خرید ماشین ریش تراش؛ همه چیز درباره برند ان شن، شیائومی و میجیا

به گزارش مجله عکسها، خرید ماشین ریش تراش از برند شیائومی چالش بزرگی است. این دستگاه ها را با دو برند ان شن (انچن) و میجیا در بازار پیدا می کنید که هر دوتایشان زیرنظر شیائومی به طراحی، ساخت و فراوری دستگاه های مختلف مشغول هستند. از طرف دیگر قیمت ماشین ریش تراش شیائومی به شکلی مشکوک بالا و پایین می رود. مقرون به صرفه ترین دستگاه یعنی مدل Boost در حال حاضر حدود 300 هزار تومان ارزش دارد و مدل S700 را نزدیک سه میلیون تومان می فروشند. اختلاف قیمت در برخی مدل ها زیاد است. مثلا مدل Black Stone 3 را در بازار از 340 هزار تومان و 480 هزار تومان قیمت می دهند تا 530 هزار تومان و 640 هزار تومان. در این نوشته سری به بازار می زنیم و با صبر حوصله زیاد کوشش می کنیم موقع خرید ماشین ریش تراش از بین محصولات فراوری شده زیرنظر برند شیائومی، روی برترین مدل دست بگذاریم.

خرید ماشین ریش تراش؛ همه چیز درباره برند ان شن، شیائومی و میجیا

1- ماشین اصلاح موی سر ان شن مدل Boost

ماشین اصلاح موی سر مدل Boost ظاهری وسوسه نماینده دارد اما...

ماشین اصلاح موی سر Boost، تقریبا مقرون به صرفه ترین محصول تحت برند شیائومی است که با لوگوی ان شن فراوری می گردد. برخی فروشنده ها به آن کیمویل، کلیپر و این اواخر مدل 2021 هم می گویند. دستگاه ذاتا برای اصلاح موی سر طراحی شده، به همین علت کوچکترین شانه آن مو ها را در ارتفاع هفت دهم میلیمتر کوتاه می نماید و در بلندترین حالت ارتفاع مو ها به 21 میلیمتر می رسد. جنس تیغه ها از نانوسرامیک انتخاب شده که فراورینماینده ادعا می نماید 1.6 برابر تیغه های فولاد سختی دارد. صدای فراوری شده به وسیله آن کمتر است، دیرتر داغ می نماید، کمتر منابع باتری را هدر می دهد، لرزش کمتری دارد، سبک تر و تیزتر است. در پک کامل ماشین اصلاح ان شن مدل Boost دو عدد قیچی و پیش بند اصلاح موجود است، اما برخی فروشنده های رند، آن ها را برمی دارند. شارژ کامل دستگاه 90 دقیقه زمان می برد و پس از آن باتری مدت 90 دقیقه کار می نماید.

معایب: قابلیت شارژسریع در یک ساعت عمل می نماید، حذف اقلام همراه به وسیله برخی فروشنده ها، ضدآب نبودن. با برق مستقیم کار نمی نماید

نوع: تیغه خطی

قیمت: 320 تا 400 هزار تومان

2- ماشین اصلاح موی سروصورت ان شن مدل SHARP-X

ان شن مدل SHARP-X طراحی قدیمی و تقریبا از مدافتاده دارد

ان شن مدل SHARP-X دارای سری از جنس سرامیک و تیتانیوم است و موتور آن با سرعت هفت هزار و 500 دور در دقیقه، عمل می نماید. تیغه دستگاه مانند مدل های موزر قدیمی جا می رود و با استفاده از یک پیچ چرخشی قادر هستید ارتفاع شانه را بین هشت دهم تا دو میلیمتر تنظیم کنید. سری شانه اضافی همراه دستگاه، این مقدار را تا 12 میلیمتر افزایش می دهد. ENCHEN مدل SHARP-X برای شارژ شدن باتری به دو ساعت زمان احتیاج دارد و پس از شارژ می توانید حدود 45 دقیقه از آن کار بکشید.

معایب: دستگاه ضدآب نیست، با برق مستقیم کار نمی نماید، طراحی قدیمی

نوع: تیغه خطی

قیمت: 520 هزار تومان

3- ماشین اصلاح موی سروصورت ان شن مدل Hunter

بدنه ان شن مدل Hunter از فلز ساخته شده اما هنوز قدیمی و از مدافتاده است

ان شن مدل Hunter عملکردی مشابه مدل SَHARP-X دارد (این مسئله در محصولات فراوریی شیائومی زیاد دیده می گردد)، اما ظاهرش را کمی تغییر داده اند و یک سری ویژگی مفید به آن افزوده اند تا انتخابی چشمگیر باشد. مهمترین تغییر، وجود قابلیت ضدآب است. بعلاوه به عنوان کاربر قادر هستید سرعت کارکرد دستگاه را به دلخواه خود تغییر دهید. در ساخت بدنه از فلز استفاده نموده اند، ولی همچنان برای شارژ شدن باتری باید دو ساعت تمام یک لنگه پا منتظر بمانید.

معایب: نبود قابلیت شارژسریع، طراحی قدیمی

نوع: تیغه خطی

قیمت: 580 هزار تا 1.4 میلیون تومان

4- ماشین اصلاح موی سر ان شن مدل Sharp 3

ان شن مدل Sharp 3 را ممکن است با یک ماشین اصلاح ساخت فیلیپس اشتباه بگیرید

ان شن مدل Sharp 3 برخلاف نمونه های دیگر، ظاهری نو و امروزی به خود گرفته است تا جایی که امکان دارد آن را با یک ماشین اصلاح ساخت فیلیپس اشتباه بگیرید. بدنه پلاستیکی با انحنایی تند به تیغه خطی سرامیکی ختم شده است. روی تیغه، یک شانه پلاستیکی قرار گرفته است و اجازه می دهد ارتفاع اصلاح مو را بین یک تا 20 میلیمتر تنظیم کنید. وزن دستگاه با وجود استفاده از پلاستیک به 140 گرم می رسد و با اینکه بدنه ضدآب نیست، اما می توان سری را زیر شیر آب شست. تکنولوژی فست شارژ پس از یک ساعت عمل می نماید و اجازه می دهد پس از هر بار شارژ کامل 90 دقیقه ای، معادل 90 دقیقه اصلاح کنید.

معایب: طراحی ضعیف شانه ها باعث می گردد در طول اصلاح ناچار شوید چند مرتبه با خارج کردن شانه، مو ها را خالی کنید

نوع: تیغه خطی

قیمت: 600 تا 670 هزار تومان

5- ماشین اصلاح موی سروصورت ان شن مدل Humming Bird

دستگاهی که باید به عنوان خط زن کار کند، بهتر بود با برق مستقیم کار کند

ان شن مدل Humming Bird با موتور 10 وات پرقدرت کار می نماید که توانایی فراوری هفت هزار دور در دقیقه را دارد. این ویژگی، کنار تیغه های کوتاه و جثه ریز باعث می گردد Humming Bird را در نگاه اول به عنوان خط زن حرفه ای مناسب بدانیم. کمترین ارتفاع کوتاه کردن مو در ماشین اصلاح موی سروصورت ان شن مدل Humming Bird معادل یک دهم میلیمتر خواهد بود. سه شانه جانبی موجود در بسته بندی می توانند این ارتفاع را تا یک، 1.2 و 1.5 میلیمتر افزایش دهند. جنس تیغه ها از استیل ضدزنگ انتخاب شده است. بدنه را با پلاستیک ABS ساخته اند. ظرفیت باتری به هزار میلی آمپرساعت می رسد. برای فول شارژ شدن باتری بین 150 تا 180 دقیقه زمان احتیاج است و بعد از آن می توان حدود 240 دقیقه روی کارکرد دستگاه حساب باز کرد.

معایب: به عنوان خط زن بهتر بود شاهد وجود قابلیت کارکرد با برق مستقیم باشیم

نوع: تیغه خطی

قیمت: 640 هزار تومان

6- ماشین اصلاح موی صورت ان شن مدل Traveller

عنوان ریش تراش سفری تنها ایرادی است که می توان از این محصول زیبا گرفت

ان شن مدل Traveller دستگاهی مخصوص اصلاح مو های صورت است و اسمی که برایش انتخاب نموده اند به خوبی همه چیز را درباره آن توضیح می دهد. تیغه فویلی روی آن تنها اجازه عبور مو هایی به ارتفاع دو میلیمتر را می دهد. پس اگر دیر به دیر اصلاح می کنید، کارآیی چندانی نخواهد داشت. مدت زمان لازم برای شارژ شدن ماشین اصلاح موی صورت ان شن مدل Traveller حدود 90 دقیقه است. احتمالا بد نیست، اما پس از چشم انتظاری، باتری تنها 30 دقیقه برای کارکرد دوام خواهد داشت. برای دستگاه های مسافرتی انصافا عملکرد بدی نیست.

معایب: نبود قابلیت شارژ سریع، نبود خط زن، ظاهر خیلی شیک

نوع: تیغه فویلی

قیمت: 500 تا 600 هزار تومان

7- ماشین اصلاح موی صورت میجیا مدل MSX201 و MSW201

پر شدن باتری میجیا MSX201، دو ساعت زمان می برد

میجیا مدل MSX201 و میجیا مدل MSW201 دو دستگاه ریش تراش مسافرتی دیگر هستند که به وسیله زیربرند دیگر شیائومی فراوری می شوند. هر دو ابعاد کوچکی دارند، جزو دستگاه های ضدآب طبقه بندی می شوند، اصلاح کامل انجام می دهند و از نظر مالی به صرفه هستند. پر شدن باتری میجیا MSX201، دو ساعت زمان می برد و بعد این مدت صبر و شکیبایی می توان روی 90 کارکرد حساب باز کرد. در این مدل، تیغه ها به صورت دورانی عمل می نمایند. میجیا MSW201 عملیات اصلاح را با تیغه فویلی انجام می دهد و شارژ شدنش یک ساعت زمان می برد. باتری که کامل شارژ شده باشد، دقیقا 60 دقیقه آماده خدمت رسانی خواهد بود.

معایب: میجیا MSW201 به عنوان یک دستگاه سفری، 107 گرم وزن دارد اما وزن میجیا MSX201 به 174 گرم می رسد که زیاد است

نوع: تیغه چرخشی

قیمت: 680 هزار تومان

8- ماشین اصلاح موی صورت ان شن مدل Black Stone

وزن ماشین اصلاح ان شن مدل Black Stone به 140 گرم می رسد

ان شن مدل Black Stone از ظاهری شبیه ریش تراش های تراز اول، چون فیلیپس و پاناسونیک برخوردار است. با این حالی وقتی به آن نزدیک می شوید احتمالا ابتدا قیمتش تعجب شما را برمی انگیزد. تا حدودی مشکوک به نظر می رسد نه؟ سری قابل شستشو با تیغه های چرخشی و چرخشی ساخته شده از استیل ضدزنگ تقریبا همان هایی هستند که روی میجیا سری S مشاهده می کنیم. Black Stone با وجود آنکه فروشنده ها می گویند ضدآب است، کمی نازک نارنجی به نظر می رسد. وزن ماشین اصلاح موی صورت ان شن مدل Black Stone به 140 گرم می رسد. باتری با ظرفیت 600 میلی آمپر ساعت در مدت زمان 90 دقیقه شارژ می گردد و می توان از آن 60 دقیقه کار کشید. وجود یک خط زن روی قسمت بالایی بدنه یک رجحان بزرگ نسبت به مدل های سری S میجیا به شمار میرود، ولی اگر کمی در اینترنت بگردید، تقریبا 99 درصد افرادی که تجربه کار کردن به Black Stone را دارند گفته اند تیغه خط زن زود کافی ندارد.

معایب: نبود نمایشگر مقدار باتری و توانایی شارژسریع

نوع: تیغه چرخشی

قیمت: 470 تا 650 هزار تومان

9-ماشین اصلاح موی صورت ان شن مدل Black Stone 3

استفاده از فلز مخصوص در ساخت تیغه Black Stone 3 مقاومشان برابر زنگ زدگی یا خوردگی را بالا می برد

ان شن مدل Black Stone 3 یک نسخه به روزرسانی شده و تقریبا نو است. کوشش نموده اند به فراخور نام و نشان، ظاهر آن را مقداری بهبود ببخشند، اما احتمالا جهت را اشتباه رفته اند. به هرحال در خصوص ظاهر دستگاه باید براساس سلیقه عمل کرد. در بخش عملکرد، ابتدا با گواهینامه IPX7 روبرو می شویم که نشان می دهد می توان دستگاه را در حالت خشک و تر استفاده کرد. استفاده از فلز مخصوص در ساخت تیغه ها مقاومتشان برابر زنگ زدگی یا خوردگی بر اثر مواد شیمیایی موجود در خمیر ریش تراش را بالا می برد. وزن دستگاه نسبت به شکل وجدبرانگیزی کم است و گاهی واقعا فراموش می کنید ریش تراش 80 گرمی توی دست تان داشته اید. نمایشگر مقدار شارژ نقطه قوت بعدی است و برای دوام 40 روزه باتری، پس از هر بار شارژ هم اجازه دارید یک کارت صدآفرین به ماشین اصلاح موی صورت ان شن مدل Black Stone 3 اختصاص بدهید.

معایب: نبود امکان کارکرد با برق مستقیم

نوع: تیغه چرخشی

قیمت: 480 تا 710 هزار تومان

10- ماشین اصلاح موی صورت میجیا مدل S300

میجیا مدل S300 قابلیت استفاده زیر دوش و در حالت خشک را دارد

میجیا مدل S300 نسخه مقرون به صرفه قیمت مدل های S500 و S700 به شمار میرود که برخی امکانات مثل نمایشگر مقدار شارژ و گردن متحرک را ندارد. تمام این دستگاه ها ریش تراش سه تیغ چرخشی هستند که مو های صورت را به طور کامل کوتاه می نمایند. جنس تیغه ها از استیل ضدزنگ هستند و در اصطلاح انعطاف پذیر هستند تا در نقاطی مانند زیر چانه کارآیی ماشین اصلاح حفظ گردد. میجیا مدل S300 قابلیت استفاده زیر دوش و در حالت خشک را دارد. سری آن قابل تعویض است و برای شستشو به طور کامل و راحت از بدنه جدا می گردد. برای استفاده از دستگاه باید آن را 60 دقیقه شارژ کرد. تکمیل شارژ با چراغ LED به رنگ سبز اطلاع رسانی می گردد. پس از هر بار شارژ کامل می توان روی 50 دقیقه اصلاح حساب باز کرد.

معایب: نبود نمایشگر مقدار باتری، قیمت بالای تیغه یدکی، نبود امکان کارکرد با برق مستقیم و شارژسریع

نوع: تیغه چرخشی

قیمت: 470 تا 650 هزار تومان

11- ماشین اصلاح موی صورت میجیا مدل S500

ماشین ریش تراش میجیا مدل S500 تقریبا قادر است با کاربر حرف بزند

میجیا مدل S500 نسبت به مدل S300 امکانات بیشتری دارد. در قسمت بالا با گردن متحرک روبرو هستیم. تیغه ها هم شناور هستند و در نتیجه عملیات اصلاح در زمان کمتری تکمیل خواهد شد. جز این موارد روی دسته ریش تراش یک سری چراغ LED و نمایشگر به چشم می خورد که کارکرد آن را لذت بخش می نماید طوری که مدام احساس می کنید ماشین ریش تراش میجیا مدل S500 قادر است با شما حرف بزند. مثلا بگوید عزیزم! فقط 25 درصد از شارژ باتری به جامانده، لطفا برو دنبال آدابتور. قابلیت Clean up reminder یادآوری می نماید زمان جدا کردن تیغه دستگاه و تخلیه خرده مو ها فرا رسیده است. سرعت چرخش دستگاه را می توان در دو مدل تنظیم کرد. باتری دستگاه 60 دقیقه برای شارژ شدن زمان احتیاج دارد و به مدت 60 دقیقه هم کارکرد خواهد داشت.

معایب: نبود امکان کارکرد با برق مستقیم و شارژسریع

نوع: تیغه چرخشی

قیمت: تقریبا یک میلیون تومان

12- ماشین اصلاح موی صورت میجیا مدل S700

ریش تراش S700 با روشن شدن چراغ های مخصوص، شرایط دستگاه را اطلاع رسانی می نماید

تکمیل ظرفیت باتری میجیا S700 به حدود دو ساعت زمان احتیاج دارد، اما با قابلیت شارژسریع می توانید تنها یک ساعت دستگاه را به برق وصل کنید و 240 ساعت از آن کار بکشید. قدرت موتور در چهار سرعت مختلف تنظیم می گردد و، چون در ساخت تیغه ها از ترکیب سرامیک و فولاد استفاده شده مدت زمان مورد احتیاج برای رسیدن به یک اصلاح کامل و رضایت بخش به شدت کاهش پیدا می نماید. سرامیک علاوه بر ادعا هایی که درباره سرعت و دقت و عملکردش وجود دارد، مقابل اکسید شدن و مواد قلیایی و اسیدی از خود مقاومت بیشتری نشان می دهد. در این مدل همچنان امکان استفاده از قابلیت گردن متحرک و تیغه های شناور وجود دارد. عملکرد دکمه ها ساده تر است، ولی نمایشگر مانند S300 تنها با روشن شدن چراغ های مخصوص، شرایط دستگاه را اطلاع رسانی می نماید.

معایب: نبود امکان کارکرد با برق مستقیم

نوع: تیغه چرخشی

قیمت: تقریبا سه میلیون تومان

منبع: فرارو
انتشار: 9 مهر 1401 بروزرسانی: 9 مهر 1401 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2248

به "خرید ماشین ریش تراش؛ همه چیز درباره برند ان شن، شیائومی و میجیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید ماشین ریش تراش؛ همه چیز درباره برند ان شن، شیائومی و میجیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید