خبرنگاران ایمنی امتحانات نهایی با رعایت حداکثری موازین بهداشتی رعایت می گردد

به گزارش مجله عکسها، تهران - خبرنگاران - وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ایمنی امتحانات نهایی دانش آموزان با رعایت حداکثری موازین بهداشتی رعایت می گردد، گفت: آزمون های دروس عملی هنرستان ها حضوری برگزار خواهد شد.

خبرنگاران ایمنی امتحانات نهایی با رعایت حداکثری موازین بهداشتی رعایت می گردد

به گزارش روز شنبه وزارت آموزش وپرورش، محسن حاجی میرزایی با اشاره به تمهیدات بهداشتی برای برگزاری امتحانات نهایی خاتمه سال تحصیلی، با بیان اینکه به خاتمه سال تحصیلی نزدیک می شویم و فصل برگزاری امتحانات است، افزود: برای رفع سؤالات و ابهامات دانش آموزان و اولیا و معلمان فرصتی است تا سیاست های آموزش وپرورش درباره چگونگی خاتمه سال تحصیلی را به اطلاع و آگاهی عموم برسانم.

وی اظهارکرد: با پدیده غیرمنتظره کرونا نظام آموزشی تحت تاثیر نهاده شد و سیاست اصلی ما در این شرایط مراقبت از سلامت دانش آموزان بود و به همین دلیل مدارس تعطیل شد.

وزیر آموزش وپرورش بابیان اینکه دورنمای روشنی از شرایط شیوع کرونا نداشتیم، گفت: لازم بود برای جلوگیری از وقفه آموزشی تدابیری همچون پخش برنامه های آموزشی به وسیله تلویزیون، طراحی شبکه شاد، فراوری بسته های خودآموز آموزشی و در سرانجام معین زمان مراجعه حضوری به مدارس فراهم گردد تا دانش آموزان امکان طرح سؤال داشته باشند و معلمان به ابهامات آن ها پاسخ دهند.

حاجی میرزایی با قدردانی از همکاری اولیا، دانش آموزان و معلمان، توضیح داد: اکنون آماده برگزاری امتحانات هستیم و باید کوشش کنیم خاتمه اطمینان بخش و ایمنی را برای سال تحصیلی فراهم کنیم تا با بیشترین راندمان و بهره سال تحصیلی به خاتمه برسد و پس ازآن به سرعت آمادگی های لازم را برای شروع سال تحصیلی کسب کنیم.

باید زندگی کردن، آموختن و کارکردن کنار کرونا را یاد بگیریم

وزیر آموزش و پرورش همچنین اظهارکرد: براساس برآوردهای کارشناسان جهانی سازمان های بهداشتی و کارشناسان امر، نمی دانیم تا چه زمانی شیوع ویروس کرونا ادامه یابد لذا باید کوشش کنیم زندگی کردن، آموختن و کار کردن کنار کرونا را یاد بگیریم.

حاجی میرزایی بیان نمود: نمی توانیم زندگی، اقتصاد و آموزش را تعطیل کنیم و فرصت تحصیل دانش آموزان را تباه کنیم لذا باید دنبال راه چاره هایی باشیم که با حفظ سلامت دانش آموزان استمرار آموزش را نیز دنبال کنیم.

وی با تاکید براینکه، باید ظرفیت خود را بالا ببریم، افزود: دانش آموزان باید بتوانند در روبرو با شرایط مختلف از سلامت خود مراقبت نمایند و خانواده ها و آموزش وپرورش هم از سلامت دانش آموزان مراقبت نمایند.

وی بابیان اینکه باوجود واقعیت کرونا باید جریان آموزش را استمرار دهیم، گفت: کوشش می کنیم با رعایت حداکثری ایمنی امتحانات را برگزار کنیم.

وزیر آموزش وپرورش در ادامه با اشاره به اینکه، دو پایه نهم و دوازدهم امتحانات سرنوشت ساز دارند اظهارکرد: تشخیص دادیم که آزمون های دو پایه به صورت حضوری برگزار شوند، لذا دستورالعمل های بهداشتی به مدارس ابلاغ شده است که فاصله بین دانش آموزان رعایت گردد و از تراکم دانش آموزان پیشگیری نمایند.

تمامی حوزه آزمون های امتحانات نهایی قبل و بعد از امتحان باید ضدعفونی شوند

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه امتحانات پایه نهم از امروز(شنبه) شروع شد، گفت: آزمون پایه دوازدهم از هفدهم خردادماه شروع خواهد شد و تمام حوزه های برگزاری امتحانات باید ضدعفونی شوند و پس از برگزاری نیز مجدداً ضدعفونی شوند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه تاکید نمود: همه دانش آموزان باید با ماسک حضور داشته باشند و اگر دانش آموزان ماسک نداشته باشند، مدرسه ماسک برای آنان تهیه می نماید.

وی گفت: به مدیران مدارس تاکید شده است که محیط به گونه ای آماده گردد که دانش آموزان با مسئله ای روبرو نشوند.

حاجی میرزایی بیان نمود: همه تمهیدات را به عمل آوردیم تا خطری متوجه دانش آموزان نباشد و اگر این آزمون ها حضوری انجام گردد برای رعایت مصالح عمومی دانش آموزان مفیدتر است.

وی تأکید کرد: امتحانات سایر پایه ها به صورت غیرحضوری انجام خواهد شد و براساس ارزیابی های معلمان از دانش آموزان صورت می گیرد، چراکه از اسفندماه تا به امروز معلمان در ارتباط با دانش آموزان بودند و کل محتوای آموزشی به وسیله تلویزیون و بستر شاد ارائه شده است.

وزیر آموزش وپرورش افزود: در کانال های مربوطه به شبکه شاد از پایه اول تا دوازدهم کلیه دروس بارگذاری شده است و فرصت رفع ابهام و اشکال برای رفع کردن اشکالات بوده است و معلمان به وسیله کارهای عملی و ارزیابی عمومی نمرات آنان را در نظر می گیرند و اعلام می نمایند.

حاجی میرزایی با اشاره به دروس فنی و حرفه ای و آزمون های هنرستان ها، اظهار کرد: آزمون هایی که الزاماً باید عملی برگزار گردد و توانمندی های حرفه ای و مهارتی دانش آموزان سنجیده گردد حتماً حضوری انجام خواهد شد لذا زمان آموزش افزایش پیدا نموده است تا دانش آموزان با مراجعه این آموزش ها را در کارگاه ها با رعایت پروتکل بهداشتی ببینند.

وی در مورد نحوه ارزشیابی در دوره ابتدایی نیز گفت: در دوره ابتدایی ارزشیابی توصیفی خواهد بود و در پایه اول ابتدایی اعلام کردیم که معلمان باید مطمئن شوند که دانش آموز پایه اول توانایی های خواندن و نوشتن و حساب کردن را به طور کامل یاد گرفته باشند.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1139

به "خبرنگاران ایمنی امتحانات نهایی با رعایت حداکثری موازین بهداشتی رعایت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ایمنی امتحانات نهایی با رعایت حداکثری موازین بهداشتی رعایت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید