پمپ تزریق سرنگ فراوری شد

به گزارش مجله عکسها، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، مهدی رضا گلستانی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با بیان اینکه پمپ تزریق سرنگ برای مبتلایان به بیماری تالاسمی مورد استفاده قرار می گیرد، ادامه داد: این دستگاه به منظور تزریق اندازه تعیین دارو به بیمار در مدت زمان تعیین استفاده می گردد.

پمپ تزریق سرنگ فراوری شد

وی با بیان اینکه داروهای بسیار زیادی وجود دارد که تزریق آنها احتیاج به دقت زیادی دارد و این داروها سریعاً وارد دستگاه گردش خون شده و مستقیماً بر روی بدن اثر می گذارد، اضافه کرد: عموماً این داروها عمر بسیار کوتاهی دارند و ممکن است با هرگونه تاخیر در تزریق یا خطا در سرعت تزریق اثر بخشی دارو از بین برود اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های ساخته شده اند که از سیستم ریزپردازنده استفاده می نمایند. این سیستم موجب می گردد تا دارو با دقت بالایی در سرعت به بیمار تزریق گردد. یکی از این دستگاه ها دستگاه پمپ تزریق سرنگ است.

گلستانی اضافه کرد: دستگاه پمپ تزریق سرنگ با استفاده از قطر داخلی استاندارد سرنگ می تواند با تنظیم سرعت حرکت پیستون سرعت تزریق را کنترل کند. همواره هنگام تزریق های وریدی این نگرانی وجود دارد که دارو بیش از میزان یا کمتر از حد لازم و یا با سرعت نامتناسب به بیمار برسد.

مدیر شرکت مطرح نمود: بنابراین می توان از دستگاه پمپ تزریق سرنگ جهت اطمینان از صحت انجام تزریق استفاده کرد. از دستگاه پمپ تزریق سرنگ می توان در تزریق داروهای بیهوشی، داروهای شیمی درمانی، داروهای قلبی عروقی، داروهای خوراکی مایع، داروهای محلول در آب و یا تزریق شیر به نوزادان نارس استفاده کرد.

وی خاطر نشان کرد: اساس کار دستگاه پمپ تزریق سرنگ به صورتی است که دارو با استفاده از پیستون سرنگ به داخل محفظه کشیده می گردد. دارو بر حسب دستور پزشک به میزان مورد نظر وارد سرنگ می گردد. حجم و بعلاوه فشار مایع هنگام تزریق دارو به صورت منظم میزان گیری می گردد و در صورت بروز هرگونه مشکل هشدار دستگاه، هشدار مورد نظر را می دهد.

به گفته گلستانی، پمپ تزریق سرنگ ساخته شده در این شرکت با اتکا به دانش داخلی ساخته شده و نسبت به نمونه خارجی از قیمت کم تری برخوردار است. بواسطه عدم توجه به فراوریات داخلی متاسفانه این شرایط فراهم نشده است تا با خرید دستگاه تزریق سرنگ داخلی مانع خروج ارز از کشور شویم اما با این وجود 40 فرصت شغلی در شرکت فرافن ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز توجه به واردات بیش از توجه به فراوری داخل است، شرح داد: این ظرفیت در شرکت های دانش بنیان وجود دارد تا در بعضی عرصه های تجهیزات پزشکی کشور را به خودکفایی رسانند اما آن گونه که باید این فرصت به شرکت های داخلی داده نمی گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1988

به "پمپ تزریق سرنگ فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپ تزریق سرنگ فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید