مقاله: تاریخچه کاکائو در مکزیک

به گزارش مجله عکسها، این نوشیدنی مکزیکی به صورت داغ سرو می گردد و به علت طعم دارچین و ادویه هایش محبوبیت زیادی دارد. این هات چاکلت از ترکیب آب و پودر کاکائو و ادویه های مختلف تهیه می گردد.

مقاله: تاریخچه کاکائو در مکزیک

اگرچه تمام جهان شکلات را با محصولات سوئیسی، بلژیکی و فرانسوی می شناسند اما در جوامع بومی مکزیک هنوز از روش های سنتی برای تهیه نوشیدنی ها و سس های مختلف استفاده می گردد. در مکزیک می توانید نوشیدنی های سرد کاکائویی، سس های تند و تیز کاکائویی و هات چاکلت های دارچینی تهیه و مصرف می گردد. در ادامه بعضی از مهم ترین محصولات مکزیکی را که از کاکائو تهیه می گردد به شما معرفی می کنیم:

میوه های کاکائو از سرشاخه های درخت آویزان می گردد. پوسته بیرونی میوه ها سخت و محکم هستند و هنگامی کاملا رسیده می شوند چیده می شوند. میوه های رسیده از وسط دو نیم می شوند و دانه های سفید و چسبناکشان خارج می گردد. دانه های کاکائو تازه هیچ شباهتی به چیزی که ما به اسم کاکائو می شناسیم ندارند و بیشتر شبیه بادام هستند! در طریقه سنتی، دانه ها داخل جعبه های چوبی قرار داده می شوند و در گرمای گرمسیری تخمیر شده و رنگ و عطر و بویشان تغییر می نماید.

منبع مقاله: تاریخچه کاکائو در مکزیک

انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2009

به "مقاله: تاریخچه کاکائو در مکزیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: تاریخچه کاکائو در مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید