید.

بااین وجود، نوزادانی با بیماری فنیل کتونوری اختلال ژنتیکی (PKU)، یا آنزیم بدنشان اندک است و یا اصلا آنزیمی ندارند تا آمینو اسید فنیل آلانین (PHE) را به همان چیزهای خوبی که به عنوان تیروزین شناخته می شوند، تبدیل کند.

بیشتر بخوانید: فنیل کتونوری (pKU)

در غیاب این آنزیم (که آنزیم فنیل آلانین هیدروکسیلاز نامیده می گردد)، در خون نوزادان PHE فراوری می گردد، اعصاب بافت ها را مسموم می نماید و باعث عقب ماندگی ذهنی و دیگر نقص های عصبی، از جمله مشکلاتی برای حافظه فعال و یا کنترل ضربه می گردد و این درحالی است که اندازه تیروزین ثابت مانده و افزایش نمی یابد.

خسارت ها و آسیب های ناشی از PKU را می توان با قرار دادن نوزادان در یک رژیم غذایی کنترل شده فنیل آلانین(PHE) که سطح PHE خون آن ها را پایین می آورد، کاهش داد. در واقع بعضی تحقیقات نشان می دهد که هیچ تفاوتی در آی کی یو(IQ) بچه های که این بیماری را نداشته اند و بچه های که این بیماری را داشته اند اما بیماری آن ها به طور مداوم و با دقت به وسیله رژیم غذایی، کنترل شده است، وجود ندارد.

اما فنیل آلانین PHE خون به چه اندازه باید کم باشد و سریعترین زمان برای این که بچه ها رژیم غذایی PHE را شروع نمایند تا از اثرات مضر PKU جلوگیری گردد، چقدر است؟

وقتی که آدل دیاموند، دانشمند رشته عصب شناسی در حال توسعه، تحقیقات خود را شروع کرد، دانشمندان معتقد بودند که سطح پایین تر از 10 میلی گرم از PHE در هر دسی لیتر (mg/dl 10)، ایمن است و بیشتر از آن خطرآفرین است. بااین حال مطالعات و تحقیقات دکتر دیاموند نشان داد که بچه های که PHE خون آن ها بیشتر از 6 میلی گرم در هر دسی لیتر (mg/dl6) بود دچار نقص شدید ادراکی و شناختی شدند درحالی که بچه های که سطح PHE خون آن ها کمتر از این اندازه بود دچار این نقص نشده بودند.

دکتر دیاموند بعلاوه نشان داد که اگر نوزادان، تقریبا بلافاصله پس از تولد، رژیم غذایی PHE را دریافت ننمایند، کمبود آن ها بیشتر و طولانی تر می گردد.

برگرفته از سایت: American Psychological Association

منبع: راسخون

منبع: راسخون
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1953

به "کاهش دادن اثر آسیب و زیان بیماری PKU در بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش دادن اثر آسیب و زیان بیماری PKU در بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید