چند راه چاره ساده برای کاهش استرس

به گزارش مجله عکسها، در این مطلب، چند راه چاره ساده به منظور کاهش استرس ارائه شده است که می تواند بسیار مفید باشد.

چند راه چاره ساده برای کاهش استرس

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، احساس استرس می کنید؟ استرس یکی از معضلات جامعه امروز است که برای کاهش آن نیز راهکارهایی وجود دارد و کافی است ده دقیقه وقت بگذارید و یکی از فعالیت های زیر را امتحان کنید و با انجام این فعالیت ها سطح استرس خود را کاهش دهید.

ورزش کردن

یکی از فعالیت های کلیشه ای برای کاهش استرس ورزش کردن است چرا که ورزش باعث می گردد که بدن فرد هورمون های خوبی مانند اندورفین را ترشح کند که این موضوع می تواند به او یاری کند تا استرس های کمتری داشته باشد.

استرس می تواند به صورت ناخودآگاه باعث سفت شدن عضلات گردد که ممکن است ورزش به فرد یاری کند تا استرس خود را کاهش دهد که احتیاجی نیست این تمرین کردن کامل باشد چرا که فرد می تواند در اطراف منزل خود قدم بزند، بدود و یا در اینترنت نحوه انجام یوگا را مشاهده کند و آن را انجام دهد تا به کاهش استرس خود یاری کند.

برنامه ریزی

نوشتن لیست کار ها یا استراتژی مدیریت زمان می تواند به شما یاری کند تا روی هر کاری تا سرانجام انجام آن تمرکز کنید.

به راحتی بنشینید و هر آن چه برای انجام کار احتیاج دارید را به صورت مرحله ای بنویسید و آن چه که باید ابتدا انجام گردد را اولویت بندی کنید و مواردی را که می تواند به زمان دیگری موکول گردد را در همان زمان که مقرر نموده اید را انجام دهید و برای این منظور نیز واقع بین باشید و ببینید انجام هرکاری چه اندازه زمان می برد و در برنامه خود فضای کافی اختصاص دهید و پاداش هم درنظر بگیرید.

نفس کشیدن

استرس و نگرانی می توانند روی نحوه تنفس شما نیز تاثیر بگذارند که تاثیراتی روی بدن و ذهن شما دارند.

برای این منظور می توان چند نفس عمیق کشید چرا که این کار می تواند باعث کند شدن تنفس و ضربان قلب، شل شدن عضلات و آرامش ذهن گردد.

وقت بگذارید

اگرچه کودک نیستید، اما این هم بدین معنا نیست که وقتی استرس دارید نباید استراحت کنید. زیرا استرس می تواند روی احساسات و نحوه رفتار شما و همچنین سلامت جسمی و روحی شما تاثیر بگذارد.

استرس ممکن است باعث زودرنجی شما گردد به طوری که به سرعت مضطرب و ناراحت شوید.

وقتی می بینید که استرس روی احساس و رفتار شما تأثیر می گذارد، وقت آن رسیده است که برای این منظور قدم بردارید و چند دقیقه را صرف تمرکز روی خود کنید و برای این منظور باید کار های مورد علاقه خود مانند کتاب خواندن و یا گوش دادن به موسیقی را انجام دهید و از انجام این کار ها لذت ببرید و یا این که با دوست و یا همکار صمیمی خود زمانی را صرف نموده و درمورد احساس خود با او صحبت کنید.

هر هفته زمانی را صرف کنید و کار های خود را انجام دهید، اما مراقب سلامتی خود باشید و برای این منظور کاری که برایتان لذت بخش است را انجام دهید.

فکر و مراقبه کردن

اگر هنوز مراقبه و یا تمریناتی را به منظور آرامش داشتن خود امتحان ننموده اید این کار را انجام دهید چرا که از نظر علمی ثابت شده است که این کار ها به کاهش و مدیریت استرس و افزایش سلامت ذهن یاری می نماید و این برای مواقعی که دچار استرس می شوید و یا برای زمان هایی که احساس خوبی دارید مفید است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1536

به "چند راه چاره ساده برای کاهش استرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند راه چاره ساده برای کاهش استرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید