خبرنگاران بازگشت ملخ صحرایی به سه استان جنوبی

به گزارش مجله عکسها، تهران - خبرنگاران - سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور، گفت: طبق آخرین گزارش ها، هجوم مجدد دسته های بزرگ ملخ صحرایی از شبه جزیره عربستان به سه استان جنوبی کشور از جمله بوشهر، هرمزگان و فارس در روزهای اخیر آغاز شد.

خبرنگاران بازگشت ملخ صحرایی به سه استان جنوبی

سید محمدرضا میر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی مجله عکسها درباره هجوم مجدد ملخ صحرایی از کشورهای شبه جزیره عربستان و شاخ آفریقا اضافه نمود: از 30 بهمن ماه جاری ریزش ملخ صحرایی توسط دیده بانی سازمان حفظ نباتات کشور مشاهده شد که در همین مدت با چهار ریزش عملیات مبارزه در سطح هفت هزار و 500 هکتار از اراضی مرتعی و باغی انجام شده است.

وی با بیان اینکه هجوم ملخ صحرایی از شبه جزیره عربستان از بهمن ماه هرسال شروع تا مردادماه سال آینده ادامه دارد اظهارداشت: طبق گزارش فائو، هجوم ملخ صحرایی در سال جدید نسب به مدت مشابه سال گذشته از شدت بیشتری برخوردار است.

وی علت هجوم ملخ صحرایی را شرایط آب و هوایی و دمای مساعد استان های جنوبی کشور دانست و شرح داد: اکنون اکیپ های سازمان حفظ نباتات کشور آمادگی مقابله با هجوم ملخ صحرایی از شبه جزیره عربستان و شاخ افریقا را دارد و هیچ نگرانی در این خصوص نداریم.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: سموم، ماشین آلات، ادوات ، تجهیرات و خودرو لازم برای مبارزه با این آفت در استان های جنوبی کشور تدارک شده است.

میر پیش بینی کرد: با توجه به پیش بینی سازمان فائو در حجم بالای هجوم ملخ صحرایی به کشور در سالجاری، عملیات مبارزه با این آفت در سطح بیش از یک میلیون هکتار انجام شود.

وی اضافه نمود: سازمان حفظ نباتات کشور امسال برای مبارزه با این آفت در سطح مذکور 84 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که با تصویب سازمان برنامه و بودجه کشور، تا به امروز 20 میلیارد تومان آن تخصیص یافته که به استان ها ارسال شده است.

به گزارش مجله عکسها، سال گذشته مبارزه با ملخ صحرایی در سطح 750 هزار هکتار از 9 استان جنوبی کشور از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان، بوشهر، فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، ایلام و خراسان جنوبی عملیاتی شده بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 19 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 880

به "خبرنگاران بازگشت ملخ صحرایی به سه استان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بازگشت ملخ صحرایی به سه استان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید