روابط منطقه ویژه لوتوس باآزاد انزلی الگوی موفقی از همکاری منطقه ای در روسیه است

به گزارش مجله عکسها، مهندس سید مهدی نقوی سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی با سرگئی میلوشکین مدیر عامل منطقه ویژه لوتوس آستراخان به صورت تصویری مصاحبه نموده و در مورد سازوکارهای توسعه مناسبات فی مابین در چارچوب کریدور شمال-جنوب و اتحادیه مالی اوراسیا به بحث و گفتگو پرداخت.

روابط منطقه ویژه لوتوس باآزاد انزلی الگوی موفقی از همکاری منطقه ای در روسیه است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

مهندس سید مهدی نقوی سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی با سرگئی میلوشکین مدیر عامل منطقه ویژه لوتوس آستراخان به صورت تصویری گفتگو نموده و در مورد سازوکارهای توسعه مناسبات فی مابین در چارچوب کریدور شمال-جنوب و اتحادیه مالی اوراسیا به بحث و گفتگو پرداخت.

سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی در گفتگو که به صورت اینترنتی برگزار گردید با اشاره به تأکید رییس جمهور ایران مبنی تسریع در عملیات اتصال این منطقه به شبکه ریلی سراسری تا بهار سال آینده به وسیله دستورات به وزارتخانه راه و شهرسازی ،سازمان برنامه و بودجه،دبیرخانه شورای عالی، استانداری گیلان و سازمان منطقه آزاد انزلی،گفت: سرعت بخشیدن به عملیات احداث اسکله رو رو در مجتمع بندری کاسپین،ایجاد خط دریایی با بندر اکتائو قزاقستان،احداث سردخانه،و آنالیز ساخت اسکله سرپوشیده را در کنار سرعت بخشیدن به فرآیند ساخت راه آهن را در دستور کار قرار داده ایم.

وی برنامه ریزی برای توسعه روابط بر بستر کریدور شمال-جنوب با همکاری سازمان منطقه آزاد چابهار به وسیله برگزاری جلسات مشترک با طرف هندی و روسی را دیگر برنامه سازمان متبوع خود جهت توسعه مبادلات کالایی گفت و گفت: از سوی دیگر بهره گیری از ظرفیت های ترانزیتی دو بندر انزلی و کاسپین جهت تأمین کالاهای مورد احتیاج روسیه و کشورهای عضو اتحادیه مالی اوراسیا با تکیه بر توانمندی سفرای کشورهای عضو و شرکای تجاری روسیه و ایران، در اولویت کاری سازمان منطقه آزاد انزلی واقع شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه مالی لوتوس آستراخان نیز در این گفتگو با تبریک انتصاب مهندس نقوی بعنوان سرپرست سازمان با بیان اینکه براساس دستورالعمل دولت روسیه در آینده نزدیک نماینده دولت خود در پروژه شمال-جنوب خواهیم شد، اضافه نمود: با بهره برداری از محدوده بندری جدید تا سال آینده، ظرفیت های موجود افزایش می یابد و در عین حال از ایجاد و توسعه خطوط دریایی تجاری با حضور شرکت های بخش خصوصی استقبال می کنیم.

وی با بیان اینکه روابط منطقه ویژه لوتوس با آزاد انزلی الگوی موفقی از همکاری منطقه ای در روسیه است،اضافه نمود: به منظور تسهیل و تسریع در راستا توسعه روابط در کریدور شمال-جنوب و اوراسیا می توان با ایجاد شرکت مشترک روسی،هندی،ایرانی و انعقاد پروتکل همکاری ها اقدامات خود را متمرکز و گسترش داد.

لازم به ذکر است در این جلسه که معاونین بندری و مالی سازمان حضور داشتند، طرفین در مورد برگزاری جلسات کاری حضوری در آینده نزدیک به توافق رسیدند.

مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1602

به "روابط منطقه ویژه لوتوس باآزاد انزلی الگوی موفقی از همکاری منطقه ای در روسیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط منطقه ویژه لوتوس باآزاد انزلی الگوی موفقی از همکاری منطقه ای در روسیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید