چه بیماری هایی ورزشکاران زن را تهدید می نماید

به گزارش مجله عکسها، تهران (پانا) - ، بی اختیاری ادرار (UI) یک تجربه معمول برای ورزشکاران زن است که می تواند لذت و مشارکت آن ها در ورزش را به میزان قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد. مطالعات قبلی نشان داده است ورزشکاران زنی که بی اختیاری ادرار را تجربه می نمایند، به احتمال زیاد از ورزش خارج می شوند.

چه بیماری هایی ورزشکاران زن را تهدید می نماید

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ شکلاتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران، پزشکان در برنامه ورزشکاران زن در بیمارستان بچه ها بوستون و دپارتمان اورولوژی با اشاره به تعداد زیادی از ورزشکاران زن که با بی اختیاری ادرار روبه رو شده اند، به دنبال درک عوامل اساسی که ممکن است در این مشکل نقش داشته باشند، هستند.

کریستین، پزشک طب ورزشی می گوید: ما می دانستیم کمبود انرژی که به دنبال عدم دریافت کالری کافی برای تامین انرژی مورد احتیاج خود در ورزشکاران رخ می دهد، با تعدادی از مسائل سلامتی و عملکرد در ورزشکاران زن ارتباط دارد. چنین مواردی شامل اختلال در عملکرد قاعدگی، سلامت استخوان ضعیف، مسائل قلبی و گوارشی و کاهش قدرت و استقامت عضلات می گردد.

او می افزاید: ما از خود می پرسیدیم که آیا کمبود انرژی ممکن است به بی اختیاری ادرار نیز مربوط باشد یا خیر و این برای بیماران ما چه معنایی دارد؟

محققان یک مطالعه کوهورت مقطعی روی 1000 ورزشکار زن 15 تا 30 ساله انجام دادند که به هر دلیلی به بخش پزشکی ورزشی بچه ها بوستون مراجعه نموده بودند. این آنالیز جامع شامل سوالاتی در خصوص تغذیه و سلامت عمومی ورزشکاران، ورزش و عملکرد، سابقه گزارش اختلالات غذایی و بی اختیاری ادرار در هنگام ورزش توسط خود ورزشکاران بود.

از بین ورزشکاران زن مورد آنالیز، 5/16 درصد بی اختیاری ادرار را در حین فعالیت ورزشی گزارش نموده اند. ورزشکارانی که در ورزش های پرتحرک مانند دو و ژیمناستیک شرکت می نمایند چهار برابر بیشتر از سایر رده های ورزشی تجربه بی اختیاری ادرار را داشتند، با این حال مهم نیست که در چه ورزشی شرکت نمایند، بی اختیاری ادرار در ورزشکاران با انرژی کم بسیار شیوع بیشتری دارد. نتایج این مطالعه در مجله پدولوژی اورولوژی منتشر شده است.

کریستین می گوید: ما توانستیم تشخیص دهیم که کمبود انرژی، یک فاکتور مستقل برای بی اختیاری ادرار در تمام گروه های ورزشی است. اگر تغذیه نامناسب و انرژی کم داشته باشید، در معرض خطر بالای بی اختیاری ادرار قرار دارید. نتایج این مطالعه می تواند فرصتی را برای پزشکان فراهم کند تا بی اختیاری ادرار را به طور موثرتری درمان نمایند. این تحقیق در ها و مکالمات بسیار عالی بین بخش پزشکی ورزشی و همکاران ما در بخش اورولوژی را باز می نماید.

این مطالعه همچنین می تواند تاثیر مثبتی بر روی زنان ورزشکار داشته باشد. بی اختیاری ادرار یک مسئله رایج است که می تواند به روش های مشخصی حل گردد و ورزشکاران را که به دلیل بی اختیاری ادرار از ورزش کردن دلسرد شده اند، متقاعد کند که به ورزش خود ادامه دهند.

کریستین تاکید می نماید: چنین مولفه هایی نباید مانع مشارکت زنان جوان در ورزش و برخورداری از فواید روانی آن گردد. این فواید بسیار فراتر از سلامت جسمی است که شامل سلامت روان، رشد فردی و رشد شخصی است. هر کاری که بتوانیم برای درک بهتر جوانان ورزشکار و حمایت از آن ها انجام دهیم، می تواند به ما یاری کند تا آن ها سالم، قوی و شاد رشد نمایند.

نتایج این مطالعه اولیه گزینه های مختلف را برای تحقیقات آینده از جمله پیوند های احتمالی بین راه رفتن و بی اختیاری ادرار ایجاد کند. بیست درصد از دونده هایی که مورد آنالیز قرار گرفتند، بی اختیاری ادرار را تجربه نموده بودند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1800

به "چه بیماری هایی ورزشکاران زن را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه بیماری هایی ورزشکاران زن را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید