عامل اصلی افزایش وزن را بشناسید!

به گزارش مجله عکسها، غذا خوردن باید شمرده شمرده و در آرامش باشد. وقتی تند غذا می خوریم، چند مشکل به وجود می آید. اولین مسئله ای که در طولانی مدت شاهد آن هستیم، افزایش ورزن خواهد بود، چرا که غذا به قطعات ریز شکسته نمی گردد و مواد غذایی لازم به خوبی استخراج نمی گردد. این مسئله باعث سنگینی معده و ترش کردن می گردد.

عامل اصلی افزایش وزن را بشناسید!

بنابراین علاوه بر نوع مواد غذایی مصرفی، سرعت خوردن نیز می تواند تاثیر بسزایی بر میزان افزایش یا کاهش وزن داشته باشد.

گروهی از متخصصان علوم تغذیه در ژاپن به مطالعه روی 1083 فرد بزرگسال برای مدت پنج سال پرداختند. این افراد براساس سرعت غذا خوردن به سه گروه تقسیم شدند. همچنین از آنان درخواست شد تا در شروع مطالعه به پرسش هایی در خصوص رژیم غذایی، برنامه ورزشی و سابقه پزشکی پاسخ دهند.

هیچ یک از این افراد در شروع آزمایش ها به سندرم های متابولیک از جمله چاقی شکمی، سطح پایین کلسترول خوب، تری گلیسیرید بالا، فشار خون و قند خون بالا مبتلا نبودند.

متخصصان ژاپنی مشاهده کردند که پس از گذشت پنج سال 84 نفر از این افراد به سندروم متابولیک دچار شدند و سرعت غذا خوردن در ابتلای آنان به این بیماری موثر بوده است.

بنابراین گزارش افرادی که تند و سریع غذا می خوردند، 89 درصد بیشتر از دو گروه دیگر با احتمال ابتلا به سندرم متابولیک روبرو بودند. همچنین تنها در 2.3 درصد از افرادی که آهسته غذا می خوردند، این سندرم تشخیص داده شد.

این متخصصان همچنین افزودند که افرادی که سریع غذا می خورند، نسبت به دیگران، سایز دور کمر بزرگتر و قند خون بالاتری داشته و احتمال اینکه دچار اضافه وزن شوند، بیشتر است.

به گزارش نشریه تایمز آو ایندیا و به گفته متخصصان، تند غذا خوردن باعث می گردد تا بدن فرصتی برای ارسال سیگنالی مبنی بر احساس سیری نداشته باشد.

منبع: ایسنا

منبع: همگردی
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 338

به "عامل اصلی افزایش وزن را بشناسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل اصلی افزایش وزن را بشناسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید