فعالیت 200 هزار نفر نیروی انسانی با قراردادهای غیر رسمی در آموزش و پرورش

به گزارش مجله عکسها، تهران (پانا) - رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت حدود 200 هزار نفر نیروی انسانی با قراردادهای غیر رسمی در آموزش و پرورش وجود دارد که جذب آنها براساس اصول شکل نگرفته و به شکل دعوت به همکاری بوده است.

فعالیت 200 هزار نفر نیروی انسانی با قراردادهای غیر رسمی در آموزش و پرورش

به گزارش خانه ملت، علیرضا منادی سفیدان درباره آخرین شرایط طرح ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش، گفت: حدود 200 هزار نفر نیروی انسانی با قراردادهای غیر رسمی در آموزش و پرورش وجود دارد که جذب آنها براساس اصول شکل نگرفته و به شکل دعوت به همکاری بوده است و در حال حاضر نیز به شکل حق التدریس، خرید خدمات آموزشی، برون سپاری، پیش دبستان و به شکل های مختلف مشغول به فعالیت هستند.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اضافه کرد: در واقع نزدیک به یک سال است که 7 طرح در زمینه ساماندهی نیروی انسانی به کمیسیون آموزش ارائه شده که این طرح ها در کمیسیون آموزش مجلس ادغام و در کمیته آموزش و پرورش مجلس آنالیز شد و خروجی آن یک طرح در قالب 7 ماده است که در کمیسیون مطرح و تا به امروز 2 ماده از آن آنالیز شد.

وی ادامه داد: ایرادات این طرح نیز بیان و طرح به کمیته آموزش و پرورش مجلس در جهت برطرف ایرادات ارسال شده است و این ایردات شب گذشته در جلسه کمیته مرتفع و امروز مجددا در دستور کار کمیسیون آموزش واقع شده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با اشاره به اینکه همزمان دولت نیز طرحی در این زمینه در دست تدوین دارد، یادآور شد: ظرف دو هفته آینده طرح تازه 7 ماده ای ما نهایی خواهد شد، البته در صورتی که لایحه دولت به مجلس و کمیسیون برسد؛ اولویت ما لایحه دولت خواهد بود، در غیر این صورت طرح مجلس در دستور کار قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2126

به "فعالیت 200 هزار نفر نیروی انسانی با قراردادهای غیر رسمی در آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 200 هزار نفر نیروی انسانی با قراردادهای غیر رسمی در آموزش و پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید