سنای آمریکا تحریم خط لوله گازی روسیه را تائید نکرد

به گزارش مجله عکسها، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، مجلس سنای آمریکا لایحه سناتور جمهوری خواه تد کروز را که خواهان اعمال تحریم هایی علیه شرکت های سازنده و راه اندازی خط لوله نورد استریم 2 بود، رد کرد.

سنای آمریکا تحریم خط لوله گازی روسیه را تائید نکرد

در این ارتباط گفته شده سنای آمریکا روز پنجشنبه پیروز به کسب 60 رأی لازم برای تصویب قانون تحریم خط لوله گازی نورداستریم 2 نشد.

مقامات دولت بایدن اوایل این هفته در کنگره آمریکا حضور داشتند و علیه حمایت و تصویب این لایحه به علت نگرانی از اینکه این لایحه می تواند همکاری بین ایالات متحده و شرکای اروپایی در مذاکرات امنیتی با روسیه را به خطر بیندازد، تبادل نظر کردند.

دولت بایدن بر این باور است که تحریم های خط لوله نورد استریم 2 آمریکا و متحدان اروپایی اش را از یک گزینه برای استفاده از این خط لوله به عنوان اهرم فشار در مذاکرات با روسیه محروم می نماید.

علاوه بر این، دولت بایدن هشدار داد که تحریم های خط لوله نورد استریم 2 می تواند منجر به افزایش قیمت انرژی روسیه گردد که ممکن است بر شرکای اروپایی در طول زمستان تأثیر بگذارد.

تد کروز مدت هاست که کوشش می نماید لایحه ای را تصویب کند که دولت آمریکا را مجبور به اعمال مجدد تحریم های مالی علیه شرکت سازنده خط لوله نورد استریم 2 کند.

خط لوله نورد استریم 2 که در سپتامبر سال گذشته تکمیل شد، قرار است گاز روسیه را به وسیله دریای بالتیک به آلمان برساند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اسفند 1400 بروزرسانی: 20 اسفند 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2085

به "سنای آمریکا تحریم خط لوله گازی روسیه را تائید نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنای آمریکا تحریم خط لوله گازی روسیه را تائید نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید