خوش قیمت ترین شهرها برای سفر کجاست؟ ، فروش آنلاین بلیط هواپیما

به گزارش مجله عکسها، طبق تحقیقاتی که وب سایت تریپ ادوایزر (TripAdvisor) انجام داده، به بررسی و مقایسه هزینه سفرهای سه روزه در بین ماه های ژوئن تا سپتامبر در فصل تابستان پرداخته. در این مطالعه هزینه های سفر به 20 شهر توریستی جهان مورد بررسی قرار گرفته و هزینه های بررسی شده عبارتند است: قیمت اقامت در هتل 4 ستاره برای سه شب، بازدید از سه جاذبه توریستی، یک وعده ناهار برای هر سه روز، یک تاکسی رفت و برگشت برای هرسه روز، یک وعده شام برای هر سه روز. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

خوش قیمت ترین شهرها برای سفر کجاست؟ ، فروش آنلاین بلیط هواپیما

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

متدولوژی تحقیق

در این لیست نام 20 شهر دنیا قرار گرفته. هزینه های روزمره یک روز زندگی در این شهر ضربدر سه شده تا هزینه سفر سه روزه به یک شهر برای دو نفر محاسبه گردد. البته به دلیل آن که مبدا سفر افراد تعیین نیست، هزینه بلیط هواپیما در این هزینه ها جای نگرفته اند. جزئیات بیشتر بدین ترتیب هستند:

- ناهار: قیمت متوسط یک وعده ناهار سنتی یا معمولی برای دو نفر با نوشیدنی

- شام: پیش غذا، غذای اصلی و نوشیدنی برای دونفر

- جاذبه های توریستی: قیمت متوسط بلیط ورودی به سه جاذبه توریستی محبوب. به عنوان مثال در هنگ کنگ بازدید از جاذبه های توریستی پرطرفدار رایگان هستند

- تاکسی: تاکسی رفت و برگشت به مسافت 3 کیلومتر برای هرروز

- هتل: هزینه اقامت در یک هتل 4 تا 5 ستاره

آسیا، مقصد ایده آل سفر

نتایج این آنالیز، برای سفری 3 روزه به 20 شهر دنیا حکایت از آن دارد که بهترین مقصد برای سفر، آسیاست. چرا که 4 تا 10 شهر درجدول ارزان ترین مقاصد در قاره آسیا قرار دارند: هانوی، کوالالامپور، بانکوک و بالی که در رده های اول، چهارم، پنجم و هفتم قرار گرفته اند. البته باید این را هم درنظر داشت که سه مورد از گران قیمت ترین مقاصد هم در قاره آسیا هستند: توکیو، سنگاپور و هنگ کنگ که در رتبه های دوم، ششم و هفتمین مقاصد گران قیمت دنیا هستند. سوغات بالی

مادرید دومین شهر مالی در اروپا

مادرید پایتخت اسپانیا هشتمین شهر در بین ارزان ترین شهرهای دنیا و دومین شهر ارزان اروپاست. هزینه سفر سه روزه به این شهر برای 2 نفر (بدون احتساب هزینه بلیط هواپیما) 663 یورو است که 900 یورو ارزان تر از نیویورک است.

مقایسه هزینه ها

طبق این آنالیز، هانوی پایتخت ویتنام ارزان ترین مقصد است. و در صندلی بهتری در لیست خوش قیمت ترین شهرها قرار گرفته است. که هزینه سفر سه روزه به این شهر (بدون احتساب هزینه بلیط هواپیما)، 449 یورو است. سفر سه روزه به بمبئی هند، 511 یورو هزینه خواهد داشت. کیپ تاون آفریقای جنوبی 528 یورو هزینه می برد و کوالالامپور، بانکوک، مسکو، بالی، مادرید و برلین در رده های بعدی هستند. نیویورک گران قیمت ترین شهر دنیا برای سفر کردن است که هزینه سفری سه روزه به این شهر 1652 یورو محاسبه شده. توکیو (1375 یورو) و لندن (1277 یورو) دیگر مقاصد گران قیمت هستند.

هزینه تاکسی

هزینه تاکسی در هانوِی ویتنام از هرجای دیگری ارزان تر است و سه بار تاکسی دریافت در این شهر، 6.16 یورو هزینه دارد. در بالی این رقم به 6.68 می رسد و شهرهای ارزان بعدی بمبئی، کوالالامپور و بانکوک هستند. هزینه سه بار تاکسی دریافت در توکیو 102 یورو است و در رم این مبلغ 101 یورو است و نیویورک هم 97 یورو هزینه دارد.

هزینه اسکان

در لیست خوش قیمت ترین شهرها از نظر اقامت ، باز هم هانوی در زمینه سه شب اقامت با 213 یورو، ارزان ترین شهر است. بانکوک با231 یورو در رتبه دوم است. کوالالامپور، مسکو و مادرید در رتبه های بعدی هستند.

جاذبه های توریستی

بازدید از جاذبه های توریستی در هنگ کنگ رایگان است. هزینه بازدید از سه جاذبه توریستی در ویتنام 4.4 یورو هزینه می برد و توکیو از این نظر با 6.4 یورو، سومین شهر لیست خوش قیمت ترین شهرها است.

برای خرید بلیط آنلاین هواپیما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 640

به "خوش قیمت ترین شهرها برای سفر کجاست؟ ، فروش آنلاین بلیط هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوش قیمت ترین شهرها برای سفر کجاست؟ ، فروش آنلاین بلیط هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید