طرح اولیه از هتل فضایی را ببینید، با گرانشی شبیه ماه

به گزارش مجله عکسها به نقل از دیلی میل، شرکت گیتوی فاندیشن طرح های اولیه یک هتل تجاری فضایی را رونمایی نموده که شبیه یک کشتی تفریحی است. در این هتل به نام ایستگاه ون براون گرانش وجود دارد. علاوه برآن آشپزخانه های کامل ساخته می گردد.

طرح اولیه از هتل فضایی را ببینید، با گرانشی شبیه ماه

به گفته تیم آلاتوره طراح ارشد این پروژه، پیش بینی می گردد این هتل فضایی تا 2025 میلادی وارد سرویس دهی گردد و هر هفته 100 توریست در آن اقامت نمایند.

آلاتوره در این باره می گوید: به تدریج سفر به فضا به یک گزینه عادی برای تعطیلات انسان های روی زمین تبدیل می گردد. از آنجا که هزینه های اقامت افراد در فضا همچنان بالا است بیشتر افراد تصور می نمایند توریسم فضایی فقط برای افراد بسیار ثروتمند فراهم خواهد شد. البته تا چند سال آینده این امر حقیقت دارد اما گیت وی فاندیشن تصمیم دارد سفر به فضا را برای همه ممکن کند.

این هتل فضایی با توجه به فناوری های به کار رفته در ساخت ایستگاه فضایی بین المللی، احداث می گردد. اما نکته متمایز آن وجود گرانش مصنوعی در هتل است. طراحی آن نیز با توجه به طرح های اولیه ورنر ون براون در دهه 1950 میلادی صورت گرفته است.

این هتل شبیه یک چرخ با قطر 190 متر است که می چرخد و نیروی گرانشی ایجاد می نماید که مشابه آن در ماه احساس می گردد. 24 ماژول دور این چرخ قرار می گیرند و مناسب اقامت افراد هستند. علاوه بر آن رستوران، کنسرت های موسیقی، سالن نمایش فیلم و سیمنارهای آموزشی را می توان در این ایستگاه برگزار کرد.

طراح این هتل تخمین می زند ایستگاه مذکور گنجایش 400 نفر را داشته باشد. بعضی از ماژول های ایستگاه نیز به مشتریان خصوصی فروخته می گردد و دولت ها و سازمان های علمی نیز می توانند بعضی از ماژول ها را اجاره نمایند.

فضای داخلی اتاق ها نیز از مواد طبیعی ساخته می گردد. آلاتوره در این باره می گوید: پیشرفت در علوم مواد سبب می گردد موادطبیعی که سبک باشند و پاکسازی آنها نیز راحت باشد، ساخته شوند و در ساخت فضاهای داخلی هتل جایگزین سنگ و چوب شوند زیرا در حال حاضر استفاده از این مواد در مدار زمین ممکن نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 397

به "طرح اولیه از هتل فضایی را ببینید، با گرانشی شبیه ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح اولیه از هتل فضایی را ببینید، با گرانشی شبیه ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید